Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2010, 10:21

Zakończono prace nad anglojęzycznym Patrician IV

Firma Kalypso Media ogłosiła, że prace nad angielską wersją czwartej odsłony popularnego cyklu handlówek dobiegły już końca i gra trafi do sprzedaży 14 września. W Niemczech tytuł ten powędrował na półki sklepowe już w zeszłym tygodniu.

Firma Kalypso Media ogłosiła, że prace nad angielską wersją czwartej odsłony popularnego cyklu handlówek dobiegły już końca i gra trafi do sprzedaży 14 września. W Niemczech tytuł ten powędrował na półki sklepowe już w zeszłym tygodniu.

 

Zakończono prace nad anglojęzycznym Patrician IV - ilustracja #1

 

Akcja Patrician IV osadzona jest okresie największej świetności Ligi Hanzeatyckiej. Gracze wcielą się w rolę młodego kupca, który w czasach późnego średniowiecza będzie musiał od zera zbudować najpotężniejsze imperium handlowe w Europie. Podstawowe mechanizmy rozgrywki przypominać będą te znane z poprzednich części. Największy nacisk tradycyjnie położony zostanie na aspekt handlowy i twórcy na każdym kroku zachwalają realistyczny system popytu i podaży. Dodatkową atrakcją ma być konkurencja w postaci ośmiu kontrolowanych przez komputer kupców, którzy rywalizować będą z nami o pozycję w Lidze Hanzeatyckiej.

Jak dotąd oceny prasy niemieckiej są raczej pozytywne (magazyn Gamestar dał grze 77%, podczas gdy PCGames.de wykazało się większym entuzjazmem przyznając 84%) i kształtują się na poziomie, jaki osiągały poprzednie odsłony cyklu. Niestety, na chwilę obecną żaden rodzimy dystrybutor nie wyraził zainteresowania wydaniem Patrician IV w naszym kraju. Fanom pozostaje więc ściągnięcie wersji pudełkowej z innego kraju lub też nabycie gry drogą elektroniczną w serwisach takich jak Steam lub Gamersgate. Zanim to zrobicie warto jednak zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi.

 

Zakończono prace nad anglojęzycznym Patrician IV - ilustracja #2

 

Nie wiadomo natomiast, co dzieje się z angielską wersją demonstracyjną. Niemiecka wypuszczona została 18 sierpnia. Kilka dni później na serwisie Steam uaktywniła się opcja pobrania dema, jednak po krótkiej chwili została ona usunięta. Na niektórych stronach zaczęły pojawiać się odnośniki do angielskiej wersji demonstracyjnej, jednak Kalypso Media stanowczo zaprzecza, by kiedykolwiek udostępniało demo tego typu. Niezależnie od tego, jaki będzie rezultat całego tego zamieszania, pozostaje mieć nadzieję, że niewładający językiem niemieckim gracze otrzymają jednak okazję wypróbowania gry przed premierą.

Pierwsza część Patrician zadebiutowała w 1992 roku na Amigach oraz Atari ST dając początek serii, która do dnia dzisiejszego sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Niestety, odpowiedzialne za produkcję cyklu studio Ascaron ogłosiło w 2009 roku bankructwo. Prawa do większości marek studia szybko przejęło Kalypso Media. Wydawca na szczęście wykazał się niemałą rozwagą i do wyprodukowania Patrician IV zatrudnił Gaming Minds Studios - nowy zespół, w skład którego weszło jednak wiele osób, które wcześniej pracowały nad poprzednimi tytułami z cyklu. Kalypso ma w stosunku do tej serii bardzo ambitne plany, ponieważ poza pełnoprawną kontynuacją szykowana jest również przeglądarkowa adaptacja.