Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zoo Kingdom (PC)
OkładkaZoo Kingdom (PC)

Zoo Kingdom PC

Zoo Kingdom to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej strategia ekonomiczna autorstwa deweloperów z firmy Blue Fang Games. Zadaniem graczy jest zarządzanie nowoczesnym ogrodem zoologicznym.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Kingdom Premiera PC

4marca2010

producent: Blue Fang Games wydawca: Blue Fang Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Zoo Kingdom

Zoo Tycoon (2001)

Theme Park World

FarmVille

Zoo Kingdom to gra strategiczna koncentrująca się na ekonomicznych aspektach zarządzania ogrodami zoologicznymi. Tytuł ten jest dziełem pracowników Blue Fang Games, prawdziwych weteranów tego gatunku, którzy stworzyli m.in. szalenie popularną serię Zoo Tycoon.

Wcielamy się w zarządcę nowoczesnego ogrodu zoologicznego. Wpierw planujemy rozkład atrakcji, ustawiamy klatki i wybiegi dla zwierząt, decydujemy gdzie mieścić się będą budki z jedzeniem oraz innymi atrakcjami. Podobnie jak w innych tego typu przeglądarkowych produkcjach na pojawienie się tych obiektów musimy czekać od kilku godzin do trzech dni. Gdy wreszcie znajdą się na podległym nam terenie stają się źródłem punktów doświadczenia oraz pieniędzy. Wraz z postępami w grze sukcesywnie rozwijamy nasz ogród. Nie jest to jednak proste. Każda rozbudowa wymaga nie tylko pieniędzy i punktów doświadczenia, ale również spełnienia określonych warunków (np. „wybuduj dwie toalety” czy „zgromadź trzy zwierzęta leśne”).

Zoo Kingdom oferuje olbrzymie bogactwo zwierząt do pozyskania oraz obiektów do wybudowania (zarówno funkcjonalnych, jak i takich, które jedynie upiększają nasze zoo). Jest to jednocześnie typowa gra przeglądarkowa. Zabawa jest darmowa, choć istnieje też opcja ułatwienia sobie życia dzięki kupowaniu trudno dostępnych atrakcji za pomocą mikropłatności. Mimo to, wszystko w grze da się osiągnąć przez dbanie o własny ogród i zamieszkałe w nim zwierzęta, wymaga to po prostu sporych nakładów pracy.

Gra posiada ładną kreskówkową grafikę. Nie szokuje żadnymi nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, ale oferuje sympatyczne i bardzo kolorowe widoki, dzięki czemu patrzenie na nasz wybudowany z trudem ogród zoologiczny najzwyczajniej w świecie dostarcza sporej satysfakcji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zoo Kingdom: Odpowiednia dla każdego wieku.