Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Carnivores: Dinosaur Hunter HD (PS3)
OkładkaCarnivores: Dinosaur Hunter HD (PS3)

Carnivores: Dinosaur Hunter HD PS3

Gruntownie odświeżona wersja wydanej w 2010 roku pierwszoosobowej gry łowieckiej – Carnivores: Dinosaur Hunter. W niedalekiej przyszłości ludzkość odkrywa technologię pozwalającą na eksploracje kosmosu.

Akcji | FPP | science fiction | łowiectwo | dinozaury | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carnivores: Dinosaur Hunter HD Premiera PS3

10września2013

producent: Vogster Entertainment, LLC wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W 2010 roku studia Beatshapers i Tatem Games pokusiły się o konwersję klasycznej gry łowieckiej Carnivores 2 (1999) adresowaną na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable oraz smartfony. Gra Carnivores: Dinosaur Hunter spotkała się z dobrym przyjęciem wśród graczy, choć wielu fanów serii czuło niedosyt. Trzy lata później ekipa deweloperska Vogster Online zdecydowała się przygotować jej odświeżoną wersję – Carnivores: Dinosaur Hunter HD z nowoczesną oprawą audiowizualną.

Fabuła gry pozostała niezmieniona. W niedalekiej przyszłości ludzkość odkrywa technologię pozwalającą na eksplorację i podbój kosmosu. Na jednej z nowo odkrytych planet kwitnie życie podobne do tego, jakie na Ziemi panowało w epoce jurajskiej. Niemal natychmiast rozpoczęła działalność firma Dino Hunt Inc. oferująca swoim klientom możliwość wzięcia udziału w polowaniach na dinozaury.

Gracz wciela się w rolę myśliwego, który przybywa na obcą planetę, by zmierzyć się z przerażającymi bestiami. Polowania toczą się na wyspach o rozmiarach około 2x2 km i zróżnicowanym terenie (dżungle, pustynie, wulkany itd.). Zamieszkuje je kilkanaście gatunków dinozaurów, w tym tyranozaury, stegozaury, ceratozaury, pteranodony czy gallimimy.

Jak przystało na grę łowiecką, zabawa w Carnivores: Dinosaur Hunter HD wymaga nie tylko refleksu i celnego oka, ale także umiejętności związanych z tropieniem i podkradaniem się do zwierzyny. Każdy z gatunków wirtualnych dinozaurów przejawia specyficzne zachowania i zwyczaje. W trakcie polowania wykorzystać można kilka rodzajów broni - od karabinu, poprzez rewolwer aż po kuszę – a także specjalne akcesoria myśliwskie jak lokalizator Gadget.

W porównaniu z pierwowzorem, Carnivores: Dinosaur Hunter HD odznacza się całkowicie nową oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika w grze dostosowana została do współczesnych standardów jakościowych. Twórcy zmodyfikowali także system sterowania umożliwiając zabawę z wykorzystaniem kontrolera PlayStation Move.

Wymagania wiekowe Carnivores: Dinosaur Hunter HD: Odpowiednia dla każdego wieku.

Carnivores: Dinosaur Hunter HD Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move