Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 czerwca 2009

Relacja z konferencji Nintendo - New Super Mario Bros. Wii, Wii Fit Plus, Super Mario Galaxy 2 i Metroid Other M

Jiker, 2 czerwca 2009, 22:30

Zapraszamy Was na relację z kolejnego wielkiego wydarzenia tegorocznych targów E3. Konferencja Nintendo nie zapowiadała się tak wyjątkowo, jak choćby spotkanie z Microsoftem, lecz fani japońskiego koncernu mimo wszystko liczyli na kilka interesujących zapowiedzi. I doczekali się.

Tom and Jerry MMO w przyszłym roku
Tom and Jerry MMO w przyszłym roku

fsm, 2 czerwca 2009, 19:20

Ile razy miłośnicy kreskówki z najsłynniejszą parą zwierzęcych antagonistów zastanawiali się, dlaczego Tom jest takim kocim niedorajdą i w końcu nie zje tej myszy? Albo dlaczego sprytny Jerry nie wyeliminuje swego arcywroga raz na zawsze? Odwieczny spór między myszą a kotem pomoże rozwiązać Tom and Jerry MMO.

Konkurs: Gra za friko! - zakończony (02/06/09)

Major Doktor Upiorna, 2 czerwca 2009, 16:03

Zakończył się nasz mini-konkurs dla posiadaczy aktywnych abonamentów MayClub, w którym nagrodą dla zwycięzcy była gra Speedway Liga.

Start E3 i targowej strony na gry-online.pl
Start E3 i targowej strony na gry-online.pl

Redakcja GRYOnline.pl, 2 czerwca 2009, 15:44

Dziś oficjalnie startują piętnaste w historii targi E3 (Electronic Entertainment Expo) – zdecydowanie najsłynniejsza tego typu impreza w świecie gier. Tegoroczna edycja zorganizowana została w Los Angeles i swoim rozmachem zdecydowanie nawiązuje do czasów dawnej świetności.

Co nowego na Xbox Live?
Co nowego na Xbox Live?

ziooleck, 2 czerwca 2009, 15:10

Xbox Live to obecnie największa zorganizowana infrastruktura przeznaczona dla graczy. Nic więc dziwnego, że Microsoft systematycznie ulepsza swój produkt oraz poszerza go o całkiem nowe rozwiązania. Czym tym razem zaskoczył nas gigant z Redmond? Dowiecie się tego w poniższym tekście stanowiącym rozszerzenie relacji z konferencji.

Project Natal - nadchodzi era bez kontrolera?
Project Natal - nadchodzi era bez kontrolera?

Jiker, 2 czerwca 2009, 14:25

Jednym z mocniejszych punktów wczorajszej konferencji Microsoftu była bezapelacyjnie prezentacja idei o kodowej nazwie Project Natal. Najogólniej rzecz biorąc jest to urządzenie skanujące nasze ciało i traktujące je jako jeden wielki kontroler. Czy ten innowacyjny pomysł przyjmie się wśród posiadaczy Xboksa 360?

Kolejny instrument z The Beatles: Rock Band ujawniony
Kolejny instrument z The Beatles: Rock Band ujawniony

Hed, 2 czerwca 2009, 14:22

W sieci pojawiło się zdjęcie kolejnego instrumentu, który zobaczymy w The Beatles: Rock Band. Jest nim zestaw perkusyjny Ringo Starra, oczywiście bardzo przypominający wcześniejsze wersje tego kontrolera, chociaż tym razem utrzymanego w stylistyce znanego zespołu. Oprócz tego warto dodać, że po zaprezentowaniu gry na konferencji Microsoftu, otrzymaliśmy pokaźny zestaw nowych materiałów.

Szczegóły Shadow Complex ujawnione
Szczegóły Shadow Complex ujawnione

Hed, 2 czerwca 2009, 13:27

Chociaż o Shadow Complex pisaliśmy już w naszej relacji z konferencji Microsoftu, to pojawiły się nowe informacje i szczegóły odnośnie tego projektu. Gra, tworzona przez jeden z oddziałów Epic Games ekskluzywnie na Xboksa 360, jest strzelaniną utrzymaną w dość klasycznej konwencji. Akcję będziemy bowiem oglądać z boku, a główny bohater wykorzysta potężny arsenał oraz wiele innych przedmiotów.

Tetris obchodzi 25-lecie istnienia
Tetris obchodzi 25-lecie istnienia

Jiker, 2 czerwca 2009, 13:00

Serwis VentureBeat zamieścił na swych łamach interesujący rocznicowy artykuł, w którym podsumował historię Tetrisa, bodaj najpopularniejszej gry na świecie. Czytamy w nim, że fenomen wymyślony 25 lat temu przez 29-letniego rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa sprzedał się już w 125 milionach egzemplarzy.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 3
Co w Blizzardzie piszczy? - część 3

Phoenix, 2 czerwca 2009, 12:48

Trzecią część „Co w Blizzardzie piszczy?” prezentujemy nieco później niż zwykle. Co tam ciekawego u chłopaków w Irvine wydarzyło się ostatnio? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu aby to ustalić.

Amerykańska beta Uncharted 2 rusza już jutro
Amerykańska beta Uncharted 2 rusza już jutro

Hed, 2 czerwca 2009, 12:15

Firma Sony poinformowała, że testy Uncharted 2 ruszą już w najbliższą środę, czyli jutro. Zobaczymy w nich zarówno rozgrywkę kooperatywną, jak i współzawodnictwo. W pierwszym przypadku trójka graczy przeniesie się do miasta pogrążonego w konflikcie zbrojnym i spróbuje przetrwać. Wiemy, że uczestnicy testów powalczą ze sobą także na dwóch mapach w następujących trybach: deathmatch oraz plunder.

Metal Gear Solid: Rising także na PS3 i PC?
Metal Gear Solid: Rising także na PS3 i PC?

Jiker, 2 czerwca 2009, 12:10

Wystąpienie Hideo Kojimy, projektanta serii Metal Gear Solid, w trakcie imponującej konferencji Microsoftu było zaskoczeniem dla wielu osób i wielkim wydarzeniem. Twórca utożsamiany z konsolami Sony zapowiedział podczas niej swoje nowe dzieło – Metal Gear Solid: Rising, w którym główna rola przypadnie Raidenowi. Gra na pewno trafi na Xboksa 360. Co z pozostałymi platformami?

Sony zapowiada rozszerzenie Fury do WipEout HD
Sony zapowiada rozszerzenie Fury do WipEout HD

Jiker, 2 czerwca 2009, 11:45

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała nowe rozszerzenie do WipEout HD – dobrze przyjętej, futurystycznej gry wyścigowej. Fury zostanie wydane w ramach PlayStation Network już latem bieżącego roku i z pewnością przypadnie do gustu największym fanom produkcji.

EMPiK - Top Lista - tydzień 22 (02/06/09)

Przemysław Zamęcki, 2 czerwca 2009, 11:34

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 25 a 31 maja i zostały zebrane w 136 salonach sieci.

Rekord Guinnessa dla Infinity Ward
Rekord Guinnessa dla Infinity Ward

ziooleck, 2 czerwca 2009, 11:30

Niedawno pisaliśmy o rekordzie Guinnessa przyznanym FUEL'owi za najbardziej rozległy świat stworzony na potrzeby produkcji konsolowej. Wygląda na to, że trend na wpisy do honorowej księgi na stałe zagościł w świecie gier. Podobnym osiągnięciem mogą pochwalić się panowie z Infinity Ward, którzy właśnie wpisali się w historię jednej z najpopularniejszych nagród wszechczasów.

Światowa premiera The Sims 3
Światowa premiera The Sims 3

Hed, 2 czerwca 2009, 10:59

Dzisiaj odbywa się światowa premiera oczekiwanej zapewne przez wielu fanów trzeciej odsłony głównej serii The Sims. Dzieło, stworzone oczywiście przez studio Maxis, prawdopodobnie będzie cieszyło się ogromną popularnością na całym świecie. Poprzednie części i dodatki razem wzięte sprzedały się w Polsce w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, co jest niezwykłym osiągnięciem jak na nasze warunki.

Forza Motorsport 3 rzuca wyzwanie Gran Turismo 5!
Forza Motorsport 3 rzuca wyzwanie Gran Turismo 5!

Jiker, 2 czerwca 2009, 10:50

Obfitująca w rewelacje konferencja Microsoftu na E3 przyniosła nam nie tylko oficjalną zapowiedź Left 4 Dead 2, ale także wiadomość istotną z punktu widzenia fanów motoryzacji. Mamy oczywiście na myśli ujawnienie pierwszych informacji na temat Forza Motorsport 3 – najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych autorstwa Turn 10.

Relacja z konferencji Ubisoftu - Red Steel 2, Splinter Cell: Conviction, Rabbids Go Home  i Assassin's Creed 2
Relacja z konferencji Ubisoftu - Red Steel 2, Splinter Cell: Conviction, Rabbids Go Home i Assassin's Creed 2

ziooleck, 2 czerwca 2009, 10:20

Ubisoft bez wyrzutów sumienia można uznać za najbardziej zasłużonego wydawcę, mającego swoje korzenie na Starym Kontynencie. Charakterystyczne dla firmy gry i wyśmienity marketing zapewniły jej gruntowne stanowisko w świecie gier. Co tym razem przygotowali nam francuzi? Przed Wami relacja z tegorocznej edycji oficjalnej konferencji Ubisoftu.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (17 - 23 maja 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (17 - 23 maja 2009)

Przemysław Zamęcki, 2 czerwca 2009, 09:30

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 17 do 23 maja 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie
Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie

Jiker, 2 czerwca 2009, 08:30

W trakcie zakończonej wczoraj konferencji koncernu Microsoft doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi nowej produkcji firmy Valve – kontynuacji wielkiego hitu Left 4 Dead. Produkcja trafi wyłącznie na Xboksa 360 i pecety już 17 listopada bieżącego roku. Będzie większa, efektowniejsza i nieprzewidywalna.

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic
Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic

Maciej Śliwiński, 2 czerwca 2009, 08:23

Krótko po 23 polskiego czasu rozpoczęła się w Los Angeles kolejna z poprzedzających targi E3 konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele Electronic Arts którzy zaprezentowali między innymi kolejne szczegóły dotyczące Mass Effect 2, Need For Speed Shift czy Dragon Age: Początek.