Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 9 marca 2018, 09:24

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Amnesia Collection do zgarnięcia za darmo na Steam

Od teraz, przez ograniczony, ale bliżej nieokreślony czas, możemy za darmo dodać do swojej biblioteki Steam zestaw gier Amnesia Collection.

Weekend za rogiem i dwa mocne horrory do ogrania za darmo. Czego chcieć więcej? - Amnesia Collection do zgarnięcia za darmo na Steam - wiadomość - 2018-03-09
Weekend za rogiem i dwa mocne horrory do ogrania za darmo. Czego chcieć więcej?

Jak informuje nas notatka na stronie serwisu Steam, od teraz mamy możliwość zdobycia za darmo Amnesia: Collection, czyli pakietu dwóch cieszących się dużym uznaniem horrorów: Amnesia: The Dark Descent oraz Amnesia: A Machine for Pigs. Wystarczy dodać wspomnianą kolekcję do swojej biblioteki. Co ważne, promocja jest ograniczona czasowo, notka nie precyzuje jednak, jak długo potrwa.

Stworzone przez studio Frictional Games Amnesia: The Dark Descent (2010) jest powszechnie uznawane za jeden z najważniejszych tytułów w gatunku survival horror. Produkcja korzysta z pierwszoosobowej kamery i stawia gracza w roli niejakiego Daniela, który z własnej woli pozbawił się pamięci, a teraz błąka się po skąpanym w mroku, osiemnastowiecznym zamczysku.

Przygotowaniem drugiej części cyklu – Amnesia: A Machine for Pigs, zajęli się wspierani przez Frictional Games deweloperzy ze znanego z Dear Esther oraz Korsakovia studia The Chinese Room. Fabuła gry toczy się w roku 1899, w spowitym w mgle i dymie, wiktoriańskim Londynie. Gracz wciela się w Oswalda Mandusa – przedsiębiorcę i właściciela fabryki przetwórstwa mięsnego, który po powrocie z wyprawy do Meksyku zapada na nieznaną chorobę i budzi się bez pamięci we własnym, jednak kompletnie pozbawionym ludzi domu.

Pakiet Amensia: Collection został wydany w listopadzie 2016 roku w wersjach na PC oraz PlayStation 4. Gra jest dostępna z angielskim dubbingiem i polskimi napisami.

  1. Amnesia: Mroczny Obłęd – recenzja gry
  2. Recenzja gry Amensia: A Machine for Pigs – Mroczny Obłęd dalej niepokonany
  3. Amnesia: Collection w serwisie Steam