Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 21:20

autor: Sarge

FIFA 13 - data wydania dema, sterowanie w wersji PC i inne nowości

Targi gamescom w Kolonii przyniosły ze sobą m.in. dokładną datę wydania dema gry FIFA 13 oraz szczegóły na temat sterowania w wersji pecetowej za pomocą myszki i klawiatury. Oprócz tego poznaliśmy kilka innych nowości w systemie rozgrywki.

Firma Electronic Arts ujawniła kilka nowych szczegółów na temat gry FIFA 13. Poznaliśmy m.in. datę wydania dema, cechy charakterystyczne wersji pecetowej oraz kilka nowości w systemie rozgrywki.

Fani będą mogli sprawdzić demo FIFA 13 już 11 września. Można się domyślać, że tego dnia wersja demonstracyjna zadebiutuje w usługach Origin, Xbox Live, oraz amerykańskim PlayStation Network. W takim wypadku dzień dłużej na demo powinni poczekać europejscy użytkownicy serwisu cyfrowej dystrybucji firmy Sony. Na razie nie ujawniono żadnych informacji na temat zawartości próbki.

Amerykański wydawca opublikował także trzy nowe screeny z wersji pecetowej gry. Twórcy zapewniają, że nie będzie ona w niczym odbiegać od edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Co więcej, posiadacze komputerów osobistych mają dodatkowo otrzymać opcjonalny system sterowania za pomocą myszki i klawiatury. Za jego sprawą będziemy mogli bardziej precyzyjnie podawać piłkę oraz wykonywać dryblingi. Szczegóły w tej sprawie nie są jeszcze znane.

W sieci pojawił się również zwiastun nadchodzącej odsłony popularnej serii piłkarskiej. Możemy w nim zobaczyć kilka nowości w stosunku do poprzednich części. Wśród nich pojawił się m.in. tryb Skill Games, w którym gra sprawdzi nasze zdolności w wielu różnych wyzwaniach. W wyznaczonym czasie trzeba będzie uzyskać jak największą liczbę punktów.

Ciekawie zapowiada się również opcja Match Day, dzięki której na bieżąco wprowadzane będą informacje z prawdziwych boisk mające wpływ na formę wirtualnych zawodników. W ten sposób podniesione zostaną np. statystyki piłkarza, który w ostatnim czasie bardzo dobrze spisywał się na murawie w prawdziwych rozgrywkach. Oprócz tego usprawniona zostanie sztuczna inteligencja w ataku, system dryblingu oraz wiele innych elementów widocznych na zwiastunie.

FIFA 13 zadebiutuje w Europie 28 września bieżącego roku. W przygotowaniu są wersje na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U, Wii, PlayStation Vita, 3DS-a, PlayStation 2 oraz PSP. Posiadacze wybranych platform sprzętowych w naszym kraju będą mogli cieszyć się pełną polską wersją językową, która pojawi się za sprawą firmy Electronic Arts Polska. Pod tym adresem znajdziecie rekomendowane wymagania sprzętowej edycji pecetowej.