Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2010, 09:03

autor: Adrian Werner

Patrician IV - konkrety odnośnie dema i niemieckiej Edycji Specjalnej

Prace nad grą handlową Patrician IV z wolna dobiegają końca. Dla wydawcy (firmy Kalypso) będzie to największa premiera tego roku. Nie dziwi, zatem, że szykowana jest Edycja Specjalna, której zawartość właśnie została ujawniona. Przy okazji poznaliśmy wymagania sprzętowe oraz planowaną datę wypuszczenia dema.

Prace nad grą handlową Patrician IV z wolna dobiegają końca. Dla wydawcy (firmy Kalypso)będzie to największa premiera tego roku. Nie dziwi, zatem, że szykowana jest Edycja Specjalna, której zawartość właśnie została ujawniona. Przy okazji poznaliśmy też wymagania sprzętowe.

 

Patrician IV - konkrety odnośnie dema i niemieckiej Edycji Specjalnej - ilustracja #1

 

W dużym pudełku z niemiecką Edycją Specjalną znajdzie sę poza samą grą:

  • płyta ze ścieżką dźwiękową,
  • podkładka pod mysz,
  • plakat z grafiką z okładki,
  • poster z drzewkami rozwoju,
  • złota edycja Patrician II (podstawowa gra plus dodatek).

Ponadto, posiadacze tej edycji otrzymają w samej grze dostęp do kilku ekskluzywnych przedmiotów. Całość wyceniono na 59,99 euro (w przeliczeniu około 240 złotych), czyli o 20 euro więcej niż wydanie standardowe. Nie wiemy jeszcze, czy gra również w innych krajach doczeka się podobnych edycji.

Wiadomo natomiast, że otrzymamy okazję zagrania w wersję demonstracyjną. Nie podano dokładnej daty jej wypuszczenia, ale na pewno nastąpi to jeszcze przed premierą gry, która na rynku niemieckim planowana jest na 2 września tego roku.

 

Patrician IV - konkrety odnośnie dema i niemieckiej Edycji Specjalnej - ilustracja #2

 

Ruszyła ponadto oficjalna strona Patrician IV, gdzie można znaleźć sporych rozmiarów galerię screenów. Przede wszystkim jednak opublikowano tam informacje o tym, jakiego kalibru sprzętem będziemy musieli dysponować, by cieszyć się grą.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • procesor: 2 GHz Pentium 4 / Athlon 64 lub lepszy,
  • karta grafiki: GeForce 6200 / Radeon X1200 z 256 MB pamięci lub lepsza,
  • pamięć RAM: 1 GB,
  • dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca,
  • system operacyjny: Windows XP/Vista/7,

Na poznanie wymagań rekomendowanych zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na koniec warto przypomnieć, że za produkcję Patrician IV odpowiada zespół Gaming Minds Studios, w skład którego wchodzą ludzie, którzy pracując w Ascaron stworzyli tę serię. Czwarta część jest więc zdecydowanie w dobrych rękach.