Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360
Okładka Strike Suit Zero (PC)

Strike Suit Zero

Strike Suit Zero to dynamiczna, zręcznościowa strzelanina, przygotowana przez studio Born Ready Games.

Zręcznościowe | FPP | TPP | science fiction | kosmiczne | mechy i roboty | crowdfunding | indie | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Okładka Strike Suit Zero (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

23sty2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strike Suit Zero to zręcznościowa gra akcji w realiach science-fiction, w której wcielamy się w pilota tytułowego Strike Suit – specyficznego pojazdu, który może funkcjonować w przestrzeni kosmicznej jako myśliwiec lub robot bojowy. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne studio Born Ready Games.

Akcja omawianej pozycji toczy się w roku 2299. Ludzkość wzniosła się ku gwiazdom i rozpoczęła politykę kolonialną. Niestety po latach ekspansji kolonie ogłosiły niezależność i wszczęły walkę przeciwko ziemskiej władzy (United Nations of Earth), dążąc do zniszczenia naszej macierzystej planety. Wcielamy się w rolę podrzędnego pilota stojącego po stronie U.N.E., który wkrótce po pierwszych starciach, stoczonych za linią frontu, trafia w centrum wydarzeń. Dzieje się to za sprawą jego wejścia w posiadanie eksperymentalnego pojazdu nieznanego pochodzenia o nazwie Strike Suit, co następuje po dotarciu przez bohatera do źródła pewnego tajemniczego sygnału.

Jednak Strike Suit nie jest jedynym typem statku, za sterami którego możemy usiąść w omawianej grze. Zanim położymy ręce na tym cacku, mamy szansę spróbować swoich sił, pilotując trzy inne rodzaje jednostek: interceptory, myśliwce i bombowce. Akcja w Strike Suit Zero jest dynamiczna, choć nie brakuje tu również pierwiastka taktycznego. Co ciekawe, mimo zaawansowanej broni w posiadaniu naszej postaci, nie jesteśmy centralnym punktem każdej bitwy – potyczki wrogich flot toczą się swoim rytmem, podczas gdy my wykonujemy tylko określone zadania w wybranych sektorach (jakkolwiek często mają one strategiczne znaczenie).

Jak wspomniano we wstępie, Strike Suit posiada dwa tryby działania – jako szybki myśliwiec (tryb pościgu) oraz jako mech o potężnej sile ognia i znacznej mobilności (tryb ataku). Pole walki możemy obserwować z perspektywy pierwszej (kokpit) lub trzeciej osoby. Jeśli chodzi o walkę, na szczególną uwagę zasługują epickie starcia ze statkami matkami, podczas których krążymy wokół gigantycznej jednostki, szukając jej słabych punktów. Warto również mieć na względzie to, że fabułę można doprowadzić do jednego z kilku zakończeń, zależnie od wykonywanych (lub nie) zadań dodatkowych i podejmowanych wyborów.

Pod względem technicznego zaawansowania oprawa graficzna nie stoi może na najwyższym poziomie, lecz należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z produkcją niezależną. Na uznanie zasługuje natomiast strona artystyczna produkcji – za projekty statków odpowiada japoński artysta Junji Okubo, który pełnił tę samą rolę przy produkcji gry Steel Battalion oraz filmu animowanego Appleseed: Ex Machina. Należy również wspomnieć o ścieżce dźwiękowej, skomponowanej przez Paula Ruskaya, czyli twórcę muzyki w grach z kultowej serii Homeworld.

Strike Suit Zero oferuje wyłącznie rozgrywkę dla samotników – deweloper nie pokusił się o implementację trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Strike Suit Zero

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strike Suit Zero

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 4 GB RAM (8 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Zapowiedziano Strike Suit Zero: Director’s Cut na PC, XOne i PS4
Zapowiedziano Strike Suit Zero: Director’s Cut na PC, XOne i PS4

wiadomość20 lutego 2014

Niezależne studio Born Ready Games zapowiedziało Strike Suit Zero: Director’s Cut – ulepszoną wersję wydanej w ubiegłym roku gry Strike Suit Zero. Reedycja trafi w marcu na konsole nowej generacji, a niedługo później również na pecety. Wydanie to będzie cechowało się ulepszoną oprawą graficzną, przemodelowaną kampanią i dodatkową zawartością.

Sukces Strike Suit Zero na Kickstarterze – potwierdzono datę premiery gry
Sukces Strike Suit Zero na Kickstarterze – potwierdzono datę premiery gry

wiadomość20 listopada 2012

Znamy datę premiery Strike Suit Zero, kosmicznej strzelanki, która przypomni korzenie gatunku. Produkcja studia Born Ready Games wyjdzie w styczniu 2013 roku, dzięki wsparciu graczy na Kickstarterze. Zebrane fundusze pozwolą wzbogacić ją o edytor misji.

Strike Suit Zero - społeczność Kickstartera sfinansuje dokończenie prac nad grą
Strike Suit Zero - społeczność Kickstartera sfinansuje dokończenie prac nad grą

wiadomość3 listopada 2012

Wystarczyły dwa tygodnie, by twórcy zręcznościowej gry akcji Strike Suit Zero pozyskali na Kickstarterze kwotę potrzebną do dokończenia produkcji. Osobą, której deklaracja finansowego wsparcia symbolicznie przesądziła o sukcesie zbiórki okazał się Steve Masters, główny projektant Assassin's Creed 3.

Twórcy Strike Suit Zero szukają dodatkowych funduszy na Kickstarterze
Twórcy Strike Suit Zero szukają dodatkowych funduszy na Kickstarterze

wiadomość19 października 2012

Kiedyś wyczerpanie się funduszy potrzebnych do stworzenia danego tytułu oznaczało jedną z dwóch rzeczy: wypuszczenie zabugowanej, niedokończonej produkcji albo błagalną pielgrzymkę do wydawcy w poszukiwaniu jałmużny. Dziś, co pokazują twórcy gry Strike Suit Zero, brakujących pieniędzy szuka się na Kickstarterze.

Zapowiedziano kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero

wiadomość10 sierpnia 2011

Znane z Burn, Zombie, Burn! studio Doublesix Games ujawniło swój najnowszy projekt. Okazała się nim kosmiczna strzelanka Strike Suit Zero.

PC
X360
PS3