Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 czerwca 2009

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)

Vercetti, 27 czerwca 2009, 16:46

Obniżki na Steamie, przeceniony Red Alert 3 w EA Store oraz Spellforce i The Guild w serwisie Good Old Games – to najważniejsze promocje, jakimi wydawcy chcą skusić graczy w ten weekend, sprzedając tytuły poprzez sieci cyfrowej dystrybucji. Z myślą o Was przygotowaliśmy zestawienie produktów, które do końca niedzieli (a w niektórych przypadkach nawet w poniedziałek) dostępne będą po niższej cenie.

THQ szykuje swój własny kontroler i zastanawia się, jak wykorzystać Project Natal

Hed, 27 czerwca 2009, 15:51

THQ pracuje nad swoim własnym, podobno całkiem oryginalnym kontrolerem oraz grą, która będzie go wykorzystywała. Zdaniem prezesa Briana Farrella, takie podejście pozwoli wydawcy wyprzedzić konkurencję. Ponadto dowiedzieliśmy się, że firma od kilku tygodni testuje już Project Natal, czyli ciekawą technologię rozpoznającą ruch oraz głos gracza, zaprezentowaną w tym roku przez Microsoft.

Kolejna gra na podstawie Władcy Pierścieni w drodze?

Hed, 27 czerwca 2009, 14:59

Saul Zaentz Company, czyli firma posiadająca prawa do Władcy Pierścieni, zarejestrowała nazwę Lord of the Rings: War in the North. Zgłoszenie obejmuje zarówno szeroko pojęte produkty związane z grami, ale i fizyczne przedmioty oraz muzykę i filmy. Oznacza to więc, że być może już niedługo zobaczymy kolejne gry lub zabawki, oczywiście stworzone na podstawie kolejnego wycinka świata Tolkiena.

Odliczanie na stronie Square Enix
Odliczanie na stronie Square Enix

Vercetti, 27 czerwca 2009, 14:13

Intrygującą stronę uruchomiło ostatnio studio Square Enix, które wzorem Konami i jego teaser site’ów do Metal Gear Rising czy Castlevania: Lords of Shadows postanowiło pobawić się z graczami w małą zgadywankę. Japończycy zamieścili w Internecie ubogą – póki co - w formę i treść witrynę, na której można znaleźć niewielki licznik. Zostanie on wyzerowany 6 lipca 2009. Jaką grę odsłoni? Nie wiadomo.

Twórca pierwszego Syndicate nie wierzy w udany powrót serii
Twórca pierwszego Syndicate nie wierzy w udany powrót serii

Hed, 27 czerwca 2009, 13:22

Sean Cooper, jeden ze współtwórców pierwszej, kultowej odsłony gry Syndicate (wydanej w 1993 roku) wyraził swój sceptycyzm wobec prób przywrócenia przez Electronic Arts tej świetnej marki do życia. Autor zauważył, że firma mówi o tym właściwie od piętnastu lat. Jak twierdzi Cooper, w zalewie zapowiadanych tytułów, wydawca nie stanie na wysokości zadania, bo nie rozumie w pełni pierwowzoru.

Przeceny X360 i PS3 jesienią?

Vercetti, 27 czerwca 2009, 12:43

Serwis Ars Technica, powołując się na zaufane źródło, ujawnił kilka informacji na temat jesiennej strategii sprzedaży PlayStation 3 i Xboksa 360. Według autorów witryny zarówno Microsoft jak i Sony planują obniżki cen swoich konsol, a także zamierzają stopniowo wycofywać starsze modele z rynku detalicznego.

Definitywny koniec Aliens RPG
Definitywny koniec Aliens RPG

Vercetti, 27 czerwca 2009, 11:32

Nie będzie już plotek o zarzuceniu projektu, nie będzie też kolejnych dementi ze strony wydawcy. Projekt Aliens RPG został definitywnie anulowany. Informację tę podał najpierw przedstawiciel grupy Obsidian Entertainment, potem potwierdziła ją Sega.