Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Przeglądarkowe strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce przeglądarkowe strategiczne.

PC
PC Windows1 WWW27
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

przeglądarkowe strategiczne
Game of Thrones: Winter is Coming
Game of Thrones: Winter is Coming

Strategiczne 26 marca 2019

Rozbudowana produkcja przeglądarkowa łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Gra powstała w oparciu o licencję popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron (Game of Thrones). Za jej stworzenie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games.

PCWWW

Might & Magic: Heroes Online
Might & Magic: Heroes Online

Strategiczne 30 września 2014

Przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych serii strategicznych, wykreowanych w 1995 roku przez Jona van Caneghema i jego studio New World Computing. Stworzeniem gry zajęła się ekipa Blue Byte Software ­– twórcy sagi Settlers, ostatnio specjalizujący się w przeglądarkowych adaptacjach znanych serii (The Settlers, Anno czy Silent Hunter). Pod względem fabularnym gra kontynuuje wątki znane z dwóch ostatnich odsłon cyklu.

WWW

Elvenar
Elvenar

Strategiczne 8 kwietnia 2015

Przeglądarkowa strategia MMO od twórców popularnych Plemion. W Elvenar gracze stają po stronie ludzi lub elfów i próbują stworzyć dobrze prosperujące miasto. Każda z dwóch ras wykorzystuje odmienne technologie, wygląd budynków i jednostek, a także nieco inną filozofię rozgrywki. Przykładowo, elfy żyją w harmonii z naturą, praktykując magię i współistniejąc z innymi fantastycznymi istotami, podczas gdy ludzie to raczej ambitni inżynierowie, którzy korzystają ze średniowiecznego oręża.

WWW

Duma Szlachecka
Duma Szlachecka

Strategiczne prace wstrzymane

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna autorstwa rodzimego studia Symulacje Historyczne. Produkcja przenosi nas w realia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, pozwalając wcielić się w szlachcica budującego swą magnacką potęgę. Podczas zabawy dbamy o aspekt ekonomiczny i rozbudowę naszego folwarku, uczestniczymy w życiu politycznym kraju i tworzymy własną siłę militarną.

WWW

Supremacy 1914
Supremacy 1914

Strategiczne 6 września 2009

Dostępna za darmo przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego. Supremacy 1914 jest osadzone w czasach I wojny światowej. Gra wyróżnia się starannym wykonaniem i dbałością o historyczne szczegóły. Gracze wcielają się w przywódcę jednego z europejskich państw i rywalizują o dominację.

WWW

The Hobbit: Armies of the Third Age
The Hobbit: Armies of the Third Age

Strategiczne 21 marca 2013

Przeglądarkowa gra strategiczna na podstawie filmu Hobbit: Niezwykła podróż w reżyserii Petera Jacksona. Produkcja pozwala poprowadzić do boju potężne armie reprezentujące jedną z trzech dostępnych ras, obejmując jednocześnie kontrolę nad najbardziej znanymi bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena.

WWW

CargoTycoon
CargoTycoon

Strategiczne 1 stycznia 2010

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna, w której gracze wcielają się we właścicieli firm transportowych. Do ich zadań należy dbanie o rozwój przedsiębiorstw i tym samym powiększanie majątku, co można osiągnąć poprzez realizację zleceń pozyskiwanych w toku rozgrywki.

WWW

KingsAge
KingsAge

Strategiczne 31 grudnia 2008

KingsAge to osadzona w realiach średniowiecza przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego w konwencji MMO stworzona przez niemiecką firmę Gameforge. Gracze wcielają się w rolę władcy małego królestwa i starają się przekształcić je w wielkie imperium. Tytuł oferowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności.

WWW

Ikariam
Ikariam

Strategiczne 15 lutego 2008

Ikariam to udostępniana na zasadzie „free to play” przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego w konwencji MMO. Gracze obejmują władanie nad niewielką osadą i starają się ją przekształcić w stolicę wielkiego imperium. W przypominającym starożytną Grecję świecie gry znaleźć można sporo odniesień do mitologii oraz kultury masowej.

WWW

Bleach Online
Bleach Online

Strategiczne 7 czerwca 2014

Bleach Online to przeglądarkowa, turowa gra strategiczna nawiązująca do popularnego serialu anime. Gracz przejmuje kontrolę nad maksymalnie sześcioosobową drużyną i wyrusza w podróż, podczas której musi wykonywać kolejne zadania oraz walczyć ze stojącymi mu na drodze przeciwnikami.

WWW

Khan Wars
Khan Wars

Strategiczne 1 stycznia 2005

Khan Wars jest przeglądarkową strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez bułgarskie studio XS Software. Wcielając się we władcę jednego z 11 dostępnych plemion gracze stają do walki o dominację nad średniowiecznym światem. Tytuł oferowany jest na zasadzie „free to play” z opcją płatnych udogodnień.

WWW

Romadoria
Romadoria

Strategiczne 6 maja 2011

Romadoria jest utrzymaną w konwencji przeglądarkowego MMO grą strategiczną, której akcja osadzona została w realiach Imperium Rzymskiego. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką kolonią i starają się zmienić ją w kwitnącą metropolię starożytnego świata. Tytuł wydany przez firmę Looki udostępniany jest na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności.

WWW

Skyrama
Skyrama

Strategiczne 22 września 2011

Skyrama jest darmową grą z gatunku przeglądarkowych strategii ekonomicznych, w której gracze kierują rozwojem portu lotniczego. Deweloperzy z firmy Bigpoint inspirowali się klasycznymi „tycoonami” (np. Airport Tycoon i Airline Tycoon), wzbogacając swoje dzieło o szereg opcji społecznościowych oraz przykuwającą uwagę, kreskówkową oprawę wizualną.

WWW

Thirty Kingdoms
Thirty Kingdoms

Strategiczne 1 sierpnia 2014

Utrzymana w średniowiecznych klimatach strategiczna przeglądarkowa gra MMO autorów Supremacy 1914. W grze stajemy na czele jednego z 30 szlachetnych domów, a naszym celem jest jego rozwój i doprowadzenie do dominacji na złożonym ze 100 prowincji kontynencie. Podczas rozgrywki dbamy o zapasy surowców, trenujemy armie i walczymy bądź zawieramy sojusze z innymi graczami.

WWW

Desert Operations
Desert Operations

Strategiczne 15 stycznia 2010

Desert Operations jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO (Massive Multiplayer Online). Zadanie gracza polega na rozbudowie niewielkiego państewka i doprowadzeniu go - poprzez podboje i dyplomację - do roli supermocarstwa w wirtualnym świecie.

WWW

Kapi Hospital
Kapi Hospital

Strategiczne 1 stycznia 2010

Kapi Hospital to darmowa gra przeglądarkowa niemieckiej firmy Upjers, w której gracze wcielają się w rolę dyrektora placówki medycznej. Kariera w ochronie zdrowia nie jest jednak łatwa, bo oprócz stawiania trafnych diagnoz i leczenia pacjentów, trzeba dbać o szereg spraw związanych z działalnością kliniki.

WWW

Gangs of Crime
Gangs of Crime

Strategiczne 1 lipca 2008

Gangs of Crime jest darmową strategią przeglądarkową w konwencji MMO, której akcja osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Gracze mają okazję poprowadzić interesy mafijnej rodziny, dążąc do uzyskania dominacji w przestępczym półświatku.

WWW

Fortuna
Fortuna

Strategiczne 18 lipca 2013

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna autorstwa studia Perfect World Entertainment, wzorowana na m.in. serii Civilization. Rozgrywka w Fortunie polega na rozbudowywaniu miasta, podboju ziem, nawiązywaniu kontaktów dyplomatycznych i rozwijaniu handlu oraz armii.

WWW

Tribal Wars 2
Tribal Wars 2

Strategiczne 2 września 2014

Przeglądarkowa strategia MMO, będąca kontynuacją popularnej produkcji studia Inno Games, znanej w naszym kraju jako Plemiona. W grze przenosimy się ponownie w średniowieczne realia, a naszym zadaniem jest rozbudowanie niewielkiej początkowo osady do rozmiarów warownego miasta. W tym celu musimy zadbać o dostęp do surowców i zwerbowanie odpowiednio silnej armii, która będzie w stanie łupić bądź przejmować twierdze przeciwników.

ANDiOSWWW

Islandoom
Islandoom

Strategiczne 22 września 2017

Sieciowa produkcja MMO rozgrywana w przeglądarce. Dzieło polskiej firmy Bloomga S.A. daje nam możliwość rozwijania własnego wyspiarskiego imperium w świecie, który trwa nawet po wylogowaniu się z gry - mimo naszej nieobecności na wyspie wciąż wydobywane są surowce, zamówione statki są wodowane przez stocznie, a instalacje rozbudowywane zgodnie z wcześniejszymi rozkazami.

WWW

Star Trek: Alien Domain
Star Trek: Alien Domain

Strategiczne 11 czerwca 2015

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię. Akcja gry toczy się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space, gdzie trafiają przedstawiciele Zjednoczonej Federacji Planet oraz Imperium Klingońskiego aby stoczyć ze sobą kolejną walkę o wpływy.

WWW

Vorp!
Vorp!

Strategiczne 25 marca 2011

Przeglądarkowa gra typu MOBA, czerpiąca garściami z League of Legends i protoplasty gatunku, moda do Warcraft III - Defense of the Ancients. Produkcja dostępna jest za darmo. Vorp! w przeciwieństwie do klasyków gatunku osadzone jest w realiach science fiction.

WWW

Infinitum: Battle for Europe
Infinitum: Battle for Europe

Strategiczne 21 kwietnia 2015

Opracowana przez czeskie studio Allodium przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy i będąca kontynuacją debiutanckiej gry studia z 2011 roku. W Infinitum: Battle for Europe rywalizacja toczy się na olbrzymiej, wiernie odwzorowanej mapie Europy, na której znalazło się blisko 15 tysięcy miast.

WWW

Nemexia
Nemexia

Strategiczne 30 listopada 2009

Nemexia to stworzona przez bułgarską firmę XS Software kosmiczna strategia czasu rzeczywistego w konwencji przeglądarkowego MMO. Gra przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi, robotami i obcymi. Gracze mają za zadanie rozbudować jedną z tysięcy planet i włączyć się do walki o dominację we Wszechświecie. Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności.

WWW