Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Ikariam (WWW)

Ikariam WWW

Ikariam to udostępniana na zasadzie „free to play” przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego w konwencji MMO. Gracze obejmują władanie nad niewielką osadą i starają się ją przekształcić w stolicę wielkiego imperium.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | MMO

WWW
Okładka Ikariam (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

15lutego2008

Ikariam jest jedną z najpopularniejszych przeglądarkowych produkcji w ofercie niemieckiej firmy Gameforge. Deweloperzy wyraźnie inspirowali się kulturą antycznej Grecji tworząc strategię czasu rzeczywistego, w której zadaniem graczy jest rozbudowa starożytnego polis a następnie zdominowanie świata gry.

Pod względem założeń rozgrywki, Ikariam nie różni się zbytnio od konkurencyjnych tytułów. Na początku zabawy gracze obejmują kontrolę nad niewielką, nadbrzeżną osadą na jednej z tysięcy wysp w grze. Korzystając z takich zasobów jak drewno, marmur, wino, kryształ, siarka i złoto muszą oni rozbudować swoje polis, wynaleźć rozmaite technologie, stworzyć armię i rozpocząć ekspansję militarną, ekonomiczną oraz dyplomatyczną.

Gra mocno ukierunkowana jest na interakcje z innymi. Ograniczony dostęp do zasobów (na każdej wyspie występują tylko dwa rodzaje) powoduje, że już na starcie gracze są od siebie uzależnieni. Wspólnie muszą dbać o rozwój infrastruktury służącej do wydobycia surowców. Olbrzymie znaczenie ma także handel zarówno w obrębie wyspy jak i poza nią.

Twórcy Ikariam zadbali o to, by gracze mogli osiągać cele stosując ulubione taktyki. Poszerzanie sfery własnych wpływów grze możliwe jest zarówno poprzez atakowanie miast innych graczy, zakładanie i rozbudowę nowych osad lub zdobywanie bogactwa w handlu. Dużą pomocą może okazać się przynależność do sojuszu, pozwalającego m.in. na wspólne akcje militarne oraz wymianę surowców.

Podobnie jak wiele przeglądarkowych strategii, Ikariam bazuje głównie na warstwie tekstowej. Ekipa deweloperów z Gameforge postarała się jednak o przyciągającą uwagę, kolorową i zarazem humorystyczną oprawę wizualną swego dzieła.

Gra udostępniana jest na zasadzie „free-to-play”, co oznacza, że można grać w nią za darmo. Niektóre opcje i udogodnienia wymagają jednak opłat w „ambrozji” – specjalnej walucie oferowanej za realne pieniądze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Gry podobne do Ikariam

Wymagania wiekowe Ikariam

odpowiednia dla każdego wieku

Ikariam także dla graczy z iPadami
Ikariam także dla graczy z iPadami

wiadomość4 grudnia 2012

Popularna, przeglądarkowa strategia MMO Ikariam doczekała się wersji przeznaczonej na iPada. Firma Gameforge przekonuje, że to następny etap rozwoju gry, która funkcjonuje już w 60 krajach.