Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 marca 2018, 09:13

Fortnite: Battle Royale wkrótce trafi na urządzenia mobilne

Cieszące się ogromną popularnością Fortnite: Battle Royale w najbliższym czasie zadebiutuje na urządzeniach z systemami iOS i Android. Jak zapewniają deweloperzy ze studia Epic Games, mobilna wersja w niczym nie będzie ustępować dużym platformom, a do tego pozwoli na wspólną zabawę z ich użytkownikami (cross-platform) - za wyjątkiem XOne.

Czy da się przenieść dużą grę w formule battle royale na urządzenia mobilne bez kompromisów w zakresie jakości grafiki i rozgrywki? Jeżeli odpowiedzieliście na to pytanie przecząco, to najwidoczniej brakuje Wam tej samej wyobraźni, jaką posiadają deweloperzy ze studia Epic Games. Amerykański producent zapowiedział za pośrednictwem swojego bloga, że darmowa gra akcji Fortnite: Battle Royale już wkrótce trafi na smartfony i tablety.

Wielki hit Epic Games już wkrótce trafi na mniejsze ekrany. Czy tam także odniesie gigantyczny sukces? / źródło: engadget.com. - Fortnite: Battle Royale wkrótce trafi na urządzenia mobilne - wiadomość - 2018-03-09
Wielki hit Epic Games już wkrótce trafi na mniejsze ekrany. Czy tam także odniesie gigantyczny sukces? / źródło: engadget.com.

Jak zapewniają twórcy, nie mówimy tutaj o uboższej, okrojonej wersji tytułu, który we wrześniu ubiegłego roku zadebiutował na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. „Wierzymy, że to właśnie jest przyszłość gier wideo. Ta sama produkcja na wszystkich platformach. Konsolowej jakości grafika i akcja. Graj kiedy chcesz, gdzie chcesz” - czytamy w najnowszym wpisie na blogu. Mobilna odsłona otrzyma więc tę samą rozgrywkę dla maksymalnie setki osób, tę samą mapę i te same aktualizacje. Ba, posiadacze wersji na smartfony czy tablety będą mogli bezpośrednio rywalizować z graczami na PC, Macu czy PlayStation 4 dzięki funkcjom cross-platformowym. Dodatkowo osiągnięte w mobilnej odsłonie postępy naszej postaci przeniosą się na konsolę czy komputer.

Początkowo Fortnite: Battle Royale zostanie udostępnione wyłącznie dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS, ale twórcy zapowiadają dodanie wsparcia dla Androida w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Na razie deweloperzy skupiają się na wersji na iPhone’y i iPady: od 12 marca na oficjalnej stronie internetowej gry będziecie mieli szansę zapisać się na testy mobilnej odsłony. Aby wziąć w nich udział, musicie posiadać urządzenie kompatybilne z systemem operacyjnym iOS 11.

Epic Games zapewnia, że Fortnite: Battle Royale w wersji mobilnej w niczym nie będzie ustępować odsłonom na duże platformy. / źródło: rollingstone.com. - Fortnite: Battle Royale wkrótce trafi na urządzenia mobilne - wiadomość - 2018-03-09
Epic Games zapewnia, że Fortnite: Battle Royale w wersji mobilnej w niczym nie będzie ustępować odsłonom na duże platformy. / źródło: rollingstone.com.

Czy mobilne Fortnite: Battle Royale może się udać? Aby osiągnąć sukces, Epic Games musiałoby jakoś umożliwić intuicyjne strzelanie, budowanie, zastawianie pułapek oraz ruch na zdecydowanie mniejszym, dotykowym ekranie. I to w taki sposób, by posiadacze smartfonów i tabletów nie byli skazani na porażkę w starciu z graczami na PC oraz konsolach podczas rozgrywki cross-platformowej. Czy to w ogóle wykonalne? Przekonamy się niedługo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite