Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Khan Wars (WWW)
OkładkaKhan Wars (WWW)

Khan Wars WWW

Khan Wars jest przeglądarkową strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez bułgarskie studio XS Software. Wcielając się we władcę jednego z 11 dostępnych plemion gracze stają do walki o dominację nad średniowiecznym światem.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Khan Wars Premiera WWW

1stycznia2005

producent: XS Software wydawca: XS Software Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Khan Wars

Ikariam

Stronghold Kingdoms

KingsAge

Khan Wars to tytuł opracowany przez XS Software. Twórcy starali się powiązać typowe dla przeglądarkowych strategii MMO rozwiązania z historycznymi faktami dotyczącymi średniowiecznych nacji.

Mechanika

Cała rozgrywka zawarta w Khan Wars skupia się na rozbudowie własnego miasta. Gracz rozpoczyna od wyboru plemienia, którego rozwojem pokieruje. Do dyspozycji jest 12 nacji. Różnice między nimi nie są wielkie i sprowadzają się do tytułu władcy, bonusu (ekonomicznego, bojowego lub handlowego) oraz rodzaju jednostki specjalnej.

Rozbudowa miasta wymaga dbania o kilka elementów. Gracz nie tylko stawia nowe budynki i fortyfikacje. Musi on także zadbać o ekonomię oraz dyplomację.

Istotnym elementem rozgrywki jest walka. W produkcji znalazło się łącznie 28 typów wojska – od łuczników przez maszyny oblężnicze po jednostki specjalne każdej z nacji. Każdy z nich posiada różne parametry, przez co istotną rolę w starciach z innymi uczestnikami zabawy odgrywa zdolność ich odpowiedniego wykorzystania. Dodatkowo gracze mogą również ulepszać swoich żołnierzy, zwiększając siłę ich ataku oraz obronę.

Khan Wars oferuje graczom możliwość zrzeszania się w gildiach, które łączą wspólne cele. Dla ułatwienia komunikacji między jej członkami przygotowano specjalny chat.

Kwestie techniczne

Khan Wars charakteryzuje się prostą oprawą graficzną. Gracze przez większość czasu oglądają interfejs, który umożliwia im między innymi szkolenie nowych jednostek, rozbudowę osady oraz kontrolowanie prowadzonych potyczek.

Produkcja umożliwia także zapis na dysku komputera pakietów z grafikami, skracając tym samym czas potrzebny do wczytania stron.

Pozostałe

Niektóre opcje w Khan Wars wymagają uiszczenia opłaty w „Monetach” – specjalnej walucie oferowanej, którą można nabyć za realne pieniądze. Dotyczy to m.in. zakupu kont typu VIP, urlopu, zatrudnienia sług czy natychmiastowego ukończenia budowy.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Khan Wars: Odpowiednia dla każdego wieku.