Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PS2PSPNDSWii
Okładka The Simpsons Game (PS3)

The Simpsons Game

The Simpsons Game to już dwudziesta druga gra video stworzona na postawie popularnego serialu animowanego. Jej producentem i wydawcą jest koncern Electronic Arts, a premiera odbyła się z okazji powstania pierwszego pełnometrażowego filmu z Simpsonami w rolach głównych.

Akcji | seriale animowane | filmy animowane | humorystyczne

Okładka The Simpsons Game (PS3)

data premiery gry:

30paź2007

PS2 PS3 X360 Wii PSP NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons Game to już dwudziesta druga gra video stworzona na postawie popularnego serialu animowanego. Jej producentem i wydawcą jest koncern Electronic Arts, a premiera odbyła się z okazji powstania pierwszego pełnometrażowego filmu z Simpsonami w rolach głównych.

Zarówno telewizyjny pierwowzór, jak i jego kinowa adaptacja w ironiczny sposób przedstawia losy amerykańskiej rodziny z małego miasteczka (Springfield). Ojciec (Homer) jest pracownikiem elektrowni, a matka (Marge) to typowa gospodyni domowa. Jest też trójka niegrzecznych dzieci (Bart, Lisa i Maggie) oraz zwierzątka – kot (Snowball) i pies (Santa's Little Helper). Niezwykle popularny serial (łącznie ponad czterysta odcinków, emitowanych od 1987 roku) wyróżnia się charakterystycznym wyglądem bohaterów i mnóstwem humoru.

Stworzona przez EA gra to ciekawe połączenie dynamicznej akcji i emocjonującej przygody. Wcielając się w jednego z bohaterów znanych z serialu, pokonujemy kolejne etapy (łącznie szesnaście leveli – wszystkie nawiązują do znanych produkcji ze świata gier i są ich parodią), zwiedzamy Springfield i inne krainy, skaczemy po platformach, rozwiązujemy proste zagadki, walczymy z przeciwnikami i rozmawiamy z napotkanymi osobami. Co ciekawe, choć w danej chwili możemy kontrolować ruchy tylko jednej postaci, w każdym momencie da się zmienić bohatera i wykorzystać innego, podróżującego wraz z nim, by przejść dalej, używając jego specjalnych zdolności (np. Bart zmienia się w karykaturę Batmana i może latać, a Homer przeistacza się w wielką kulę, taranując wszystko na swej drodze). W trybie multiplayer każdy z graczy kontroluje jedną z postaci, a sukces odnosi się dzięki współpracy.

Aby gra jak najbardziej przypominała kreskówkowy pierwowzór, twórcy zastosowali technikę cel-shadingu. Dzięki temu zarówno bohaterowie, jak i lokacje wyglądają jak w filmie animowanym. Fanów serialu zapewne ucieszy też fakt, że mogą usłyszeć znane głosy i motywy muzyczne, a przede wszystkim – obcować z charakterystycznym, znanym tylko z Simpsonów poczuciem humoru, przy tworzeniu gry współpracowali bowiem scenarzyści serialu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 684 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Simpsons Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Simpsons Game

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
The Simpsons Game - przed premierą
The Simpsons Game - przed premierą

Przed premierą 1 czerwca 2007, 13:23

Podobno bohaterowie serialu mają tak intensywnie żółty kolor skóry, bo twórcy chcieli w ten sposób zatrzymać uwagę ludzi, którzy siedząc przed telewizorem skaczą z kanału na kanał. Rysownikom pracującym przy Simpsonach udało się stworzyć naprawdę charakterystyczne i niepowtarzalne projekty wyglądu postaci, które ciężko pomylić z bohaterami innych kreskówek (może poza Futuramą, ale to przecież dzieło tych samych ludzi). Pracownicy Electronic Arts postawili sobie za cel, by gra wyglądała dokładnie tak, jak rysunkowy pierwowzór. Zastosowano technikę cel-shadingu, która sprawdza się w tym wypadku wyśmienicie. Nie oszukujmy się, trójwymiarowe modele postaci, które mogliśmy oglądać w Simpsons: Hit & Run, nie wyglądały dobrze i nie oddawały klimatu serialu. Tym razem będzie dużo lepiej. Mimo że bohaterowie poruszają się w trójwymiarowej rzeczywistości, sami nie różnią się od animowanych pierwowzorów.

PS2
PS3
X360
Wii
PSP
NDS