Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2011, 08:59

Zapowiedziano kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero

Znane z Burn, Zombie, Burn! studio Doublesix Games ujawniło swój najnowszy projekt. Okazała się nim kosmiczna strzelanka Strike Suit Zero.

Mające na koncie grę Burn, Zombie, Burn! studio Doublesix Games zapowiedziało swój następny projekt. Jest nim tworzona z myślą o pecetach i konsolach kosmiczna strzelanka Strike Suit Zero, która ukaże się w przyszłym roku w dystrybucji elektronicznej.

Akcja gry toczyć się będzie w odległej przyszłości. Wcielimy się w pilota tytułowego Strike Suit, czyli zaawansowanego statku kosmicznego potrafiącego przeobrażać się w mecha. W kokpicie maszyny będziemy musieli odeprzeć inwazję obcych na Ziemię. Kampania podzielona zostanie na szereg misji. Podejmowane w ich trakcie decyzje wpłyną na dalszy przebieg fabuły oraz ukształtują ostateczny los naszej planety.

Autorzy nie zamierzają zawracać sobie głowy jakimkolwiek realizmem. Zamiast tego zaoferują szalone bitwy, w których zmierzymy się z dziesiątkami przeciwników naraz. Wyjątkowo obiecująco zapowiada się warstwa audiowizualna. Za projekty statków odpowiada japoński artysta Junji Okubo, który pełnił tę samą rolę przy produkcji gry Steel Battatlion oraz filmu animowanego Appleseed: Ex Machina. Natomiast muzyką zajmie się Paul Ruskay, czyli kompozytor niezapomnianej ścieżki dźwiękowej do Homeworld.

Strike Suit Zero tworzony jest z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gra sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku. Grywalna wersja obecna będzie na tegorocznym Gamescomie i tam właśnie twórcy obiecują ujawnić więcej konkretów. Na koniec warto przypomnieć, że Doublesix pracuje również nad All Zombies Must Die!, czyli kontynuacją Burn, Zombie, Burn!

Zapowiedziano kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero - ilustracja #1
Zapowiedziano kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero - ilustracja #2
Zapowiedziano kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero - ilustracja #3