Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Patrician Online (WWW)
OkładkaPatrician Online (WWW)

Patrician Online WWW

Przeglądarkowa handlówka, nawiązująca mechaniką do strategii ekonomicznych z cyklu Patrician. Akcja gry toczy się w czasach największej świetności Ligi Hanzeatyckiej.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Patrician Online Premiera WWW

premiera światowa

18października2011

Gra przestała działać

13lutego2012

producent: Gaming Minds Studios wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

niemieckaniemiecka

Patrician Online to rozgrywana z poziomu przeglądarki gra ekonomiczna koncentrująca się na handlu. Tytuł ten jest adaptacją popularnego cyklu Patrician. Za produkcję odpowiada duet Gaming Minds (twórcy poprzednich czterech części serii) oraz Funatics Software (The Settlers: Narodziny kultur, 8th Wonder of the World, Northland, Cultures Online).

Gra pozwala tysiącom graczy na rozpoczęcie kariery kupca w czasach największej świetności Ligi Hanzeatyckiej. Calem każdego z nich jest oczywiście stworzenie własnego imperium handlowego. Podstawowe mechanizmy rozgrywki przypominają te znane z poprzednich części. Większość zabawy opiera się na rozgryzieniu systemem popytu i podaży. Innymi słowy musimy kupować tam gdzie jest tanio i sprzedawać w miejscach, gdzie dany towar jest drogi. Na nasze barki spadnie również obowiązek zarządzania miastami i dbania o ich mieszkańców. Gdy zgromadzimy już odpowiedni kapitał, sami zaczniemy produkować poszczególne towary, zwiększając tym samym opłacalność prowadzonych przez nas interesów

Oczywiście dodatkowym utrudnieniem i atrakcją w porównaniu do głównej serii jest obecność w świecie gry żywych ludzi. Wielu z nich nie będzie tak łatwo przechytrzyć i oskubać z oszczędności jak sztuczną inteligencję.

Patrician Online jest produkcją darmową, korzystającą jednocześnie z systemu mikropłatności. Kupowanie czegokolwiek za prawdziwe pieniądze nie jest jednak wymagane i praktycznie wszystko da się osiągnąć poprzez spędzenie wystarczającej ilości czasu w grze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.9 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Patrician Online: Odpowiednia dla każdego wieku.