Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2009, 19:40

autor: Jiker

Championship Manager 2010 oficjalnie zapowiedziany

Championship Manager 09 Edition nie zostanie wydany. Z informacji dostarczonych przez Beautiful Game Studios i Eidos wynika, że produkcja ukaże się pod nowym tytułem – Championship Manager 2010 – i będzie oferować zaktualizowane składy oraz kilka istotnych nowości, których w 09 z wiadomych względów nie udałoby się zamieścić.

Championship Manager 09 Edition nie zostanie wydany. Z informacji dostarczonych przez Beautiful Game Studios i Eidos wynika, że produkcja ukaże się pod nowym tytułem – Championship Manager 2010 – i będzie oferować zaktualizowane składy oraz kilka istotnych nowości, których w 09 z wiadomych względów nie udałoby się zamieścić. Ruch ten podyktowany został ciągle przedłużającym się procesem dewelopingu dzieła. Wszystko wskazuje również na to, że wpływ na decyzję miały również interwencje graczy, sugerujących, że wydanie gry traktującej o sezonie 08/09 już po jego zakończeniu nie miałoby większego sensu.

Championship Manager 2010 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Do premiery Championship Manager 2010 dojdzie we wrześniu bieżącego roku, a więc tuż po rozpoczęciu nowego sezonu. Stąd też w grze ujęte zostaną wszystkie ruchy na piłkarskim rynku poczynione w letnim okienku transferowym. W grze zastosowanie znajdzie oczywiście specjalny silnik graficzny prezentujący mecze w pełnym trójwymiarze. Wirtualni piłkarze będą mogli wykonać kilkaset zróżnicowanych ruchów. Gracz będzie mógł także samodzielnie ustalić warianty rozgrywania stałych fragmentów gry – w tym rzutów wolnych oraz różnych. Wpłynie to oczywiście na nieprzewidywalność rozgrywki.

Najważniejszą zmianą względem zarzuconego Championship Manager 09 Edition będzie jednak system CM Season Live. Krótko mówiąc – ma to być platforma, dzięki której twórcy z Beatiful Game Studios będą w stanie dokonywać systematycznych aktualizacji bazy danych CM2010. Pod uwagę brane będą nie tylko wyniki i rezultaty pucharowe oraz turniejowe, ale także ewentualne transfery, statystyki piłkarzy, kary, jakie na nich nałożono, kontuzje czy oceny. System CM Season Live zostanie uruchomiony 15 października. Aktualizacje będą przeprowadzone w miesięcznych odstępach przez kolejne pół roku (ostatnia z aktualizacji nastąpi zatem 15 marca 2010 roku). Poddawane będzie im 49 lig i pucharów z dziesięciu europejskich krajów.

Gra zostanie wydana we wrześniu bieżącego roku. Informacja dla mieszkańców Polski – produkcja zostanie w pełni zlokalizowana. Co więcej, wraz z nią twórcy udostępnią nam edytor danych, dzięki czemu będziemy mogli dokonać automatycznych zmian w przypadku natrafienia na nieścisłości. Z wypowiedzi twórców zamieszczanych na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego poświęconego marce CM wynika, że jeszcze w te wakacje przyjdzie nam przetestować demo Championship Manager 2010.