Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2009, 08:30

Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie

W trakcie zakończonej wczoraj konferencji koncernu Microsoft doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi nowej produkcji firmy Valve – kontynuacji wielkiego hitu Left 4 Dead. Produkcja trafi wyłącznie na Xboksa 360 i pecety już 17 listopada bieżącego roku. Będzie większa, efektowniejsza i nieprzewidywalna.

W trakcie zakończonej wczoraj konferencji koncernu Microsoft doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi nowej produkcji firmy Valve – kontynuacji wielkiego hitu Left 4 Dead. Produkcja trafi wyłącznie na Xboksa 360 i pecety już 17 listopada bieżącego roku. Będzie większa, efektowniejsza i nieprzewidywalna.

Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie - ilustracja #1

Fabuła Left 4 Dead 2 osadzona zostanie niemalże po wydarzeniach z jedynki. Wspólnie z nowymi ocalonymi postaramy się przeżyć natarcia zombiaków w południowo-wschodnich stanach USA. Zwiedzimy nie tylko piękne obszary Georgii, ale również francuską dzielnicę Nowego Orleanu.

Jedną z największym innowacji względem jedynki będzie udostępnienie graczom różnych rodzajów broni do walki w zwarciu. Wrogów pozbędziemy się zatem nie tylko przy pomocy karabinów i pistoletów, ale również za sprawą m.in. piły łańcuchowej, patelni, siekiery oraz kija baseballowego. Z pewnością fakt ten wzbogaci niezwykle intensywną mechanikę rozgrywki, wprowadzając do niej wiele nowych rozwiązań zespołowej walki o przetrwanie.

W Left 4 Dead 2 zastosowanie znajdzie również nowa wersja AI Directora, odpowiedzialnego z części pierwszej m.in. za wybór kierunku napływu nowych przeciwników. Dzięki niemu każda rozgrywka wyglądała nieco inaczej. W odsłonie drugiej autorzy z Valve postanowili pójść jeszcze dalej. AI Director 2.0 pozwala nie tylko na implementację zmiennych warunków atmosferycznych, ale także wpływa na kształt map. Otóż, w trakcie ponownej rozgrywki niektóre przejścia mogą być zablokowane (np. przez przewrócony autobus), co wymusi na graczach skorzystanie z innych. Dzięki temu każda rozgrywka będzie się dosyć znacznie różnić oraz cechować innym klimatem.

Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie - ilustracja #2
Kontynuacja Left 4 Dead zadebiutuje w listopadzie - ilustracja #3

W Left 4 Dead 2 wcielimy się w jednego z czterech nowych bohaterów i podejmiemy walkę z zombiakami oraz innymi nieumarłymi (w tym nowymi bossami). W eksterminacji napływającego mięsa armatniego pomogą nam niedostępne wcześniej rodzaje broni, w tym wymienione już środki do walki w zwarciu, a także przedmioty specjalne. Left 4 Dead 2 będzie oczywiście grą o wiele większą niż jedynka. Produkcja zaoferuje nam nie tylko więcej kampanii dla trybu kooperacji, ale również scenariuszy w opcji Versus. Fani znajdą tu także wiele nowych mapek do Survivala. Miłośnicy rankingów otrzymają rozbudowanego statystyki, zestawienia najlepszych graczy, a także system nagród oparty oczywiście na zdobywaniu Osiągnięć.

Czy Left 4 Dead 2 osiągnie sukces na miarę swojego poprzednika? Trzeba przyznać, że osiągnięcie wyniku 2,5 miliona egzemplarzy w samej tylko sprzedaży sklepowej (dochodzi tu jeszcze Steam) było rezultatem naprawdę dobrym, ale nie niemożliwym do pobicia. 17 listopada przekonamy się, czy idea przetrwania wśród szybkich i niebezpiecznych zombiaków ciągle wzbudza emocje wśród graczy.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej