Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 21:45

autor: Ender

Until Dawn – zapowiedziano przygodowy horror na PS Move

Brytyjskie studio Supermassive Games zapowiedziało nową grę przygodową w konwencji horroru, która przygotowywana jest z myślą o kontrolerze ruchu PlayStation Move.

Na dzisiejszej konferencji Sony, zorganizowanej na targach GamesCom, zapowiedziano Until Dawn, zupełnie nową grę przygodową w konwencji horroru, tworzoną z myślą o kontrolerze PlayStation Move. Jej deweloperem jest brytyjskie studio Supermassive Games, odpowiadające za tytuły takie jak Tumble, Start the Party czy Doctor Who: The Eternity Clock.

Warto na samym początku zaznaczyć, że gracze nie powinni oczekiwać psychologicznego horroru, stopniowo budującego napięcie dzięki odpowiedniemu klimatowi, tak jak działo się to w Amnesii czy Silent Hill. Twórcy zdecydowali bowiem, że Until Dawn będzie czerpać wzór z typowych hollywoodzkich filmów grozy klasy B. Głównymi bohaterami są więc młodzi ludzie, przebywający w odciętym od świata miejscu w górach. Zostaną oni zgodnie z konwencją po kolei wymordowani przez złowrogiego potwora lub siłę, która w przypadku gry związaną jest z tajemniczym zniknięciem ich przyjaciółki. Twórcy zwracają uwagę na zręczne wykorzystanie przez fabułę oklepanych schematów oraz dialogi bohaterów, które powinny spodobać się fanom gatunku.

Zadaniem gracza jest przeżycie do tytułowego świtu i rozwikłanie tajemnicy morderstw. W czasie zabawy Move posłuży nam jako latarka, a także wiele innych narzędzi, które będziemy trzymać w rękach. Nie zabraknie także broni, takich jak noże czy strzelby. Kontroler wykorzystany zostanie również w czasie eksploracji lokacji i odkrywaniu mrocznej klątwy ciążącej nad postaciami. Na razie nie znamy większej ilości szczegółów dotyczących produkcji poza tym, że pojawi się ona w przyszłym roku. Nie wiemy też czy tytuł będzie dostępny jedynie w wersji elektronicznej czy pojawi się także w edycji pudełkowej.