Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zoo Tycoon (2001) (PC)

Zoo Tycoon (2001) PC

Zoo Tycoon to wyprodukowana przez studio Blue Fang Games strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

PC Windows
Okładka Zoo Tycoon (2001) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października2001

3grudnia2001

pudełko PL

Na kanwie popularności takich gier strategiczno-symulacyjnych jak Rollercoaster Tycoon czy Theme Park, Microsoft zrobił symulację ogrodu zoologicznego. Gracz wciela się w rolę zarządcy ZOO, zajmującego się wszelkimi aspektami działalności tego specyficznego parku rozrywki, m.in.: zatrudnieniem pracowników, finansami, inwestycjami i utrzymaniem budynków. Głównym celem gry jest wybudowanie najlepszego i najbardziej dochodowego ZOO. Można to uzyskać: przez efektywne zaprojektowane alejek, punktów widokowych i tras zwiedzania, odpowiednie zarządzanie oraz oczywiście dużą liczbę egzotycznych zwierząt. Tym z kolei trzeba zapewnić dobre warunki życia oraz należytą opiekę. Do tworzenia naszego ogrodu zoologicznego możemy wykorzystać ponad 175 różnych rodzajów materiałów budowlanych, legowisk i obiektów oraz ponad 40 egzotycznych gatunków zwierząt jak: tygrysy, lwy i pingwiny. Gra posiada łatwy w użyciu interfejs użytkownika oraz przyjemną dla oka grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 735 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon (2001)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Zoo Tycoon (2001)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Zoo Tycoon - recenzja gry
Zoo Tycoon - recenzja gry

Recenzja 31 stycznia 2002, 10:16

Jak już wspomniałem ludzie przychodzą do zoo dla rozrywki i zapłacą za nią chętnie, ale pod warunkiem, że będą się dobrze bawić. Jeśli po pierwszej wizycie wyjdą zadowoleni wrócą, jeśli nie, już nigdy ich nie zobaczycie, a co za tym idzie stracicie pieniądze. W Zoo Tycoon panuje prosty przelicznik – duża ilość ludzi w zoo to duża suma pieniędzy na koncie.