Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2013, 15:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Star Citizen, APB: Reloaded) 21/10/13

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży serii Assassin's Creed w Wielkiej Brytanii, zbiórce pieniędzy na produkcję gry Star Citizen, a także usprawnieniach silnika APB: Reloaded. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Strike Suit Zero

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Strike Suit Zero. Dzieło studia Born Ready Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,74 euro (ok. 20 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Assassin’s Creed

Omebline Wallon z firmy Ubisoft powiedział w wywiadzie dla serwisu MCV, że wszystkie części serii Assassin’s Creed sprzedały się do tej pory w samej Wielkiej Brytanii w liczbie ponad 6,6 milionów egzemplarzy. Obecnie czekamy na premierę gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, która 31 października zadebiutuje w Europie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a w listopadzie trafi także na PC, PlayStation 4, Xboksa One i Wii U.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Star Citizen

Studio Roberts Space Industries ogłosiło, że do tej pory zgromadziło 23 miliony dolarów na produkcję gry Star Citizen. Dzięki temu produkcja zostanie wzbogacona o statek kosmiczny o nazwie Xi’an Scout, o którym poczytacie więcej pod tym adresem. Twórcy ogłosili przy okazji, że jeśli uda im się zebrać 25 milionów dolarów, będą mogli zainwestować w lepszą architekturę serwerów w trakcie testów wersji alfa. W rezultacie weźmie w nich udział większa liczba graczy.

Assassin’s Creed

Michael Fassbender powiedział w wywiadzie dla serwisu DailyBeast, że film Assassin’s Creed cały czas powstaje, a obecnie trwają zaawansowane prace nad scenariuszem. To powinno uspokoić fanów marki, którzy po ostatniej ciszy wokół obrazu kinowego zaczęli powątpiewać w jego powstanie. Przypomnijmy, że aktor Michael Fassbender wcieli się w głównego bohatera filmu Assassin’s Creed.

APB: Reloaded

Studio Reloaded Games ogłosiło, że pracuje nad usprawnieniem silnika napędzającego grę APB: Reloaded. Obecnie jest to Unreal Engine 3 w wersji z 2008 roku, która została wykorzystana m.in. do stworzenia Unreal Tournament 3. Twórcy chcą jednak przenieść się na edycję z 2011 roku. Przypomnijmy, że użyto jej choćby w grze Gears of War 3. Prace nad usprawnieniem silnika mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2014 roku.

Fani gry APB: Reloaded w przyszłym roku doczekają się usprawnienia oprawy graficznej

Ninja Theory

Studio Ninja Theory (Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West, DmC: Devil May Cry) zatrudni programistę silnika do prac nad „nowymi konsolowymi projektami”. Nie znamy żadnych szczegółów na temat tajemniczych produkcji. Treść ogłoszenia wskazuje jednak na to, że deweloper przygotowuje więcej niż jeden tytuł.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2
 2. Ryse: Son of Rome
 3. Knack
 4. Bound by Flame
 5. The Witness
 6. Tearaway
 7. How to Survive
 8. Need for Speed Rivals
 9. Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games
 10. Rescue Simulator 2014

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Ace Combat Infinity – zwiastun rozgrywki
 2. Ryse: Son of Rome – Legend of Damocles (PL)
 3. Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games – zwiastun rozgrywki
 4. Kingdom Hearts HD 2.5 Remix – trailer
 5. NBA Live 14 – zwiastun rozgrywki #2
 6. Forza Motorsport 5 – Modern Hypercar League
 7. Need for Speed Rivals – gameplay
 8. Long Night – zwiastun rozgrywki
 9. Dead Trigger 2 – trailer
 10. Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2 – teaser
 11. The Amazing Spider-Man 2 - teaser