Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2009, 08:23

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic

Krótko po 23 polskiego czasu rozpoczęła się w Los Angeles kolejna z poprzedzających targi E3 konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele Electronic Arts którzy zaprezentowali między innymi kolejne szczegóły dotyczące Mass Effect 2, Need For Speed Shift czy Dragon Age: Początek.

Krótko po godzinie 23 polskiego czasu rozpoczęła się w Los Angeles kolejna z poprzedzających targi E3 konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele Electronic Arts, którzy zaprezentowali między innymi kolejne szczegóły dotyczące Mass Effect 2, Need For Speed Shift czy Dragon Age: Początek.

Konferencja EA jeszcze przed rozpoczęciem cieszyła się dość dużym zainteresowaniem, przede wszystkim dlatego, że koncern posiadał bardzo bogate i ciekawe portfolio wydawnicze – ciężko było przewidzieć, które z tytułów zostaną zaprezentowane bezpośrednio dziennikarzom podczas tego spotkania. Serwisy zachodnie spekulowały między innymi o trzeciej części Mass Effect, nieujawnionej do tej pory produkcji studia Pandemic z Batmanem w roli głównej czy kolejnym Dead Space.

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic - ilustracja #1

Little Pet Shop Online i Charm Girls Club – uczta dla dzieci

Ci wszyscy, którzy spodziewali się sensacyjnych zapowiedzi ze strony EA, mogą jednak czuć się zawiedzeni. Tym bardziej że konferencja rozpoczęła się od prezentacji produktów tej firmy dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputerów. Po krótkim wstępie prezesa Electronic Arts, Johna Riccitiello, na scenie pojawił się przedstawiciel firmy Hasbro, Chip Lange, z zapowiedzią tytułu dla dzieci – Little Pet Shop Online. Z krótkiego trailera wynika, że będzie to przygodowa gra dla dzieci, z ogromną ilością mini-gierek, a jej głównymi bohaterami będą zwierzęta. Premiera tej produkcji zapowiedziana jest na jesień tego roku, podobnie jak drugiego z dziecięcych projektów EA - Charm Girls Club, który pojawi się na konsolę DS. Jak zapowiedziała Dyan Williams, CGC będzie grą, która „podkreśli wszystko co najlepsze w byciu dziewczynką” . Dramat.

Need For Speed Shift

Po dość nudnym wstępie, EA przeszło do mocniejszego uderzenia. Na głównej scenie pojawił się członek ekipy pracującej nad Need For Speed Shift i pokrótce przedstawił założenia tego projektu. Ponownie podkreślono, że najmocniejszą stroną nowego NFS’a ma być widok kokpitu kierowcy i całego wnętrza pojazdu. Soderlund właściwości przygotowywanej kolejnej odsłony wyścigów zaprezentował przy pomocy nowego trailera. Film faktycznie pokazał mocne strony tej gry, rozglądanie się po wnętrzu samochodu wygląda bardzo ciekawie, czuć prędkość podczas wyścigu. Przy okazji Need For Speer Shift poznaliśmy jeszcze jedną ciekawą informację. Ci, którzy nie mają co robić w czwartek, powinni zacząć się pakować i bukować bilety na lot do Los Angeles. Na stoisku EA, gdzie prezentowana będzie między innymi kolejna część NFS’a do wygrania będzie nowiutkie BWM M3, jeden z samochodów dostępnych w grze.

Dragon Age i Mass Effect 2

Po wirtualnych wyścigach przyszła kolej na jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, czyli Dragon Age: Początek. Na scenie ten świetnie zapowiadający się RPG prezentował duet prezesów BioWare – Ray Muzyka oraz Greg Zeschuk. Dowiedzieliśmy się między innymi, że podczas E3 po raz pierwszy zostanie pokazany gameplay z konsolowych wersji tej gry. Zaprezentowano również nowy, niepublikowany do tej pory trailer, utrzymany w mrocznym klimacie. Muzyka i Zeschuk kilkukrotnie podkreślili, że Dragon Age: Początek będzie jedną z najbardziej dorosłych i brutalnych gier w historii. Potwierdził to wyświetlony film, opatrzony ostrą, heavymetalową muzyką i dość brutalnymi scenami walki. Potwierdzono też datę premiery gry – 20 października tego roku.

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic - ilustracja #2

Zaraz po prezentacji Dragon Age: Początek, duet z BioWare rozpoczął omawianie kolejnej świetnej gry z tego samego gatunku, nad którą pracuje związana z EA firma. Pokazano nowy trailer Mass Effect 2, jednak spragnieni dużej dawki informacji na temat tej produkcji gracze mogą czuć się zawiedzeni. Potwierdzono za to plotki, które pojawiły się dziś na różnych serwisach, jakoby sequel jednego z najlepszych RPGów w historii miał mieć swoją premierę na początku przyszłego roku.

EA na sportowo: FNR 4, MMA, EA Sports Active, Grand Slam Tenis.

Kolejną gwiazdą wieczoru był Peter Moore, szef oddziału EA odpowiedzialnego za gry sportowe. Zanim jednak rozpoczął omawianie najnowszych tytułów firmy, pokazano ciekawy trailer z udziałem prawdziwych aktorów, którzy za pomocą rozmaitych kontrolerów zdobywali rozmaite mistrzowskie tytuły sportowe. Ciekawe i innowacyjne podejście wywołało burzę oklasków wśród zgromadzonych w Orpheum Theater widzów. Podobnie jak pierwsza z zaprezentowanych gier, czyli Fight Night Round 4. Zamiast trailera, EA zdecydowano, że pokaże fragment gameplay, który potwierdził to co już o grze wiedzieliśmy – świetne animacje postaci i grafika, szybka, dynamiczna rozgrywka, duża ilość możliwych do wyprowadzenia ciosów. Na koniec wszystkich czekających na ten tytuł spotkała miła niespodzianka – gra trafi do sklepów pięć dni wcześniej niż pierwotnie planowano, czyli 25 czerwca 2009 roku. Zostając przy sportach walki, Moore ogłosił również, że powstanie zupełnie nowa marka gier wideo - EA Sports: MMA, dedykowana wszystkim fanom walk wręcz w klatkach. Premiera odbędzie się w 2010 roku.

Następnie Moore skupił się na omawianiu projektu, z którego jak sam przyznał jest szczególnie dumny, czyli EA Sports Active, grze dedykowanej konsoli Nintendo Wii. Przy pomocy Allison Sweeney, gwiazdy amerykańskiej telewizji, omawiał kolejne zalety tego zestawu gier sportowych, który od momentu premiery w maju tego roku sprzedał się już w ilości ponad 600 tysięcy egzemplarzy. Idąc za ciosem EA ogłosiło, że pierwszy dodatek do EA Sports Active zostanie wydany jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Ostatnią z pokazanych sportowych gier było EA Sports Grand Slam Tenis, kolejna produkcja na Wii. W jej prezentacji wziął udział Pete Sampras.

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic - ilustracja #3

Pozostałe projekty: The Saboteur, All Points Bulletin, Star Wars Old Republic, Brutal Legend

Po serii sportowych symulacji przyszła kolej na projekty studiów developerskich związanych z EA. Pokazano między innymi ciekawie zapowiadającą się produkcję Pandemic The Saboteur. Z fragmentów gameplayu oraz trailera wywnioskować można, że tytuł będzie swoistą mieszanką GTA oraz Mafii, z fabułą osadzoną podczas II Wojny Światowej. Będzie więc odrobina skradania się, walki i podróżowania samochodami po ulicach wojennego Paryża. Całość prezentuje się szczególnie ciekawie ze względu na oryginalną szatę graficzną gry przy wykorzystaniu efektu „Will of Fight” – na początku większość krajobrazu jest czarno biała, a gdy zaczniemy zabijać Nazistów pojawiają się kolory.

Podczas konferencji EA ogłosiło również nawiązanie współpracy ze studiem Realtime Worlds, na mocy której koncern wyda ciekawie zapowiadający się tytuł przeznaczony do rozgrywki online - All Points Bulletin. Grę zaprezentował twórca studia, Dave Jones, i w skrócie można ją porównać do GTA dedykowanego wyłącznie sieciowej rozgrywce. Projekt zapowiada się ciekawie, szkoda tylko, że podano o nim stosunkowo mało informacji.

Spotkanie z dziennikarzami, EA postanowiło zakończyć mocnym akcentem. Przy akompaniamencie znanej wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen melodii, na scenę wkroczył tłum rycerzy Jedi, a wśród nich przedstawiciele BioWare oraz LucasArts, aby zaprezentować najnowszy trailer Star Wars Old Republic oraz ujawnić kilka nowości związanych z grą. Ray Muzyka poinformował, że najnowsze dzieło BioWare będzie pierwszą grą, w której każda z napotkanych postaci będzie miała indywidualnie podłożony, charakterystyczny tylko dla siebie głos.

Electronic Arts zaprezentowało w trakcie dzisiejszej nocy jeszcze kilka projektów przeznaczonych praktycznie wyłącznie na amerykański rynek. Trailer Madden NFL 10 ujawnił, że gra będzie miała specjalne dodatki pod iPhona, a David Chiang zaprezentował ciekawe narzędzie do budowana unikalnej drużyny futbolowej w grze NCAA 2010, umożliwiające przygotowanie od zera zespołu, który będziemy chcieli prowadzić w zapowiedzianej na koniec tego roku grze. Tim Schafer pokazał światu trailer Brutal Legend, sypiąc przy tym dowcipami. Najważniejsza informacją o tej grze, to fakt, że usłyszymy w niej głosy gwiazd światowego heavymetalu z Ozzym Osbournem, Litą Ford i Robem Halfordem na czele.

Relacja z konferencji Electronic Arts - Dragon Age, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Star Wars Old Republic - ilustracja #4