Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2009, 10:15

Morrowind, Oblivion i Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth dostępne na Steamie

Gry Morrowind i Oblivion, czyli dwie odsłony jednej z najgłośniejszych serii elektronicznych erpegów, pojawiły się na Steamie. Oba tytuły dostępne są w wersjach Game of the Year, zawierających dodatki. Ponadto, za produkcje zapłacimy w tym tygodniu 20% mniej. Oprócz tych dzieł wydawanych przez Bethesdę w systemie dystrybucji Valve pojawił się też Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Gry Morrowind i Oblivion, czyli dwie odsłony jednej z najgłośniejszych serii elektronicznych erpegów, pojawiły się na Steamie. Oba tytuły dostępne są w wersjach Game of the Year, zawierających dodatki. Ponadto, za produkcje zapłacimy w tym tygodniu 20% mniej. Oprócz tych dzieł wydawanych przez Bethesdę, w systemie dystrybucji Valve pojawił się też Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Potwierdziły się informacje podawane przez nas w sobotęBethesda postanowiła wspierać platformę Steam w większym zakresie. Wcześniej studio opublikowało w tym systemie jedynie Fallouta 3. Teraz możemy, jak widać, wejść w posiadanie jednych z najlepiej ocenianych produkcji RPG – niezwykle rozbudowanego Morrowinda i nieco skromniejszego, ale o wiele bardziej przystępnego Obliviona.

Morrowind, Oblivion i Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth dostępne na Steamie - ilustracja #1

Obydwie gry dostępne są wraz z dodatkami. W przypadku starszego Morrowinda są nimi: Trójca (Tribunal) oraz Przepowiednia (Bloodmoon). Podstawowa wersja gry z rozszerzeniami kosztuje obecnie niecałe 9 euro (około 40 złotych). Oblivion został natomiast wzbogacony o Knights of the Nine oraz Shivering Isles. Za ten pakiet trzeba zapłacić nieco więcej, bo 13,5 euro (czyli niecałe 60 złotych).

Powyższe produkcje można również zamawiać w dwóch zestawach specjalnych. Pierwszy z nich - The Elder Scrolls: Game of the Year Pack – zawiera oczywiście dwie wymienione gry za nieco ponad 20 euro (mniej więcej 90 złotych). Przygotowano także ekskluzywną wersję tego pakietu, w której pojawia się także DLC do Obliviona (w tym kultowa zbroja dla konia). Dodatkowe pluginy kosztują kilka euro.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth to natomiast całkiem udany (sprawdźcie recenzję) horror inspirowany oczywiście twórczością mrocznego H.P. Lovecrafta. Dzieło zostało wydane w 2006 roku i za jego stworzenie odpowiada firma Headfirst Productions. Na Steamie gra kosztuje 9 euro (40 zł). Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy któraś z gier nie jest dostępna taniej w polskich sklepach.

Warto dodać, że wszystkie opisane gry są na Steamie dostępne jedynie po angielsku. Tymczasem w Polsce każda z nich doczekała się lokalizacji. Morrowind został wydany w naszym kraju w polskiej wersji kinowej, a do Obliviona wydano łatkę polonizującą. Także Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth doczekał się rodzimej wersji. U nas gra znana jest jako Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata.