Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2011, 11:57

autor: Rezo

EA pracuje nad nowym SimCity i grą opartą na serialu animowanym The Simpsons

Powołując się na informacje z serwisu MCV, mamy przyjemność ogłosić, że Electronic Arts pracuje nad nową grą, która jeszcze w tym roku pojawi się na Facebooku. Tym razem będzie to tytuł bazujący na popularnej bajce The Simpsons. Jednocześnie pojawiły się nowe informacje o kolejnej odsłonie SimCity - tak samo jak w przypadku Simpsonów, tak tutaj całość będzie dedykowana tej platformie społecznościowej.

Powołując się na informacje z serwisu MCV, mamy przyjemność ogłosić, że Electronic Arts pracuje nad nową grą, która jeszcze w tym roku pojawi się na Facebooku. Tym razem będzie to tytuł bazujący na popularnej bajce The Simpsons. Jednocześnie pojawiły się nowe informacje o kolejnej odsłonie SimCity - tak samo jak w przypadku Simpsonów, produkcja będzie dedykowana popularnej platformie społecznościowej.

EA pracuje nad nowym SimCity i grą opartą na serialu animowanym The Simpsons - ilustracja #1

Według wstępnych doniesień, Simpsonowie mają zawitać na Facebooka już we wrześniu tego roku. Jeżeli chodzi o społecznościową wersję SimCity, to niestety data jej premiery nie jest jeszcze znana. Pewne jest jedynie to, że SimCity pojawi się na Facebooku później niż Simpsonowie.

Wszystko wskazuje na to, że produkcją obu gier zajmuje się studio Playfish, od 2009 roku należące do Electronic Arts. Szykuje się nam zatem prawdziwa facebookowa wojna pomiędzy EA, a firmą Zynga, która zasłynęła z takich tytułów jak chociażby FarmVille, czy też bazujące na pomyśle SimCity - CityVille.

Jak będzie wyglądała simpsonowa produkcja giganta z Redwood oraz czego możemy się spodziewać po nowym SimCity? Producent na chwilą obecną nie chce wyjawiać więcej szczegółów, ale nowych wiadomości możemy się spodziewać zapewne już wkrótce.