Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Wonderbook: Walking with Dinosaurs (PS3)
OkładkaWonderbook: Walking with Dinosaurs (PS3)

Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami PS3

Wonderbook: Walking with Dinosaurs

Trzecia odsłona unikalnej serii gier, wykorzystujących autorskie technologie Sony, takie jak Wonderbook czy PlayStation Move.

Zręcznościowe | dinozaury | edukacyjne | rzeczywistość rozszerzona | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami Premiera PS3

29listopada2013

pudełko PL

29listopada2013

Gry podobne do Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami

Carnivores: Dinosaur Hunter HD

Hunter's Trophy

Cabela's Dangerous Hunts 2013

Wonderbook: Walking with Dinosaurs jest trzecią odsłoną unikalnej serii gier na konsolę PlayStation 3, zaprojektowanych do współpracy ze specjalną wirtualną książką, wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej. Tym razem, dzięki współpracy z BBC Worldwide przeniesiemy się w prehistoryczny świat, znany z kultowego serialu dokumentalnego „Wędrówki z Dinozaurami”.

Wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najdroższy film dokumentalny w historii, sześcioczęściowy serial miał swoją premierę w 1999 r. i do dziś stanowi niedościgniony wzór w swojej kategorii. Bazująca na nim gra to fascynująca podróż przez prehistoryczny świat ożywionych komputerowo dinozaurów, które dzięki autorskiej technologii Sony pojawiają się na ekranach telewizorów niemal na wyciągnięcie ręki. Wędrując z dinozaurami będziemy mogli przeżyć fascynujące przygody i poznać z bliska budzące respekt, największe drapieżniki w historii Ziemi.

Podczas gry podróżujemy po całym świecie, na tereny autentycznych wykopalisk paleontologicznych. Tam wydobywamy prehistoryczne skamieliny, które ożywając zabierają nas w wirtualną podróż miliony lat wstecz. Dzięki niej możemy podążać śladem poszczególnych gatunków dinozaurów, takich jak roślinożerne triceratopsy czy stegozaury i poznać ich prawdziwe życie w środowisku przepełnionym naturalnymi zagrożeniami oraz drapieżnikami pokroju mapuzaurów czy tyranozaurów. W jednym z rozdziałów gry spotkamy się także z Paczim i Juni - bohaterami filmu fabularnego Wędrówki z Dinozaurami 3D, zainspirowanego wspomnianym serialem.

Prócz specjalnie zaprojektowanej wirtualnej książki, którą podczas zabawy będziemy przechylać, obracać i pocierać, Wonderbook wymaga do działania kontrolera PlayStation Move oraz kamery PlayStation Eye. Dzięki ich możliwościom gracze mogą wchodzić w interakcje z dinozaurami za pomocą ruchu i głosu, a także brać udział w zręcznościowych mini-grach.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami cena w dniu premiery: 114,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Eye
  • PlayStation Move