Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka SingStar R&B (PS2)

SingStar R&B PS2

SingStar: R&B jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke, w której gracze wykonują utwory znanych wykonawców muzycznych. Gra świetnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, w czasie których rywalizować może nawet do ośmiu osób.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SingStar R&B (PS2)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26października2007

28listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SingStar: R&B jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke, w której gracze wykonują utwory znanych wykonawców muzycznych. Gra świetnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, w czasie których rywalizować może nawet do ośmiu osób.

W trakcie zabawy istnieje możliwość wybrania jednego z kilku trybów rozgrywki. Podstawowym z nich jest śpiewanie solo. Nieco bardziej skomplikowane są tryby umożliwiające grę wieloosobową. Wspólna rywalizacja ze znajomymi nabiera rumieńców podczas wykonywania piosenek w duecie lub trybie grupowym, podczas którego mikrofon co jakiś czas wędruje do innego zawodnika. Ilość osób w jednej grupie ograniczona jest do czterech.

Gracze śpiewają wykorzystując w tym celu podłączone pod porty USB mikrofony. W trakcie trwania piosenki na ekranie telewizora pojawiają się jej słowa oraz pięciolinia pokazująca w jaki sposób należy modulować głos, aby trafić w odpowiednią tonację. W ten sposób gra jest w stanie ocenić i przyznać odpowiednią ilość punktów każdemu z graczy.

W SingStar: R&B oprócz angielskojęzycznych utworów zawarto także szesnaście piosenek wykonywanych przez polskich muzyków. Wśród nich znajdują się między innymi Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Kasia Cerekwicka, Kayah, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Stachursky oraz zespoły Blue Cafe i Virgin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do SingStar R&B

Klasyfikacja PEGI SingStar R&B

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe SingStar R&B

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mikrofony
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów

wiadomość10 grudnia 2009

Tydzień temu Sony poinformowało, że seria gier karaoke SingStar sprzedała się dotychczas w 20 milionach egzemplarzy. Ten bardzo dobry wynik został osiągnięty w przeciągu 5 lat. Pierwsza część ukazała się jeszcze wiosną 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Od tej pory seria doczekała się niezliczonej ilości dodatków i kompilacji.

20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest
20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest

wiadomość3 grudnia 2009

Pięć i pół roku zajęło serii SingStar przekroczenie granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Taką informację przekazało dziś Sony, które na przestrzeni ostatnich lat wydało ponad 20 tytułów związanych z tą marką. Wiadomości te zbiegły się również z premierą nowego patcha, który podnosi wersję gry do 4.30 i wprowadza wiele nowych rozwiązań.

Piąte urodziny serii Singstar
Piąte urodziny serii Singstar

wiadomość25 maja 2009

Niektóre gry na zawsze odmieniają branże elektronicznej rozrywki. Do grona wspomnianych tytułów można zaliczyć serię Singstar, która trafiła na sklepowe półki równo 5 lat temu. Unikalne karaoke przyniosło oczekiwany powiew świeżości i od razu zawładnęło sercami odbiorców. Czy mimo upływu czasu sytuacja pozostaje bez zmian?

Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe
Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe

wiadomość11 września 2008

Co takiego może łączyć Bartłomieja Bartoliniego z jedną z najlepiej sprzedających się serii na konsolę PlayStation, dwoma szwedzkimi małżeństwami i najczęściej oglądaną ostatnią produkcją kinową w Polsce i na świecie? Oczywiście skandynawski zespół ABBA.

W jaki sposób nowe edycje Rock Band i SingStar umożliwią wykorzystanie utworów z poprzedników

wiadomość22 sierpnia 2008

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych.