Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3
Okładka Burn, Zombie, Burn! (PC)
OkładkaBurn, Zombie, Burn! (PC)

Burn, Zombie, Burn!

Zabawna gra akcji z widokiem z góry, w której eliminujemy hordy nieumarłych. Produkcja nawiązuje w luźny sposób do amerykańskich horrorów i zawiera sporo humorystycznych akcentów (np. śmieszne wersje zombie).

Akcji | zombie | widok izometryczny | na 2 osoby | kooperacja | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burn, Zombie, Burn! Premiera

26mar2009

PS3

12sie2010

PC

Gry podobne do Burn, Zombie, Burn!

Alien Shooter: Vengeance

Alien Shooter

Shadowgrounds

Burn, Zombie, Burn! to gra akcji TPP nawiązująca do klasycznych produkcji z automatów oraz amerykańskich horrorów.

W grze wcielamy się w niejakiego Bruce’a, typowego amerykańskiego młodzieńca, który postanowił spędzić uroczy weekend ze swoją wybranką. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie nagła i niespodziewana inwazja zombie. W dodatku, żywe trupy pragnące ludzkich mózgów, nadchodzą w wielu różniących się od siebie rodzajach. Oprócz Bruce’a do wyboru otrzymujemy jego brata – Bruno oraz wspomnianą dziewczynę – Daisy.

Podczas zabawy możemy natrafić na różne zabawne wariacje umarlaków. Podstawowa sztuka porusza się powoli i niezgrabnie, podążając bezwiednie w stronę soczystych mózgów. Doskonale widocznego, świecącego i wybuchowego zombie najlepiej omijać szerokim łukiem. Odmiana szalona goni za nami wściekle po całej mapie. Tancerze zombie wykorzystają natomiast swoje taneczne zdolności aby zajść nas od tyłu i zaskoczyć. Biegacze potrafią poruszać się z ogromną prędkością, jednak mają problemy ze skręcaniem oraz myśleniem. Spotkać możemy również opancerzone potwory, które można rozwalić tylko strzałem w nieosłonięte plecy. Najniebezpieczniejszy jest rodzaj trujących zombie oraz olbrzymi Super Zombie, reagujący właściwie jedynie na ładunki wybuchowe.

Gra została podzielona na sześć etapów inspirowanych różnymi amerykańskimi horrorami. Powalczymy wiec w lesie, na cmentarzu, w mieście, w kinie pod gołym niebem, bazie wojskowej oraz sekretnym laboratorium. Autorzy przygotowali trzy tryby zabawy, w tym rozgrywkę na czas. Właściwie w każdy z nich możemy zagrać ze znajomym, wspólnie pokonując zombie lub rywalizując ze sobą. Na wielu poziomach znajdziemy też kilka ciekawych wyzwań specjalnych, jak np. My Exploding Zombie Head (kopanie wybuchowej głowy), Zombies Ate My Teddy (zombie chcą dorwać pluszowego misia) lub Lawn of the Dead! (zabawa w kosiarza).

W kwestii uzbrojenia otrzymujemy szeroki wybór – eksterminację żywych trupów możemy prowadzić przy użyciu kija bejsbolowego, piły łańcuchowej, kosiarki oraz Brain Guna. Dodatkiem do tego asortymentu są materiały wybuchowe w trzech rodzajach. Z odpowiednim wykorzystaniem broni wiąże się także kilka bonusów. Przykładowo, im więcej zombie podpalimy jednocześnie tym więcej punktów otrzymamy. Oprócz tego, używając tej samej pukawki przez określoną ilość czasu możemy odblokować lokalną pomoc na każdym z poziomów – pomocne UFO, promień z nieba lub laserowe promienie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Burn, Zombie, Burn!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Burn, Zombie, Burn! Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
PC