Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 11:50

autor: Sarge

Until Dawn - pierwszy gameplay na PS4 przypomina Heavy Rain

„Interaktywnym film”, „festiwal QTE”, „więcej oglądania niż grania” - czy takie określenia przylgną na stałe do gry Until Dawn? Pierwszy fragment rozgrywki z produkcji studia Supermassive Games wzbudza pewne skojarzenia z takimi tytułami jak Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze. W Until Dawn będziemy mogli nawet uśmiercić grywalnych bohaterów.

W sieci pojawił się materiał wideo prezentujący krótki fragment rozgrywki z gry Until Dawn, o której dowiedzieliśmy się również kilku interesujących szczegółów. Widoczny w tej wiadomości film pokazuje, jak zapowiedziany przed dwoma laty tytuł prezentuje się po przeprojektowaniu i przeniesieniu go na PlayStation 4. Trzeba mieć na uwadze, że tak krótka prezentacja nie musi być reprezentatywna na tle całego produktu, ale można po niej wywnioskować, że rozgrywka pod pewnymi względami będzie przypominać Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze. Nawet interfejs wygląda bardzo podobnie – po podejściu do obiektów godnych sprawdzenia, na ekranie pojawia się przycisk, którego wciśnięcie powoduje wyświetlenie krótkiej scenki przerywnikowej lub dialogu między postaciami. Until Dawn może zostać okrzyknięty kolejnym „interaktywnym filmem”, bo na zaprezentowanym fragmencie rozgrywki więcej było oglądania niż właściwego grania.

Wygląda też na to, że w niektórych momentach zabawy przyjdzie nam dokonać wyboru drogi, którą ruszymy dalej. Bohaterka omawianego materiału wideo musiała w pewnej chwili wybrać, czy podążyć za swoim kompanem, a może zamiast tego samodzielnie zbadać inny obszar. Obie ścieżki zapewne nie dawałyby ogromnej różnicy w rozgrywce, ale takie podejście może być pewną zachętą do ponownego przejścia gry.

Until Dawn to trzecioosobowy survival horror przygotowywany z myślą o PlayStation 4 - Until Dawn - pierwszy gameplay horroru na PS4 przypomina Heavy Rain - wiadomość - 2014-08-14
Until Dawn to trzecioosobowy survival horror przygotowywany z myślą o PlayStation 4

Jak wiadomo, w Until Dawn pokierujemy w sumie ośmioma postaciami. Okazuje się, że na podstawie naszych wyborów będziemy mogli poszczególnych bohaterów uśmiercić lub pomóc im w przetrwaniu. Mogą na tym zaważyć nawet pozornie mało ważne decyzje, które w perspektywie czasu okażą się bardziej istotne, niż można było się spodziewać.

Until Dawn przedstawi historię ośmiu przyjaciół, którzy wybrali się w góry kompletnie nie spodziewając się, że czekają ich tam prawdziwie przerażające przeżycia. Odpowiedzialne za grę studio Supermassive Games stworzyło wcześniej takie tytuły, jak Start the Party!, Doctor Who: The Eternity Clock czy Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami. Until Dawn zadebiutuje w 2015 roku wyłącznie na PlayStation 4.