Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka FarmVille (WWW)

FarmVille WWW

Popularny symulator życia farmera, rozgrywany z poziomu przeglądarki i zintegrowany z serwisem społecznościowym Facebook. Celem gry jest stworzenie gospodarstwa przynoszącego dochody. Całość korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Strategiczne | ekonomiczne | Facebook | rolnicze

Gra przestała działać 31 grudnia 2020

WWW
Okładka FarmVille (WWW)

producent: Zynga

wydawca: Zoo Games Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

19czerwca2009

premiera światowa

Gra FarmVille przestała działać

31grudnia2020

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FarmVille to gra łącząca elementy ekonomiczne, roleplaying oraz symulacyjne, która pozwala zasmakować życia rolnika. Za produkcję odpowiada studio Zynga - prawdziwy potentat na rynku gier przeglądarkowych.

Całość zabawy w FarmVille kręci się wokół prowadzenia gospodarstwa rolnego i czerpania z niego zysków. Wpierw tworzymy własną postać farmera, a potem dostajemy niewielkie poletko uprawne, które obsadzamy na początek kilkoma prostymi roślinami. Celem gry jest przeobrażenie naszej działki w olbrzymie gospodarstwo, przynoszące regularne i duże dochody. Niezbędne do realizacji tego celu nasiona, drzewa, rośliny, budynki, dekoracje, pojazdy oraz dodatkową ziemię nabywamy na lokalnym rynku. Za wszystkie te dobra płacimy dwoma rodzajami waluty - farmerskimi monetami (które zarabiamy sprzedając nasze zbiory) oraz farmerską gotówką (otrzymujemy ją w tempie jednego dolara na każdy poziom doświadczenia). FarmVille wspiera system mikropłatności, dlatego jeśli nie mamy cierpliwości, by zdobyć fundusze własnoręcznie w samej grze, to zawsze możemy dokupić je za prawdziwe pieniądze.

FarmVille jest głęboko zintegrowane z portalem społecznościowym Facebook, dzięki czemu znajomi otrzymują powiadomienia o naszej aktywności w grze. Możemy ich też zaprosić, by wprowadzili się jako sąsiedzi blisko naszego gospodarstwa, co umożliwia jeszcze szybszy rozwój farmy. Dodatkowo gracze mogą wysyłać sobie podarunki, a niektóre bardziej skomplikowane czynności mogą być wykonane tylko wspólnie przez kilka osób współpracujących w trybie kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Gry podobne do FarmVille

Wymagania wiekowe FarmVille

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FarmVille

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
Koniec Farmville; gra znika po 11 latach
Koniec Farmville; gra znika po 11 latach

wiadomość28 września 2020

Po 11 latach od premiery z Facebooka znika Farmville. Decyzja została podjęta z uwagi na zakończenie wsparcia dla technologii Flash.

Scenarzyści Toy Story pracują nad filmem na podstawie gry FarmVille?
Scenarzyści Toy Story pracują nad filmem na podstawie gry FarmVille?

wiadomość9 października 2011

Scenarzyści filmu animowanego Toy Story ujawnili, że pracują nad filmem na podstawie jednej z produkcji firmy Zynga. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o popularną grę FarmVille.

Raport Raptr - gry firmy Zynga na fali
Raport Raptr - gry firmy Zynga na fali

wiadomość28 września 2011

W sieci pojawił się raport dotyczący firmy Zynga. Wynika z niego, że gry społecznościowe wciąż zyskują na popularności i przekonują do siebie hardcore'owych graczy.

The Sims Social podejmuje walkę z grami Zyngi na Facebooku

wiadomość13 września 2011

The Sims Social, czyli gra firmy Electronic Arts i studia Playfish, jest coraz wyżej w rankingach popularności na Facebooku. Produkcji daleko jest jeszcze do pokonania takich dzieł Zyngi jak CityVille i Empires & Allies, ale być może niedługo się to zmieni.

FarmVille, CityVille i inne gry Zyngi mają 148 milionów graczy na Facebooku

wiadomość4 lipca 2011

FarmVille, CityVille, Empires & Allies i inne gry społecznościowe firmy Zynga z Facebooka mają 148 milionów unikalnych graczy. Producent pochwalił się tymi wynikami, żeby zachęcić inwestorów do kupna udziałów, które wkrótce pojawią się w sprzedaży.