Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS4XONE
Okładka APB: Reloaded (PC)
OkładkaAPB: Reloaded (PC)

APB: Reloaded

All Points Bulletin (APB) to gangsterska gra akcji zrealizowana w konwencji MMO, czyli pozwalająca na symultaniczną rozgrywkę setkom osób w stałym świecie 24h/d (tzw. persistent world).

Akcji | TPP | zagraj za darmo | gangsterskie | sieciowe | policyjne | TPS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

APB: Reloaded Premiera

anulowana

X360

29cze2010

PC

31maj2016

XONE

31mar2017

PS4

Uwaga: W połowie Września 2010 roku serwery gry zostały zamknięte, a jej deweloper zbankrutował. Jednakże kilka miesięcy później prawa do APB wykupiła firma K2 Network i w roku 2011 wskrzesiła grę. Zmieniano tez jej model biznesowy, z produkcji abonamentowej stała się tytułem free-to-play (czyli darmowa rozgrywka z wbudowanym systemem mikro-transakcji).

All Points Bulletin (APB) to gangsterska gra akcji zrealizowana w konwencji MMO, czyli pozwalająca na symultaniczną rozgrywkę setkom osób w stałym świecie (tzw. persistent world). Stworzyła ją firma developerska Real Time Worlds, będąca własnością Davida Jonesa – ojca słynnej serii Grand Theft Auto.

Akcja przenosi graczy do współczesnej metropolii, gdzie trwa nieustanna walka o wpływy, terytorium i respekt. Każdy może zadecydować, czy chce wejść w szeregi organizacji przestępczych i terroryzować ludność cywilną czy też zostać przedstawicielem stróżów prawa, starających się utrzymać w mieście porządek. Tak jak w większości produktów z rodziny MMO, tak i tu autorzy postawili na całkowicie otwartą rozgrywkę. Użytkownicy sami decydują, co i w jaki sposób robią, jak wygląda ich bohater, jakiej broni używa, w jakich rzeczach chodzi po ulicach, jakiej muzyki słucha, czym jeździ itd.

Z jednej strony All Points Bulletin porusza tematykę współczesnej walki pomiędzy dobrem a złem, ale z drugiej jest też mowa o wolności, którą reprezentują przestępcy przeciwstawiając się nieograniczonej władzy i bezwzględności oddziałów policyjnych. Nieustannie jesteśmy świadkami lub uczestnikami licznych strzelanin, dramatycznych pościgów z udziałem samochodów, aresztowań czy bijatyk. Cały produkt oparto de facto na dwóch głównych czynnikach – pieniądzach oraz statusie społecznym. Za każdy wyczyn i pomyślnie ukończone zadanie prowadzony bohater awansuje w hierarchii (czy to gangsterskiej czy policyjnej), a także otrzymuje pieniądze, za które może zakupić lepsze bronie, samochody czy inne gadżety. Oczywiście wszystkie czynności i misje możemy wykonywać w grupach, współdziałając z innymi ludźmi.

Jednym z ważniejszych aspektów gry jest walka w otwartych dzielnicach PvP. Gracze otrzymują do wykonania zlecenia, które prędzej czy później prowadzą do konfrontacji pomiędzy frakcjami. Konflikt jest podstawą gry i można go doświadczyć praktycznie na każdym kroku.

Do dyspozycji gracza deweloperzy oddali wyjątkowo zaawansowane edytory, dzięki którym można w bardzo szczegółowy sposób wpływać na wygląd swojej postaci. Wszystko praktycznie podlega modyfikacjom. Począwszy od budowy ciała i widocznych cech fizycznych jak wzrost, muskulatura, kolor włosów i rysy twarzy, poprzez dobór szerokiej gamy ubrań oraz możliwości przyozdobienia ich własnoręcznie wykonanymi emblematami, aż po możliwość zmiany wyglądu posiadanych samochodów.

Wypada wspomnieć również o muzyce, która pełni w grze bardzo ważną rolę - zdecydowanie identyfikuje gracza. Można bowiem podczas jazdy samochodem puszczać własną muzykę i będzie ona słyszalna przez innych graczy. Jest nawet dostępny edytor, przy pomocy którego gracz może zaprojektować własny krótki utwór, odtwarzany każdorazowo przeciwnikom, których uda mu się pokonać.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 1228 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 898 głosów czytelników.

APB: Reloaded cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI APB: Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

APB: Reloaded Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS4
XONE