Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2008, 12:00

autor: vampire

W jaki sposób nowe edycje Rock Band i SingStar umożliwią wykorzystanie utworów z poprzedników

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych.

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych. Po jej wybraniu zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła otrzymanego wraz z kopią sequela, a następnie będziemy musieli zapłacić pewną, nieokreśloną jeszcze kwotę, która jednak nie powinna przekroczyć 5 USD (około 10 zł). Potem piosenki trafią na dysk twardy naszej konsoli i nadadzą się do wykorzystania w dwójce. Niestety opcja ta nie mogła być darmową ze względu na opłatę, jaką Harmonix musi uiścić posiadaczom praw autorskich za wykorzystanie utworów. Chociaż Drake ciągle mówił jedynie o Xboxie 360, możemy spodziewać się podobnego rozwiązania w przypadku PS3. Jednak, za względu na brak HDD, raczej nie będzie ono dostępne dla Wii.

Na tym samym blogu zostało tez wyjaśnione, w jaki sposób Sony rozwiąże problem w przypadku swojej serii gier muzycznych – SingStar. Firma nie zdecydowała się na transfer utworów, zamiast tego gracze zmuszeni będą do żonglerki płytami. Jeśli w czasie grania w najnowszego SingStara zapragniemy wykonać utwór z wcześniejszej edycji, konieczne będzie umieszczenie zawierającej go płyty w napędzie. Po jej wyjęciu kawałek nie będzie już dostępny. Wszystkich martwiących się ewentualnym brakiem kompatybilności konsoli powinno uspokoić zapewnienie Sony, że do końca roku wydany zostanie stosowny patch.