Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXBOX
Okładka Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (PC)

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Przygodowa gra akcji w konwencji horroru. Produkcja nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta i stworzonego przez niego uniwersum. W grze przenosimy się do roku 1920 i wcielamy w detektywa Jacka Waltersa, który musi odnaleźć pewną zaginioną osobę.

Przygodowe | FPP | książki | horror | mitologia Cthulhu | przygodowe gry akcji | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (PC)

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25paź2005

XBOX

24mar2006

PC

Call of Cthulhu to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru (podobnie jak Undying czy Resident Evil). Fabuła gry toczy się w 1920 roku i oparta jest o świat Mitów Cthulhu, stworzony przez jednego z najsłynniejszych pisarzy grozy początku XX wieku – H.P. Lovecrafta. Wymyśleni przez niego „Wielcy Przedwieczni”, w tym tytułowy Cthulhu, przedostają się na Ziemię próbując nią zawładnąć.

Wszystko zaczyna się niewinnie, gracze stają się prywatnym detektywem Jackiem Waltersem, ex-policjantem, który dostaje zlecenie odnalezienia zagonionej osoby w tajemniczej osadzie rybackiej - Innsmouth. Jednak już niedługo okazuje się, że nie jest to zwykłe dochodzenie. Jack odkrywa najciemniejsze sekrety Innsmouth i niedługo staje oko w oko z samymi „Przedwiecznymi”. W walce z tymi istotami posłuży się nie tylko inteligencją, lecz także szeregiem broni, jak: rewolwer kaliber 45, karabin czy materiały wybuchowe.

Gra przepełniona jest autentyczną atmosferą strachu i grozy typową dla twórczości Lovecrafta. W mrocznych miejscach, siły zła czekają na każdą okazję aby zniszczyć niczego nie świadomych ludzi. Call of Cthulhu wykorzystuje nowoczesny w pełni trójwymiarowy silnik graficzny, co w połączeniu niesamowitym klimatem tworzy niezapomnianą mieszankę – dla fanów Lovecrafta, pozycja niemal obowiązkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 2751 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Klasyfikacja PEGI Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja gry
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja gry

Recenzja 31 marca 2006, 12:17

To nie Quake – jeśli wpadniemy do pomieszczenia pełnego wrogów, nie ochroni nas zbroja. Dostaniemy kilka kul, wykrwawimy się i zabawę możemy zaczynać od początku. Sprawy nie ułatwia również zaawansowana inteligencja komputerowych przeciwników. Wrogowie reagują na wydawane przez Ciebie odgłosy i natychmiast ruszają sprawdzić, co się dzieje. Jeśli jeden z wartowników zauważy Cię, po chwili zbiega się reszta towarzyszy i bez zbędnych ceregieli rozpoczyna ostrzał. Niekiedy można to wykorzystać, wciągając przeciwników do pułapki, ale z reguły należy się po prostu pilnować, aby niepotrzebnie nie prowokować pościgu.

PC
XBOX