Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 10:59

autor: Adrian Werner

Dex - cyberpunkowe RPG trafiło do sprzedaży w Steam Early Access

W usłudze Steam Early Access zadebiutowała wczesna wersja Dex, czyli dwuwymiarowego cyberpunkowego RPG-a z platformowym systemem walki i eksploracji.

Do sprzedaży w ramach Steam Early Access trafiła wczesna wersja gry Dex, czyli nietypowego cyberpunkowego RPG-a, autorstwa niezależnego czeskiego studia Dreadlocks. Produkcję można obecnie kupić za 14,39 euro, czyli w przeliczeniu około 60 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery i 20 sierpnia zostanie podwyższona do 15,99 euro (ok. 67 zł). Autorzy planują wypuszczenie pełnej edycji pod koniec tego roku. Oczywiście, wszyscy gracze, którzy nabędą ten tytuł poprzez Steam Early Access otrzymają potem ukończony produkt bez dodatkowych opłat. Warto wspomnieć, że środki na wyprodukowanie projektu twórcy zebrali w zeszłym roku za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gdzie udało im się przekroczyć ponad dwukrotnie minimalną kwotę w wysokości 14 tysięcy funtów. Dzięki temu w przyszłości powstanie także wersja na Wii U.

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, na terenie jednego cyberpunkowego miasta znanego jako Harbor Prime. Fabuła koncentruje się na potężnej sztucznej inteligencji, która przyswoiła dane wszystkich użytkowników sieci w celu uzyskania pełnej świadomości i wolnej woli, a teraz próbuje wyewoluować do nowego poziomu, co według niej wymaga doświadczenia życia tak jak czynią to ludzie, czyli w jednym samodzielnym organizmie.

Grafika wykonana została w atrakcyjnym 2D. - Dex - wczesna wersja cyberpunkowego RPG trafiła do sprzedaży w Steam Early Access  - wiadomość - 2014-08-14
Grafika wykonana została w atrakcyjnym 2D.

Dex jest produkcją dosyć nietypową jak na grę RPG, gdyż sterowanie odbywa się niczym w dwuwymiarowych platformówkach, powodując, że możemy podróżować jedynie w lewą lub prawą stronę ekranu. Nie przeszkodziło to jednak autorom w zapewnieniu sporej swobody eksploracji i dużej różnorodności lokacji. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane zresztą w konsolowej serii Valkyrie Profile, gdzie sprawdziło się bardzo dobrze. System walki również przypomina platformówki i oparty jest głównie na zręczności samego gracza, a umiejętności postaci decydują głównie o tym, do jakich zdolności mamy dostęp.

W obecnej wersji zawartość jest mocno ograniczona, ale autorzy planują obszerną kampanię, w której poza głównym wątkiem podejmiemy się także licznych zadań pobocznych. Każde z nich będzie można zrealizować na wiele różnych sposobów i wybrane metody działania często wpłyną na dalszy bieg całej opowieści. Istotną rolę odegra cyberprzestrzeń. Każda fizyczna lokacja posiadać ma własną wersję w wirtualnej rzeczywistości i sami zdecydujemy, czy rozwiązać dany problem w świecie rzeczywistym, czy też postawić na umiejętności hakerskie postaci.

  1. Dex w Steam Early Access
  2. Dex – oficjalna strona gry
Dex - wczesna wersja cyberpunkowego RPG trafiła do sprzedaży w Steam Early Access  - ilustracja #2
Dex - wczesna wersja cyberpunkowego RPG trafiła do sprzedaży w Steam Early Access  - ilustracja #3
Dex - wczesna wersja cyberpunkowego RPG trafiła do sprzedaży w Steam Early Access  - ilustracja #4
Dex - wczesna wersja cyberpunkowego RPG trafiła do sprzedaży w Steam Early Access  - ilustracja #5

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dex

Dex