Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2008, 12:00

autor: vampire

W jaki sposób nowe edycje Rock Band i SingStar umożliwią wykorzystanie utworów z poprzedników

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych.

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych. Po jej wybraniu zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła otrzymanego wraz z kopią sequela, a następnie będziemy musieli zapłacić pewną, nieokreśloną jeszcze kwotę, która jednak nie powinna przekroczyć 5 USD (około 10 zł). Potem piosenki trafią na dysk twardy naszej konsoli i nadadzą się do wykorzystania w dwójce. Niestety opcja ta nie mogła być darmową ze względu na opłatę, jaką Harmonix musi uiścić posiadaczom praw autorskich za wykorzystanie utworów. Chociaż Drake ciągle mówił jedynie o Xboxie 360, możemy spodziewać się podobnego rozwiązania w przypadku PS3. Jednak, za względu na brak HDD, raczej nie będzie ono dostępne dla Wii.

Na tym samym blogu zostało tez wyjaśnione, w jaki sposób Sony rozwiąże problem w przypadku swojej serii gier muzycznych – SingStar. Firma nie zdecydowała się na transfer utworów, zamiast tego gracze zmuszeni będą do żonglerki płytami. Jeśli w czasie grania w najnowszego SingStara zapragniemy wykonać utwór z wcześniejszej edycji, konieczne będzie umieszczenie zawierającej go płyty w napędzie. Po jej wyjęciu kawałek nie będzie już dostępny. Wszystkich martwiących się ewentualnym brakiem kompatybilności konsoli powinno uspokoić zapewnienie Sony, że do końca roku wydany zostanie stosowny patch.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.