Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka SingStar Party (PS2)

SingStar Party PS2

Singstar Party to druga edycja przygotowanego przez Sony programu do karaoke. Posiada on wbudowany system służący do oceny naszych umiejętności wokalnych. Do gry dołączono dwa mikrofony oraz podłączany do konsoli adapter USB.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SingStar Party (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

19listopada2004

19listopada2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Singstar Party to druga edycja przygotowanego przez Sony programu do karaoke. Posiada on wbudowany system służący do oceny naszych umiejętności wokalnych. Do gry dołączono dwa mikrofony oraz podłączany do konsoli adapter USB.

Chętni do popisania się swoim śpiewem dzięki Singstar Party sami mogą wykonać bardzo znane utwory muzyczne. W grze znajduje się trzydzieści zarówno nowych jak i klasycznych już piosenek. Na nasze wykonanie czekają kawałki takich artystów jak: Alicia Keys, Bob Marley, Dido czy George Michael. W Sing Solo gracz może wykonać cały utwór lub jego wybraną część całkowicie sam konkurując z oryginalną wersją danego nagrania. Tryb Collaborative Duet pozwala już na wyśpiewanie danego utworu dla dwóch zawodników, każdy posiada własne partie tekstu. Battle Mode zaś umożliwia im toczenie ze sobą pojedynku o uzyskanie lepszych wyników.

Pozostałe tryby rozgrywki zostały umieszczone w ramach opcji Pass The Mic Mode w formie kolejnych etapów. Pozwalają one na udział w zabawie dla od dwóch do ośmiu graczy jednocześnie. Mogą oni ze sobą konkurować lub współpracować w zależności od ustawień danego typu rozgrywki. Pierwszym etapem jest tutaj Solo Round - gracze kolejno śpiewają swoje utwory, wygrywa ten kto zdobędzie najlepsze rezultaty. Następnie jest Combined Duet w którym gracze zostają podzieleni na rywalizujące drużyny, wygrywa ta która lepiej wyśpiewa swój utwór. Battle - gracze z opozycyjnych zespołów śpiewają tą samą piosenkę jednocześnie. W etapie Keep It Up zawodnicy wybierają spośród siebie jednego który zaśpiewa część utworu a jego wykonanie dokończy jego konkurent z drugiej drużyny. Zaś w Pass the Mic drużyny śpiewają swoje piosenki w ten sposób, że każdy gracz ma do wykonania swoje partie tekstu. First To The Post - wybrani z drużyn gracze śpiewają w pojedynku, aż któryś z nich pobije wyznaczoną przez program granicę wymaganego do zaliczenia wyniku. I wreszcie w trybie Risk - członkowie zespołu śpiewają swoje fragmenty w ten sposób, żeby drużyna zdobyła 7500 punktów, które zapewnią jej wygraną.

Gra daje także możliwość skorzystania z wsparcia kamery EyeToy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą zobaczyć się na ekranie podczas wykonywania utworu zamiast oryginalnego teledysku danego utworu. Ponadto kamera może robić zdjęcia oraz nagrywać najważniejsze momenty pojedynków które można później obejrzeć w postaci powtórek. Gra posiada także tryb Freestyle pozwalający na swobodne ćwiczenie śpiewania. Singstar Party posiada też możliwość zapisu na kartę pamięci wykonanych przez nas utworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI SingStar Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SingStar Party

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mikrofony
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów

wiadomość10 grudnia 2009

Tydzień temu Sony poinformowało, że seria gier karaoke SingStar sprzedała się dotychczas w 20 milionach egzemplarzy. Ten bardzo dobry wynik został osiągnięty w przeciągu 5 lat. Pierwsza część ukazała się jeszcze wiosną 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Od tej pory seria doczekała się niezliczonej ilości dodatków i kompilacji.

20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest
20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest

wiadomość3 grudnia 2009

Pięć i pół roku zajęło serii SingStar przekroczenie granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Taką informację przekazało dziś Sony, które na przestrzeni ostatnich lat wydało ponad 20 tytułów związanych z tą marką. Wiadomości te zbiegły się również z premierą nowego patcha, który podnosi wersję gry do 4.30 i wprowadza wiele nowych rozwiązań.

Piąte urodziny serii Singstar
Piąte urodziny serii Singstar

wiadomość25 maja 2009

Niektóre gry na zawsze odmieniają branże elektronicznej rozrywki. Do grona wspomnianych tytułów można zaliczyć serię Singstar, która trafiła na sklepowe półki równo 5 lat temu. Unikalne karaoke przyniosło oczekiwany powiew świeżości i od razu zawładnęło sercami odbiorców. Czy mimo upływu czasu sytuacja pozostaje bez zmian?

Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe
Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe

wiadomość11 września 2008

Co takiego może łączyć Bartłomieja Bartoliniego z jedną z najlepiej sprzedających się serii na konsolę PlayStation, dwoma szwedzkimi małżeństwami i najczęściej oglądaną ostatnią produkcją kinową w Polsce i na świecie? Oczywiście skandynawski zespół ABBA.

W jaki sposób nowe edycje Rock Band i SingStar umożliwią wykorzystanie utworów z poprzedników

wiadomość22 sierpnia 2008

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych.