Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zoo

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce zoo ułożone według popularności.

zoo
PC
PC Windows27 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii2 Nintendo DS6
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne24
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje3 Logiczne3 Towarzyskie3
Planet Zoo
Planet Zoo

Strategiczne 5 listopada 2019

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby. Firma odpowiedzialna za stworzenie i wydanie tego tytułu wcześniej opracowała m.in. Zoo Tycoon z 2013 roku oraz podobną koncepcyjnie grę Planet Coaster.

PC

Zoo Tycoon 2
Zoo Tycoon 2

Strategiczne 12 listopada 2004

Kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej opracowana przez studio Blue Fang Games. Gracz po raz kolejny wciela się w zarządcę tytułowego zoo, w którym może się pojawić trzydzieści gatunków zwierząt. Z uwagi na fakt, że nasi podopieczni wymagają stałego nadzoru, konieczne jest zatrudnienie odpowiednio wyszkolonego personelu, czyli treserów i sprzątaczy oraz ochrony; nie bez znaczenia pozostają również osoby zabawiające gości. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do kolejnych budynków - oprócz klatek dla zwierząt są to m.in. obiekty rozrywkowe oraz elementy zwiększające atrakcyjność zoo, jak choćby ławki, latarnie czy stylowe mosty. Oczywiście realizacja wszystkich planów wymaga zgromadzenia odpowiedniej sumy gotówki – jeśli sprawy nie idą po naszej myśli, generowane przychody można dodatkowo zwiększyć na przykład poprzez podwyższenie ceny biletów czy obniżenie pensji pracowników. Zoo Tycoon 2 oferuje kilka wariantów rozgrywki – oprócz kampanii fabularnej i gry dowolnej na sprawdzenie czeka tutaj Guest Mode, w którym wcielamy się w jednego z turystów, oraz Keeper Mode, gdzie możemy się skoncentrować na opiece nad zwierzętami i ich tresurze. Całość cechuje się wysokiej jakości oprawą graficzną zrealizowaną w pełnym trójwymiarze.

PC

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Strategiczne 31 października 2017

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection jest przygotowaną przez Blue Fang Games strategią ekonomiczną umożliwiającą prowadzenie własnego zoo. Gra stanowi ulepszoną wersję wydanego w 2013 roku Zoo Tycoon autorstwa studia Frontier Developments.

PCXONE

Zoo Tycoon (2001)
Zoo Tycoon (2001)

Strategiczne 28 października 2001

Zoo Tycoon to wyprodukowana przez studio Blue Fang Games strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in. dbanie o zwierzęta, zatrudnianie pracowników, pilnowanie spraw finansowych oraz projektowanie i nadzorowanie inwestycji. Celem zabawy jest stworzenie doskonałego ogrodu zoologicznego, do którego ściągać będą tłumy gości.

PC

Zoo Empire
Zoo Empire

Strategiczne 4 sierpnia 2004

Strategia ekonomiczna umożliwiająca tworzenie zupełnie od podstaw własnego ogrodu zoologicznego. Naszym zadaniem jest opieka nad zwierzętami, dbanie o ich zdrowie, kondycję i wyżywienie, zatrudnianie pracowników i opiekunów zwierząt oraz sprowadzanie nowych gatunków dla uatrakcyjnienia naszego Zoo.

PC

Zoo Tycoon: Marine Mania
Zoo Tycoon: Marine Mania

Strategiczne 22 października 2002

Zoo Tycoon: Marine Mania jest drugim oficjalnym rozszerzeniem do strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Tym razem deweloperzy ze studia Blue Fang Games postanowili umożliwić graczom zbudowanie wirtualnego oceanarium. Dodatek wprowadza m.in. 20 gatunków zwierząt morskich, 21 rodzajów podwodnych organizmów i roślin oraz pięć zabawek przydatnych do pokazów z delfinami.

PC

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium
Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium

Strategiczne 22 września 2005

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium to adresowana głównie do młodszych odbiorców strategia ekonomiczna, stworzona przez studio deweloperskie Enlight Software. Gracz wciela się w rolę szefa nowoczesnego ogrodu zoologicznego, a do jego zadań należy m.in. budowanie wybiegów dla zwierząt, planowanie atrakcji turystycznych i nadzór nad sprawami finansowymi.

PC

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs
Zoo Tycoon: Dinosaur Digs

Strategiczne 19 maja 2002

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs to oficjalny dodatek do wydanej w 2001 roku strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Przygotowane przez studio Blue Fang Games rozszerzenie wprowadza możliwość wzbogacenia atrakcji ogrodu zoologicznego o wybiegi z dinozaurami. Twórcy przygotowali 6 nowych scenariuszy, a także przeszło 100 dodatkowych obiektów, jakie można wykorzystać w wirtualnym zoo.

PC

Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki
Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki

Strategiczne 22 maja 2006

Add-on do Zoo Tycoon 2, czyli drugiej odsłony popularnej serii strategii ekonomicznych, w których gracze wcielają się w zarządców wirtualnego zoo. Dodatek opracowany przez studio Blue Fang Games wprowadza do gry scenerie i zwierzęta z Afryki – wśród dwudziestu nowych gatunków oddanych w nasze ręce pojawiają się białe nosorożce, antylopy bongo i hieny pręgowane. Zoo Tycoon 2: African Adventure pozwala także na umieszczenie w obrębie naszego parku nowego typu ekspozycji zwierząt – dzięki minisafari zwiedzający mogą zobaczyć poszczególnych przedstawicieli fauny w środowisku zbliżonym do naturalnego. Listę nowości zamykają nowe budynki i schematy wystroju nawiązujące swym wyglądem do Afryki, a także całkowicie nowe misje i zadania. Opisywane rozszerzenie jest niesamodzielne i wymaga do działania podstawowej wersji gry.

PC

Zoo Tycoon 2: Extinct Animals
Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

Strategiczne 16 października 2007

Dodatek do gry Zoo Tycoon 2 opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Opisywane rozszerzenie jest największym, jakie do tej pory opracowali deweloperzy – wprowadza bowiem trzydzieści nowych gatunków zwierząt, wśród których pojawiają się ptaki dodo, tygrysy tasmańskie, a nawet dinozaury, na czele z tyranozaurem reksem. Zadaniem gracza jest zapewnienie im jak najlepszych (a zatem jak najbardziej zbliżonych do naturalnych) warunków – wszystko po to, by piękni i zadbani przedstawiciele fauny przyciągali rzesze turystów zostawiających w naszym obiekcie jak najwięcej pieniędzy, które następnie możemy przeznaczyć na jego dalszy rozwój. Zoo Tycoon 2: Extinct Animals wymaga do działania podstawowej wersji gry – add-on nie wprowadza żadnych zmian w oprawie graficznej i mechanice rozgrywki.

PC

Megaquarium
Megaquarium

Strategiczne 13 września 2018

Strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza wirtualnym oceanarium. Jak to zwykle bywa w grach tego gatunku, zaczynamy z niewielkim biznesem, małym lokalem i skromnymi środkami na wirtualnym koncie. Zarabiane stopniowo pieniądze inwestujemy w rozbudowę naszego oceanarium, zakup nowych okazów i dbanie o te już znajdujące się w naszym posiadaniu. To z kolei zwiększa naszą popularność i tym samym przychody. Megaquarium oferuje duży wybór gatunków ryb, a każda z nich przejawia unikalne potrzeby, które musimy zaspokajać, aby wciąż przynosiła zyski. Gracze muszą także zatrudniać pracowników i dbać o ich dobre samopoczucie oraz rozwój umiejętności. Niezadowolony podwładny opuści naszą firmę, przez co stracimy środki zainwestowane w jego szkolenie. Pracownicy, goście i ryby są do pewnego stopnia nieprzewidywalni, więc często zmuszeni jesteśmy szukać skutecznych sposobów na kontrolowanie sytuacji, mając do dyspozycji jedynie pośrednie metody wpływania na bieg wydarzeń.

PCPS4XONESwitch

Aquarium
Aquarium

Strategiczne 14 grudnia 2000

Zbuduj i zarządzaj swoim własnym Oceanarium, stwarzając odpowiednie warunki bytowe dla różnego typu egzotycznych zwierząt i przyciągając turystów do zwiedzania.

PC

Zoo Park Tycoon
Zoo Park Tycoon

Strategiczne 10 maja 2013

Zoo Park Tycoon to gra strategiczna pozwalająca nam na poprowadzenie i zarządzanie własnym ogrodem zoologicznym. Produkcja umożliwia opiekę nad ponad 30 różnymi gatunkami zwierząt oraz dbanie o stan finansów i udogodnień dla turystów odwiedzających obiekt.

PC

Zoo Tycoon 2: Podwodny świat
Zoo Tycoon 2: Podwodny świat

Strategiczne 17 października 2006

Kolejny po African Adventure dodatek do Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Tym razem deweloperzy oddają do naszej dyspozycji dwadzieścia nowych gatunków zwierząt, m.in. orki, delfiny butlonose, żółwie morskie oraz płaszczki. Rozszerzenie wprowadza także nowe elementy krajobrazu, budynki i atrakcje dla gości. Zoo Tycoon 2: Marine Mania zwiększa także poziom interakcji, w jakie możemy wchodzić z naszymi podopiecznymi – z nowymi zwierzętami można bowiem pracować nad tworzeniem układów choreograficznych, co pozwala na organizację przedstawień przyciągających większe tłumy turystów; oczywiście znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w zasobności naszego wirtualnego portfela. Listę nowości zamyka dziesięć nowych scenariuszy. Add-on jest niesamodzielny, zatem wymaga do działania podstawowej wersji gry.

PC

Wildlife Park 2: Szalone Zoo
Wildlife Park 2: Szalone Zoo

Strategiczne 30 marca 2007

Wildlife Park 2: Crazy Zoo to wydany w rok po premierze gry dodatek do stworzonego przez firmę deweloperską B-Alive symulatora ogrodu zoologicznego. Rozszerzenie wprowadziło nieco nowych gatunków zwierząt i roślin, a także wzbogaciło liczbę turystycznych atrakcji.

PC

Free Aqua Zoo
Free Aqua Zoo

Strategiczne 12 maja 2011

Free Aqua Zoo to przeglądarkowa gra MMO adresowana przede wszystkim do wielbicieli akwarystyki. Gracze wcielają się w początkującego Akwariana i rozpoczynają karierę hodowcy fantazyjnych ryb. Całość utrzymana jest w humorystycznej konwencji i niezwykle barwnej oprawie wizualnej.

WWW

Wildlife Park Gold Reloaded
Wildlife Park Gold Reloaded

Strategiczne 2 lutego 2018

Zremasterowana wersja strategii ekonomicznej z 2003 roku, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio B-Alive. Oprócz podstawowej wersji gry Wildlife Park Gold Reloaded zawiera dodatek zatytułowany Wild Creatures; całość doczekała się poprawionej oprawy graficznej oraz nowego interfejsu użytkownika.

PC

Laura Hobby: Weterynarz w Zoo
Laura Hobby: Weterynarz w Zoo

Symulacje 8 maja 2009

Skierowana do najmłodszych gra pozwalająca na wcielenie się w weterynarza. Naszym zadaniem jest opiekowanie się faun mieszkańcami dużego zoo. Pod naszą pieczę oddanych zostaje 20 gatunków zwierząt. Na graczy czeka trzydzieści misji i w każdej musimy wpierw postawić diagnozę, a następnie rozpocząć leczenie.

PC

World of Zoo
World of Zoo

Strategiczne 26 października 2009

World of Zoo to adresowana głównie do młodych odbiorców gra strategiczna, stworzona przez studio deweloperskie Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę kierownika wirtualnego ogrodu zoologicznego i musi troszczyć się o komfort jego mieszkańców. Rozgrywka urozmaicona jest zręcznościowymi mini-gierkami oraz materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi przez redakcję National Geographic.

PCWiiNDS

Zoo Kingdom
Zoo Kingdom

Strategiczne 4 marca 2010

Zoo Kingdom to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej strategia ekonomiczna autorstwa deweloperów z firmy Blue Fang Games. Zadaniem graczy jest zarządzanie nowoczesnym ogrodem zoologicznym, w tym np. planowanie rozmieszczenia atrakcji, projektowanie wybiegów dla zwierząt, budowanie obiektów małej gastronomii itp. Wraz z postępami w grze wirtualne zoo można rozbudowywać o nowe elementy.

PC

Wildlife Park
Wildlife Park

Strategiczne 5 maja 2003

Strategia ekonomiczna, w której stajemy się managerem ogrodu zoologicznego. Musimy samodzielnie stworzyć, a nastopnie utrzymać i rozwijać własne Zoo.

PC

Zoo Vet: Endangered Animals
Zoo Vet: Endangered Animals

Symulacje 5 listopada 2007

Zoo Vet: Endangered Animals jest kontynuacją wydanej w 2004 roku symulacji pracy weterynarza - Zoo Vet. Tym razem gracze mają okazję zmierzyć się z 30 zadaniami, przygotowanymi przez ekipę deweloperską studia Legacy Interactive we współpracy z prawdziwymi lekarzami weterynarii. Wśród zwierzaków wymagających opieki pojawiają się m.in. lew, hipopotam, słoń i miś panda.

PCNDS

Mały Adibu z wizytą w zoo
Mały Adibu z wizytą w zoo

Towarzyskie 15 maja 2009

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej. Tym razem sympatyczny chłopiec, a wraz z nim gracze, odkrywa sekrety ogrodu zoologicznego. Program zawiera 36 zadań stymulujących rozwój dzieci na wielu płaszczyznach.

PC

Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom
Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom

Strategiczne 18 października 2005

Rozszerzenie do gry Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału – studio Blue Fang Games. Dodatek pozwala graczom zająć się najrzadszymi, zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt, wśród których pojawiają się warany z Komodo, koale, orangutany oraz żółwie z Galapagos. By zapewnić im przetrwanie, należy zadbać o ich spokojny rozwój w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do naturalnych. Z uwagi na fakt, że celem samym w sobie nadal jest tutaj przyciągnięcie do zoo jak największej liczby turystów, musimy budować rozmaite punkty obserwacyjne czy nawet mosty sprytnie umieszczone nad wybranymi klatkami. W Zoo Tycoon 2: Endangered Species nic nie stoi także na przeszkodzie, by zabrać turystów na samochodową przejażdżkę umożliwiającą im obserwację naszych podopiecznych z bliskiej odległości, co znacznie zwiększa nasze przychody (zadowoleni klienci zostawiają w kasach więcej pieniędzy). Ważną rolę pełni także centrum edukacyjne, które pozwala gościom zapoznać się z informacjami na temat poszczególnych gatunków. Na koniec warto odnotować, że add-on wymaga do działania podstawowej wersji gry.

PC