Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games (WiiU)
OkładkaMario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games (WiiU)

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games WiiU

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games jest kolejnym tytułem od Nintendo, w którym bohaterowie dwóch popularnych uniwersów stają do rywalizacji w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Tym razem tematyką gry są zimowe igrzyska olimpijskie w rosyjskim Soczi.

Zręcznościowe | olimpiady | sporty zimowe | Mario | crossover | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games Premiera WiiU

8listopada2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

Super Smash Bros.

Bayonetta

Family Party: 30 Great Games Obstacle Arcade

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games to kolejna gra, w której postacie z dwóch popularnych serii stworzonych przez Nintendo i Segę spotykają się, by rywalizować w dyscyplinach sportowych na igrzyskach olimpijskich. Tym razem produkcja dedykowana jest zimowej olimpiadzie w rosyjskim Soczi, a jej jedyną docelową platformę sprzętową stanowi konsola Wii U.

Tytuł oferuje szesnaście konkurencji, w których możemy wziąć udział. Znajdziemy tu między innymi łyżwiarstwo (szybkie i figurowe), curling, hokej na lodzie, skoki narciarskie i snowboard. Rzecz jasna, sposób ukazania sportu w omawianej produkcji jest dość daleki od realizmu, koncentrując się zamiast tego na czystej przyjemności z zabawy i przystępności, niezależnie od wieku gracza. O zepchnięciu autentyczności na dalszy plan może również świadczyć udostępnienie ośmiu specjalnych konkurencji (nazwanych Dream Events), w których rywalizacja przenosi się z Soczi prosto do fantastycznych światów z gier należących do serii Mario i Sonic. W rywalizacji biorą udział bohaterowie ze wspomnianych uniwersów – do wyboru mamy łącznie kilkadziesiąt postaci.

Tytuł okraszono trójwymiarową oprawą graficzną, miłą dla oka i pełną kolorów. Sterowanie w omawianym tytule jest uzależnione od wybranej konkurencji i wykorzystuje zarówno kontroler ruchu (Wii Remote Plus), jak i GamePad. Grą mogą cieszyć się i samotnicy, i entuzjaści zabawy z żywymi graczami – produkcja została wzbogacona o tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. W zależności od danej dyscypliny sportowej, wieloosobowa rozgrywka może stawiać na rywalizację lub kooperację.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1- 4  

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.