Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Ikariam (WWW)
OkładkaIkariam (WWW)

Ikariam WWW

Ikariam to udostępniana na zasadzie „free to play” przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego w konwencji MMO. Gracze obejmują władanie nad niewielką osadą i starają się ją przekształcić w stolicę wielkiego imperium.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ikariam Premiera WWW

15lutego2008

producent: Gameforge AG wydawca: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ikariam jest jedną z najpopularniejszych przeglądarkowych produkcji w ofercie niemieckiej firmy Gameforge. Deweloperzy wyraźnie inspirowali się kulturą antycznej Grecji tworząc strategię czasu rzeczywistego, w której zadaniem graczy jest rozbudowa starożytnego polis a następnie zdominowanie świata gry.

Pod względem założeń rozgrywki, Ikariam nie różni się zbytnio od konkurencyjnych tytułów. Na początku zabawy gracze obejmują kontrolę nad niewielką, nadbrzeżną osadą na jednej z tysięcy wysp w grze. Korzystając z takich zasobów jak drewno, marmur, wino, kryształ, siarka i złoto muszą oni rozbudować swoje polis, wynaleźć rozmaite technologie, stworzyć armię i rozpocząć ekspansję militarną, ekonomiczną oraz dyplomatyczną.

Gra mocno ukierunkowana jest na interakcje z innymi. Ograniczony dostęp do zasobów (na każdej wyspie występują tylko dwa rodzaje) powoduje, że już na starcie gracze są od siebie uzależnieni. Wspólnie muszą dbać o rozwój infrastruktury służącej do wydobycia surowców. Olbrzymie znaczenie ma także handel zarówno w obrębie wyspy jak i poza nią.

Twórcy Ikariam zadbali o to, by gracze mogli osiągać cele stosując ulubione taktyki. Poszerzanie sfery własnych wpływów grze możliwe jest zarówno poprzez atakowanie miast innych graczy, zakładanie i rozbudowę nowych osad lub zdobywanie bogactwa w handlu. Dużą pomocą może okazać się przynależność do sojuszu, pozwalającego m.in. na wspólne akcje militarne oraz wymianę surowców.

Podobnie jak wiele przeglądarkowych strategii, Ikariam bazuje głównie na warstwie tekstowej. Ekipa deweloperów z Gameforge postarała się jednak o przyciągającą uwagę, kolorową i zarazem humorystyczną oprawę wizualną swego dzieła.

Gra udostępniana jest na zasadzie „free-to-play”, co oznacza, że można grać w nią za darmo. Niektóre opcje i udogodnienia wymagają jednak opłat w „ambrozji” – specjalnej walucie oferowanej za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ikariam: Odpowiednia dla każdego wieku.