Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 11:33

autor: Renox

Star Wars: The Old Republic – w grze miesięcznie loguje się ponad milion użytkowników

Firma Electronic Arts ogłosiła na jednej z konferencji prasowych, że obecnie w grze Star Wars: The Old Republic miesięcznie loguje się ponad milion unikalnych użytkowników. Liczba grających uległa zdecydowane zwiększeniu, kiedy to kilka miesięcy po premierze producenci przeszli na model free-to-play.

W grze Star Wars: The Old Republic miesięcznie loguje się ponad milion graczy. - Star Wars: The Old Republic – w grze miesięcznie loguje się ponad milion użytkowników - wiadomość - 2014-08-14
W grze Star Wars: The Old Republic miesięcznie loguje się ponad milion graczy.

W listopadzie 2012 roku Electronic Arts zdecydowało się zmienić politykę w kontekście Star Wars; The Old Republic i udostępnić graczom ogromną grę MMORPG autorstwa kanadyjskiego BioWare w ramach modelu free-to-play. Ruch ten – niewątpliwie wówczas bardzo zaskakujący – spowodowany był słabymi wynikami finansowymi osiąganymi przez wspomnianą produkcję, jak również faktem, iż nie potrafiła ona przyciągać potencjalnych graczy na dostatecznie długi czas. Okazuje się, że obecnie tytuł ten trzyma się całkiem nieźle. EA ogłosiło bowiem, że miesięcznie w The Old Republic loguje się ponad milion unikalnych użytkowników, co bez cienia wątpliwości uznać można za całkiem niezły wynik. Tym bardziej że już zaledwie kilka miesięcy po premierze gry, w 2011 roku liczba subskrybentów spadła z początkowego 1,3 miliona poniżej miliona.

Na osiągnięty przez omawianą produkcję rezultat w ogromnym stopniu wpłynął wspomniany wcześniej model F2P. Od jego ogłoszenia w listopadzie dwa lata temu statystyki wykazały 1,7 miliona nowych graczy, którzy byli zainteresowani darmową rozgrywką. Okazuje się, że wspomniana polityka dwukrotnie powiększyła miesięczny przychód osiągany przez twórców, co z kolei pozwoliło deweloperom na inwestowanie w co i rusz implementowane do gry nowości. Warto dla przykładu przypomnieć, że 19 sierpnia tego roku autorzy planują premierę kolejnego dodatku - Galactic Strongholds, który tego dnia, po niewielkiej obsuwie, udostępniony zostanie wszystkim abonentom. Natomiast w październiku będzie mógł go wypróbować każdy grający w The Old Republic.