Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 09:34

autor: Hed

The Sims Social podejmuje walkę z grami Zyngi na Facebooku

The Sims Social, czyli gra firmy Electronic Arts i studia Playfish, jest coraz wyżej w rankingach popularności na Facebooku. Produkcji daleko jest jeszcze do pokonania takich dzieł Zyngi jak CityVille i Empires & Allies, ale być może niedługo się to zmieni.

Ranking najpopularniejszych gier z Facebooka zwykle jest zdominowany przez produkcje firmy Zynga. Podobnie jest i tym razem, chociaż pojawiła się nadzieja na to, że ktoś podejmie walkę z molochem odpowiedzialnym za CityVille i FarmVille. W taki sposób można potraktować coraz większy sukces The Sims Social, czyli facebookowej wersji popularnej serii Electronic Arts.

Zestawienie najchętniej odpalanych gier z Facebooka opiera się na liczbie aktywnych użytkowników z ostatniego miesiąca i zostało zaprezentowano na łamach serwisu Gamasutra.

The Sims Social podejmuje walkę z grami Zyngi na Facebooku - ilustracja #1

Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu znajduje się jedno z nowszych dzieł Zyngi, czyli CityVille, które ma około 75,4 miliona aktywnych graczy. Dwie kolejne pozycje należą również do tego producenta i wydawcy: strategia Empires & Allies miała w ubiegłym miesiącu 39,9 miliona fanów, a karcianka Texas HoldEm Poker zainteresowała 36,6 miliona graczy.

Czwarte miejsce zdobyła wspomniana The Sims Social, gra, która wystartowała miesiąc temu. Produkcja firmy Electronic Arts i studia Playfish miała w ubiegłym miesiącu 36 milionów fanów i wyprzedziła FarmVille (5 miejsce). Ponadto, The Sims Social może pochwalić się większą liczbą dziennych użytkowników. Pod tym względem, produkcja ustępuje tylko CityVille.

Za wcześnie jeszcze na to, aby prorokować czy The Sims Social pokona produkcje Zyngi i zatriumfuje w tego typu zestawieniach popularności. Wydaje się jednak, że Electronic Arts jest na dobrej drodze ku temu, żeby oswoić platformę społecznościową i zacząć zarabiać na niej krocie. Naszą opinię o The Sims Social znajdziecie w tej recenzji.

  1. Recenzja The Sims Social