Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zoo Tycoon (2001) (PC)
OkładkaZoo Tycoon (2001) (PC)

Zoo Tycoon (2001) PC

Zoo Tycoon to wyprodukowana przez studio Blue Fang Games strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon (2001) Premiera PC

28października2001

pudełko PL

3grudnia2001

producent: Blue Fang Games wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Na kanwie popularności takich gier strategiczno-symulacyjnych jak Rollercoaster Tycoon czy Theme Park, Microsoft zrobił symulację ogrodu zoologicznego. Gracz wciela się w rolę zarządcy ZOO, zajmującego się wszelkimi aspektami działalności tego specyficznego parku rozrywki, m.in.: zatrudnieniem pracowników, finansami, inwestycjami i utrzymaniem budynków. Głównym celem gry jest wybudowanie najlepszego i najbardziej dochodowego ZOO. Można to uzyskać: przez efektywne zaprojektowane alejek, punktów widokowych i tras zwiedzania, odpowiednie zarządzanie oraz oczywiście dużą liczbę egzotycznych zwierząt. Tym z kolei trzeba zapewnić dobre warunki życia oraz należytą opiekę. Do tworzenia naszego ogrodu zoologicznego możemy wykorzystać ponad 175 różnych rodzajów materiałów budowlanych, legowisk i obiektów oraz ponad 40 egzotycznych gatunków zwierząt jak: tygrysy, lwy i pingwiny. Gra posiada łatwy w użyciu interfejs użytkownika oraz przyjemną dla oka grafikę.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 739 głosów czytelników.

Zoo Tycoon (2001) cena w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon (2001)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Zoo Tycoon (2001) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D