Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCXONEPS4
Okładka APB: Reloaded (XONE)
OkładkaAPB: Reloaded (XONE)

APB: Reloaded

All Points Bulletin (APB) to gangsterska gra akcji zrealizowana w konwencji MMO, czyli pozwalająca na symultaniczną rozgrywkę setkom osób w stałym świecie 24h/d (tzw. persistent world).

Akcji | TPP | zagraj za darmo | gangsterskie | sieciowe | policyjne | TPS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

APB: Reloaded Premiera

anulowana

X360

29cze2010

PC

31maj2016

XONE

31mar2017

PS4

Gry podobne do APB: Reloaded

Red Dead Online

Uwaga: W połowie Września 2010 roku serwery gry zostały zamknięte, a jej deweloper zbankrutował. Jednakże kilka miesięcy później prawa do APB wykupiła firma K2 Network i w roku 2011 wskrzesiła grę. Zmieniano tez jej model biznesowy, z produkcji abonamentowej stała się tytułem free-to-play (czyli darmowa rozgrywka z wbudowanym systemem mikro-transakcji).

All Points Bulletin (APB) to gangsterska gra akcji zrealizowana w konwencji MMO, czyli pozwalająca na symultaniczną rozgrywkę setkom osób w stałym świecie (tzw. persistent world). Stworzyła ją firma developerska Real Time Worlds, będąca własnością Davida Jonesa – ojca słynnej serii Grand Theft Auto.

Akcja przenosi graczy do współczesnej metropolii, gdzie trwa nieustanna walka o wpływy, terytorium i respekt. Każdy może zadecydować, czy chce wejść w szeregi organizacji przestępczych i terroryzować ludność cywilną czy też zostać przedstawicielem stróżów prawa, starających się utrzymać w mieście porządek. Tak jak w większości produktów z rodziny MMO, tak i tu autorzy postawili na całkowicie otwartą rozgrywkę. Użytkownicy sami decydują, co i w jaki sposób robią, jak wygląda ich bohater, jakiej broni używa, w jakich rzeczach chodzi po ulicach, jakiej muzyki słucha, czym jeździ itd.

Z jednej strony All Points Bulletin porusza tematykę współczesnej walki pomiędzy dobrem a złem, ale z drugiej jest też mowa o wolności, którą reprezentują przestępcy przeciwstawiając się nieograniczonej władzy i bezwzględności oddziałów policyjnych. Nieustannie jesteśmy świadkami lub uczestnikami licznych strzelanin, dramatycznych pościgów z udziałem samochodów, aresztowań czy bijatyk. Cały produkt oparto de facto na dwóch głównych czynnikach – pieniądzach oraz statusie społecznym. Za każdy wyczyn i pomyślnie ukończone zadanie prowadzony bohater awansuje w hierarchii (czy to gangsterskiej czy policyjnej), a także otrzymuje pieniądze, za które może zakupić lepsze bronie, samochody czy inne gadżety. Oczywiście wszystkie czynności i misje możemy wykonywać w grupach, współdziałając z innymi ludźmi.

Jednym z ważniejszych aspektów gry jest walka w otwartych dzielnicach PvP. Gracze otrzymują do wykonania zlecenia, które prędzej czy później prowadzą do konfrontacji pomiędzy frakcjami. Konflikt jest podstawą gry i można go doświadczyć praktycznie na każdym kroku.

Do dyspozycji gracza deweloperzy oddali wyjątkowo zaawansowane edytory, dzięki którym można w bardzo szczegółowy sposób wpływać na wygląd swojej postaci. Wszystko praktycznie podlega modyfikacjom. Począwszy od budowy ciała i widocznych cech fizycznych jak wzrost, muskulatura, kolor włosów i rysy twarzy, poprzez dobór szerokiej gamy ubrań oraz możliwości przyozdobienia ich własnoręcznie wykonanymi emblematami, aż po możliwość zmiany wyglądu posiadanych samochodów.

Wypada wspomnieć również o muzyce, która pełni w grze bardzo ważną rolę - zdecydowanie identyfikuje gracza. Można bowiem podczas jazdy samochodem puszczać własną muzykę i będzie ona słyszalna przez innych graczy. Jest nawet dostępny edytor, przy pomocy którego gracz może zaprojektować własny krótki utwór, odtwarzany każdorazowo przeciwnikom, których uda mu się pokonać.

Ostatnia modyfikacja 10 września 2014

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 1229 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 898 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI APB: Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

APB: Reloaded Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS4
XONE