Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 czerwca 2009

Szczegóły kontrpozwu 3D Realms - nowa gra z serii Duke Nukem i zarzuty wobec Take-Two

Jiker, 22 czerwca 2009, 21:20

W kontrpozwie złożonym przez 3D Realms/Apogee przeciwko koncernowi Take-Two zawartych zostało kilka nowych, zaskakujących informacji związanych z marką Duke Nukem. Wynika z nich, że pewne dobrze znane studio deweloperskie pracowało nad produkcją o tytule Duke Begin

Championship Manager 2010 oficjalnie zapowiedziany
Championship Manager 2010 oficjalnie zapowiedziany

Jiker, 22 czerwca 2009, 19:40

Championship Manager 09 Edition nie zostanie wydany. Z informacji dostarczonych przez Beautiful Game Studios i Eidos wynika, że produkcja ukaże się pod nowym tytułem – Championship Manager 2010 – i będzie oferować zaktualizowane składy oraz kilka istotnych nowości, których w 09 z wiadomych względów nie udałoby się zamieścić.

Poradnik: inFamous

Redakcja GRYOnline.pl, 22 czerwca 2009, 18:17

„Przed Wami poradnik do inFamous, sandboxowej gry przygotowanej przez ekipę Sucker Punch. Gra jest pokłosiem ich wcześniejszych doświadczeń uzyskanych przy produkcji serii Sly Raccoon, gdzie rozgrywka w dużej mierze również polegała na skakaniu po dachach i słupach elektrycznych."

Premiery gier w Polsce (15-21 czerwca)
Premiery gier w Polsce (15-21 czerwca)

Vercetti, 22 czerwca 2009, 18:15

Początek wakacji to z reguły początek posuchy, jeśli chodzi o premiery gier - zarówno za granicą, jak i nad Wisłą. W minionym tygodniu rodzimi dystrybutorzy nie zmienili biegu historii i dostarczyli do sklepów zaledwie piątkę nowych tytułów.

GTA: Chinatown Wars także na PSP!
GTA: Chinatown Wars także na PSP!

Jiker, 22 czerwca 2009, 16:10

To musiało się stać. Z informacji przedstawionych przez firmę Rockstar Games wynika, że jedna z najbardziej niedocenionych produkcji bieżącego roku – świetnie przyjęte przez krytyków Grand Theft Auto: Chinatown Wars na Nintendo DS – zostanie wydana na PSP. Do premiery gry dojdzie jeszcze tej jesieni.

Wieści ze świata (Marvel vs Capcom 2, Fat Princess, Tony Hawk: RIDE) 22/06/09

Jiker, 22 czerwca 2009, 14:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Marvel vs Capcom 2 przesunięta, debiut Fat Princess dopiero pod koniec lata, Microsoft zapowiada sporą aktualizację Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

PEGI zmienia ikony kategorii wiekowych i oznaczenia pomocnicze

Jiker, 22 czerwca 2009, 14:14

Organizacja Pan European Game Information przechodzi kolejne zmiany. Tym razem dotyczą one spraw technicznych – metamorfozie poddany został system ikon z ograniczeniami wiekowymi oraz oznaczeń określających i przestrzegających przed zawartością danej gry.

Apple wstrzymało emulator C64
Apple wstrzymało emulator C64

ziooleck, 22 czerwca 2009, 14:00

Marzyliście kiedyś o profesjonalnym emulatorze Commodore 64 na swojego iPhona? Aplikacji, która w prosty i bezbłędny sposób przeniosłaby wszystkie gry, które darzycie tak wielkim sentymentem? Nad ziszczeniem tych snów od ponad roku pracowało studio Manomio. Niestety, wygląda na to, że ich wysiłek okazał się daremny. Skąd takie przykre wnioski?

Pierwsze obrazki z F1 2010
Pierwsze obrazki z F1 2010

ziooleck, 22 czerwca 2009, 12:20

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze pogłoski o szykowanej przez Codemasters reaktywacji gier spod znaku F1. Z racji olbrzymiej popularności tego sportu, deweloperzy skutecznie podgrzewają atmosferę wokół tworzonego tytułu. Do sieci trafiły premierowe obrazki sugerujące, jak będzie wyglądać nadchodząca pozycja.

Wymagania sprzętowe Anno 1404
Wymagania sprzętowe Anno 1404

Jiker, 22 czerwca 2009, 12:15

Anno 1404, najnowsza produkcja studia Related Designs, będzie się cechować elastycznym silnikiem graficznym, który powinien umożliwić rozgrywkę w znośnych warunkach nawet posiadaczom nieco słabszego sprzętu. Twórcy zapewniali nas o tym przy okazji oficjalnej zapowiedzi swojego dzieła. Czy minimalne wymagania sprzętowe idą w parze z dotychczasowymi deklaracjami producentów?

Oficjalna data premiery Max Payne 3?
Oficjalna data premiery Max Payne 3?

Jiker, 22 czerwca 2009, 11:15

Czy odmieniona trzecia odsłona cyklu Max Payne opracowywana przez studio Rockstar Vancouver przypadnie do gustu zdeklarowanym fanom dotychczasowych dwóch pierwszych części zaprojektowanych przez fińskie Remedy? Wszystko wskazuje na to, że kwestia ta zostanie ostatecznie zweryfikowana 30 października bieżącego roku.

Gralingrad - AVALANCHE, czyli lawina
Gralingrad - AVALANCHE, czyli lawina

Brucevsky, 22 czerwca 2009, 10:55

Mały kamyk wystarczy, aby rozpocząć lawinę, która zmieni oblicze świata. W naszym przypadku jeden ruch konkretnego wydawcy wystarczy, aby ruszyć skostniały w danym aspekcie rynek.

E-Sport: Podsumowanie Tygodnia (15-21 czerwca)
E-Sport: Podsumowanie Tygodnia (15-21 czerwca)

Maciej Śliwiński, 22 czerwca 2009, 10:08

Kolejne świetne występy polskich reprezentacji narodowych w eliminacjach do finałów Mistrzostw Europy, powrót ligi, która przez wielu uważana jest za prekursora światowego esportu oraz dziesiąte urodziny jednej z najważniejszych cybersportowych gier – to najważniejsze informacje ostatniego tygodnia na scenie sportów elektronicznych.

Powstanie nowa gra o Michaelu Jacksonie
Powstanie nowa gra o Michaelu Jacksonie

Jiker, 22 czerwca 2009, 09:45

W okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na rynek ma szansę trafić nowa produkcja z królem popu – Michaelem Jacksonem – w roli głównej. Z informacji dostarczonych przez belgijski serwis 9Lives.be wynika, że gra zostanie wydana na konsole PlayStation 3, PlayStation 2 i Nintendo Wii.