Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Amnesia: The Dark Descent (PC)
OkładkaAmnesia: The Dark Descent (PC)

Amnesia: Mroczny Obłęd PC

Amnesia: The Dark Descent | Unknown

Zrealizowana w konwencji survival horroru mroczna przygodówka akcji, za której powstanie gry odpowiada ekipa studia Frictional Games – twórcy cenionej serii Penumbra. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który z własnej inicjatywy stracił pamięć.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji | XIX wiek

Amnesia: Mroczny Obłęd Premiera PC

8września2010

pudełko PL

19listopada2010

producent: Frictional Games wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Amnesia: Mroczny Obłęd

Maid of Sker

Lucius

SOMA

Amnesia: The Dark Descent (Mroczny Obłęd) to survival horror stworzony przez studio Frictional Games, które miłośnicy gatunku pamiętają zapewne z serii Penumbra. Kolejna produkcja szwedzkiego dewelopera w dalszym ciągu nawiązuje do klimatów rodem z opowiadań i powieści pisarza H.P. Lovecrafta.

W grze wcielamy się w niejakiego Daniela, który błądzi po mrocznych korytarzach osiemnastowiecznego zamczyska. Bohater stracił pamięć z własnej inicjatywy i nie wie dokładnie co się stało, chociaż nie ma wątpliwości, że jego życie jest zagrożone. Przemierzając kolejne części twierdzy odkrywamy przerażające wydarzenia z przeszłości Daniela i próbujemy zrozumieć dlaczego bohater sam wywołał swoją czasową amnezję.

Amnesia: The Dark Descent łączy elementy eksploracji, survival horroru i przygodówki. Twórcy gry postanowili zrezygnować z walki i zastąpić ją znacznie ciekawszymi pomysłami. Gracz musi dbać o stan psychiczny i zdrowotny Daniela, a więc uciekać lub chować się przed wszelkimi przerażającymi istotami oraz unikać mroku. Taki model rozgrywki sprawia, że szczególnie istotnymi przedmiotami są lampa olejna oraz zapałki, którymi możemy rozświetlić kolejne komnaty. Korzystając z tych form pomocy rozwiązujemy zagadki, uruchamiamy maszyny i poszukujemy kolejnych fragmentów listów oraz notatek.

Na potrzeby gry studio Frictional Games podrasowało swój silnik graficzny (HPL2), dzięki czemu lokacje i efekty świetlne wyglądają naprawdę dobrze. Nie jest to oczywiście poziom technologiczny znany z wysokobudżetowych produkcji, ale mimo wszystko autorom udało się stworzyć sugestywne środowisko. Bardzo ważnym elementem są też odgłosy, które pomagają budować klimat i po prostu straszyć. Dodatkowym atutem gry jest to, że w sieci są dostępne narzędzia edytorskie pozwalające stworzyć własne przygody.

Ostatnia modyfikacja 16 listopada 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 2103 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Amnesia: Mroczny Obłęd cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Amnesia: Mroczny Obłęd: 18+

Amnesia: Mroczny Obłęd Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7