Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Zoo

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce zoo.

PC
PC Windows28 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii2 Nintendo DS6
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zoo
Planet Zoo
Planet Zoo

Strategiczne 5 listopada 2019

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby. Firma odpowiedzialna za stworzenie i wydanie tego tytułu wcześniej opracowała m.in. Zoo Tycoon z 2013 roku oraz podobną koncepcyjnie grę Planet Coaster.

PC

Zoo Tycoon 2
Zoo Tycoon 2

Strategiczne 12 listopada 2004

Kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej opracowana przez studio Blue Fang Games. Gracz po raz kolejny wciela się w zarządcę tytułowego zoo, w którym może się pojawić trzydzieści gatunków zwierząt. Z uwagi na fakt, że nasi podopieczni wymagają stałego nadzoru, konieczne jest zatrudnienie odpowiednio wyszkolonego personelu, czyli treserów i sprzątaczy oraz ochrony; nie bez znaczenia pozostają również osoby zabawiające gości.

PC

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Strategiczne 31 października 2017

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection jest przygotowaną przez Blue Fang Games strategią ekonomiczną umożliwiającą prowadzenie własnego zoo. Gra stanowi ulepszoną wersję wydanego w 2013 roku Zoo Tycoon autorstwa studia Frontier Developments.

PCXONE

Zoo Tycoon (2001)
Zoo Tycoon (2001)

Strategiczne 28 października 2001

Zoo Tycoon to wyprodukowana przez studio Blue Fang Games strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in. dbanie o zwierzęta, zatrudnianie pracowników, pilnowanie spraw finansowych oraz projektowanie i nadzorowanie inwestycji. Celem zabawy jest stworzenie doskonałego ogrodu zoologicznego, do którego ściągać będą tłumy gości.

PC

Prehistoric Kingdom
Prehistoric Kingdom

Strategiczne 2023 (wczesny dostęp od 2022)

Strategia ekonomiczna, w której prowadzimy własny ogród zoologiczny z prehistorycznymi gatunkami stworzeń. W Prehistoric Kingdom tworzymy różnorodne wybiegi, dbamy o infrastrukturę dla gości, a także zatrudniamy pracowników oraz odkrywamy nowe gatunki.

PC

Zoo Empire
Zoo Empire

Strategiczne 4 sierpnia 2004

Strategia ekonomiczna umożliwiająca tworzenie zupełnie od podstaw własnego ogrodu zoologicznego. Naszym zadaniem jest opieka nad zwierzętami, dbanie o ich zdrowie, kondycję i wyżywienie, zatrudnianie pracowników i opiekunów zwierząt oraz sprowadzanie nowych gatunków dla uatrakcyjnienia naszego Zoo.

PC

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium
Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium

Strategiczne 22 września 2005

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium to adresowana głównie do młodszych odbiorców strategia ekonomiczna, stworzona przez studio deweloperskie Enlight Software. Gracz wciela się w rolę szefa nowoczesnego ogrodu zoologicznego, a do jego zadań należy m.in. budowanie wybiegów dla zwierząt, planowanie atrakcji turystycznych i nadzór nad sprawami finansowymi.

PC

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs
Zoo Tycoon: Dinosaur Digs

Strategiczne 19 maja 2002

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs to oficjalny dodatek do wydanej w 2001 roku strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Przygotowane przez studio Blue Fang Games rozszerzenie wprowadza możliwość wzbogacenia atrakcji ogrodu zoologicznego o wybiegi z dinozaurami. Twórcy przygotowali 6 nowych scenariuszy, a także przeszło 100 dodatkowych obiektów, jakie można wykorzystać w wirtualnym zoo.

PC

Zoo Tycoon: Complete Collection
Zoo Tycoon: Complete Collection

Strategiczne 5 sierpnia 2003

Jak wskazuje sam tytuł, jest to zestaw gier ze strategiczno-ekonomicznej serii Zoo Tycoon. W jego skład wchodzi podstawowa gra Zoo Tycoon oraz dwa oficjalne dodatki do niej: Dinosaur Digs i Marine Mania. Ponadto w pakiecie tym znajdziemy bonusowe rozszerzenie Endangered Species Theme Pack.

PC

Zoo Tycoon: Marine Mania
Zoo Tycoon: Marine Mania

Strategiczne 22 października 2002

Zoo Tycoon: Marine Mania jest drugim oficjalnym rozszerzeniem do strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Tym razem deweloperzy ze studia Blue Fang Games postanowili umożliwić graczom zbudowanie wirtualnego oceanarium. Dodatek wprowadza m.in. 20 gatunków zwierząt morskich, 21 rodzajów podwodnych organizmów i roślin oraz pięć zabawek przydatnych do pokazów z delfinami.

PC

Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki
Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki

Strategiczne 22 maja 2006

Add-on do Zoo Tycoon 2, czyli drugiej odsłony popularnej serii strategii ekonomicznych, w których gracze wcielają się w zarządców wirtualnego zoo. Dodatek opracowany przez studio Blue Fang Games wprowadza do gry scenerie i zwierzęta z Afryki – wśród dwudziestu nowych gatunków oddanych w nasze ręce pojawiają się białe nosorożce, antylopy bongo i hieny pręgowane.

PC

Zoo Tycoon 2: Extinct Animals
Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

Strategiczne 16 października 2007

Dodatek do gry Zoo Tycoon 2 opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Opisywane rozszerzenie jest największym, jakie do tej pory opracowali deweloperzy – wprowadza bowiem trzydzieści nowych gatunków zwierząt, wśród których pojawiają się ptaki dodo, tygrysy tasmańskie, a nawet dinozaury, na czele z tyranozaurem reksem.

PC

Wildlife Park
Wildlife Park

Strategiczne 5 maja 2003

Strategia ekonomiczna, w której stajemy się managerem ogrodu zoologicznego. Musimy samodzielnie stworzyć, a nastopnie utrzymać i rozwijać własne Zoo.

PC

World of Zoo
World of Zoo

Strategiczne 26 października 2009

World of Zoo to adresowana głównie do młodych odbiorców gra strategiczna, stworzona przez studio deweloperskie Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę kierownika wirtualnego ogrodu zoologicznego i musi troszczyć się o komfort jego mieszkańców. Rozgrywka urozmaicona jest zręcznościowymi mini-gierkami oraz materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi przez redakcję National Geographic.

PCWiiNDS

Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom
Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom

Strategiczne 18 października 2005

Rozszerzenie do gry Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału – studio Blue Fang Games. Dodatek pozwala graczom zająć się najrzadszymi, zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt, wśród których pojawiają się warany z Komodo, koale, orangutany oraz żółwie z Galapagos. By zapewnić im przetrwanie, należy zadbać o ich spokojny rozwój w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do naturalnych.

PC

Wildlife Park 2: Szalone Zoo
Wildlife Park 2: Szalone Zoo

Strategiczne 30 marca 2007

Wildlife Park 2: Crazy Zoo to wydany w rok po premierze gry dodatek do stworzonego przez firmę deweloperską B-Alive symulatora ogrodu zoologicznego. Rozszerzenie wprowadziło nieco nowych gatunków zwierząt i roślin, a także wzbogaciło liczbę turystycznych atrakcji.

PC

Zoo Park Tycoon
Zoo Park Tycoon

Strategiczne 10 maja 2013

Zoo Park Tycoon to gra strategiczna pozwalająca nam na poprowadzenie i zarządzanie własnym ogrodem zoologicznym. Produkcja umożliwia opiekę nad ponad 30 różnymi gatunkami zwierząt oraz dbanie o stan finansów i udogodnień dla turystów odwiedzających obiekt.

PC

Bob Budowniczy: Budujemy zoo
Bob Budowniczy: Budujemy zoo

Towarzyskie 15 czerwca 2008

Gra dla dzieci, pozwalająca między innymi na doskonalenie umiejętności logicznego myślenia czy ogólnej spostrzegawczości. Przystępujemy do budowania zoo, w którym będą mogły zamieszkać różne gatunki zwierząt.

PC

Zoo Tycoon DS
Zoo Tycoon DS

Strategiczne 10 października 2005

Kieszonkowa konwersja bardzo popularnej na całym świecie (w sumie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy) pierwszej części serii Zoo Tycoon, Podobnie jak w oryginale, naszym zadaniem jest prowadzenie ogrodu zoologicznego, opiekowanie się zamieszkującymi go zwierzętami oraz dbanie o finanse placówki.

NDS

Megaquarium
Megaquarium

Strategiczne 13 września 2018

Strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza wirtualnym oceanarium. Jak to zwykle bywa w grach tego gatunku, zaczynamy z niewielkim biznesem, małym lokalem i skromnymi środkami na wirtualnym koncie. Zarabiane stopniowo pieniądze inwestujemy w rozbudowę naszego oceanarium, zakup nowych okazów i dbanie o te już znajdujące się w naszym posiadaniu. To z kolei zwiększa naszą popularność i tym samym przychody.

PCPS4XONESwitch

Zoo Tycoon 2: Podwodny świat
Zoo Tycoon 2: Podwodny świat

Strategiczne 17 października 2006

Kolejny po African Adventure dodatek do Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Tym razem deweloperzy oddają do naszej dyspozycji dwadzieścia nowych gatunków zwierząt, m.in. orki, delfiny butlonose, żółwie morskie oraz płaszczki. Rozszerzenie wprowadza także nowe elementy krajobrazu, budynki i atrakcje dla gości.

PC

Wildlife Park Gold Reloaded
Wildlife Park Gold Reloaded

Strategiczne 2 lutego 2018

Zremasterowana wersja strategii ekonomicznej z 2003 roku, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio B-Alive. Oprócz podstawowej wersji gry Wildlife Park Gold Reloaded zawiera dodatek zatytułowany Wild Creatures; całość doczekała się poprawionej oprawy graficznej oraz nowego interfejsu użytkownika.

PC

Zoo Tycoon 2 DS
Zoo Tycoon 2 DS

Strategiczne 5 lutego 2008

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie wcielamy się w postać osoby zarządzającej tytułowym zoo. Lista nowości obejmuje między innymi nowy tryb zabawy, lepszą grafikę oraz obecność trybu multiplayer.

NDS

Laura Hobby: Weterynarz w Zoo
Laura Hobby: Weterynarz w Zoo

Symulacje 8 maja 2009

Skierowana do najmłodszych gra pozwalająca na wcielenie się w weterynarza. Naszym zadaniem jest opiekowanie się faun mieszkańcami dużego zoo. Pod naszą pieczę oddanych zostaje 20 gatunków zwierząt. Na graczy czeka trzydzieści misji i w każdej musimy wpierw postawić diagnozę, a następnie rozpocząć leczenie.

PC