Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka EyeToy: Play Astro Zoo (PS2)

EyeToy: Play Astro Zoo PS2

Kolejna odsłona cyklu "EyeToy". Zajmujemy się wykonywaniem ściśle określonych ruchów, stojąc przed kamerą USB. Tym razem wcielamy się w postać pracownika intergalaktycznego zoo.

Towarzyskie | zoo | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka EyeToy: Play Astro Zoo (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

1listopada2007

1listopada2007

pudełko PL

EyeToy: Play Astro Zoo jest kolejnym już produktem z tytułowej serii, stanowiącym zbiór mniej lub bardziej złożonych mini-gier. Podstawową atrakcją Play Astro Zoo jest oczywiście to, że do zabawy wykorzystywana jest doskonale znana posiadaczom PlayStation 2 kamera, dzięki czemu możliwa staje się integracja z przedstawianymi na ekranie wydarzeniami. Fabuła najnowszej odsłony cyklu EyeToy osadzona została w odległej przyszłości. Wcielamy się w postać jednego z pracowników intergalaktycznego zoo, zajmując się przede wszystkim oddziaływaniem na przebywające w parku rozrywki zwierzaki. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z tej serii, EyeToy: Play Astro Zoo powstał wyłącznie z myślą o właścicielach konsoli PS2.

Ogólne założenia zabawy pozostały praktycznie niezmienione. Oznacza to, iż opisywana produkcja składa się z kilkudziesięciu prostych w obsłudze mini-gier. Ponadto każda z tych zabaw trwa średnio tylko kilka minut, po czym pojawia się możliwość spróbowania czegoś innego. Lista dostępnych mini-gier obejmuje między innymi przechadzanie się po stacji kosmicznej, na której zlokalizowane zostało zoo, czy też strzyżenie pojawiających się na ekranie istot, z wyglądu przypominających owce. W tym drugim przypadku zwierzę trzeba przede wszystkim odpowiednio nakierować, tak aby mogło wejść do specjalnego urządzenia. Kiedy owieczka znajdzie się już wewnątrz maszyny do strzyżenia, należy ją jeszcze w odpowiedni sposób obracać.

Z innych zabaw warto także wspomnieć o czyszczeniu zabrudzanej przez ślimaki szyby, co przypomina zresztą niektóre mini-gry z poprzednich odsłon cyklu EyeToy. Jedynym utrudnieniem jest to, iż szyby pozostają w nieustannym ruchu, w wyniku czego utrzymanie ich w należytym porządku jest nieco utrudnione. Jedna z dostępnych gier opiera się także na konieczności łapania spadających ku dolnej części ekranu niewielkich istot. Generalnie wszystkie dostępne formy rozrywki dotyczą wykonywania odpowiednich ruchów przed kamerą. Oprawa wizualna EyeToy: Play Astro Zoo prezentuje zbliżony poziom do poprzednich tytułów z tego cyklu. Na ekranie obserwujemy między innymi zabawnie wykonanych kosmitów. Zaletą jest także prosty interfejs obsługi, w wyniku czego do zabawy można przystąpić właściwie bez żadnego przygotowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do EyeToy: Play Astro Zoo

Klasyfikacja PEGI EyeToy: Play Astro Zoo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe EyeToy: Play Astro Zoo

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: EyeToy, karta pamięci 8 MB