Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 sierpnia 2008

Nowa gra historyczna zapowiedziana przez Activision

Hed, 15 sierpnia 2008, 21:06

History Civil War: Secret Missions to nowy tytuł, będący następnym elementem serii produktów opartych na licencji programu History (poprzednio History Channel). Gra zostanie wydana na wielu platformach (Xbox 360, PS2, PS3 oraz PC). Tematem tego projektu, eksplorującego różne oblicza amerykańskiej Wojny Secesyjnej, będą głównie specjalne wojskowe oddziały walczące na tyłach wroga.

Harry Potter i Książę Półkrwi opóźniony 8 miesięcy?

Hed, 15 sierpnia 2008, 20:53

Warner Bros. przesunęło premierę kolejnej filmowej adaptacji przygód czarodzieja na lipiec 2009. Wraz z tą zmianą pojawiły się spekulacje o opóźnieniu gier przedstawiających następne przygody Harrego Pottera. Gra Harry Potter i Książę Półkrwi ma oficjalnie pojawić się w listopadzie tego roku, na praktycznie każdą popularną platformę. Czy tak będzie?

Kolejne Halo autorstwa nowego dewelopera?
Kolejne Halo autorstwa nowego dewelopera?

vampire, 15 sierpnia 2008, 18:35

O nowym Halo autorstwa niezależnego już teraz studia Bungie mieliśmy usłyszeć podczas tegorocznych targów E3, jednakże, jak pamiętamy, Microsoft posiadający prawo własności tego tytułu do prezentacji nie dopuścił. Ostatnio natomiast pojawiły się podejrzenia, że wcale nie będziemy mieć do czynienia z kolejną odsłona serii a jedynie rozszerzeniem trójki.

30 utworów, które znajdziemy w Guitar Hero: World Tour
30 utworów, które znajdziemy w Guitar Hero: World Tour

vampire, 15 sierpnia 2008, 16:35

Niedawno podaliśmy listę utworów, które być może znajdą się w datowanym na październik Guitar Hero: World Tour. Dzisiaj możemy już przedstawić trzydzieści potwierdzonych kawałków - w dużej mierze pokrywają się one z tymi pochodzącymi z przecieku.

Najwięcej deweloperów wybiera PC oraz Xboxa 360

vampire, 15 sierpnia 2008, 14:45

Organizacja Game Developer Research przeprowadziła ostatnio badania na grupie dwóch tysięcy przedstawicieli różnych firm zajmujących się tworzeniem gier. Zadaniem ankietowanych była odpowiedź na 55 pytań dotyczących platform, na które tworzą swoje dzieła, w jaki sektor rynku celują, jakich używają narzędzi oraz jak prezentują się ich zarobki.

Demo Left 4 Dead jednak niewykluczone
Demo Left 4 Dead jednak niewykluczone

vampire, 15 sierpnia 2008, 13:45

Jak pamiętamy, podczas tegorocznej edycji targów Games Convention firma Electronic Arts zaprezentuje między innymi Left 4 Dead. Wtedy też szczęśliwcy uczestniczący w wydarzeniu będą mogli zagrać i samemu przekonać się, czy produkt spełni ich oczekiwania. Kolejna szansa na to trafi się przy okazji Festival du Jeux Video we Francji i PC Gamer Showdown w Wiekiej Brytanii.

Powstaje gra na motywach serialu Skazany na śmierć

Przemysław Zamęcki, 15 sierpnia 2008, 13:23

Serial telewizyjny Prison Break, czy jak kto woli, Skazany na śmierć doczekał się sporej liczby fanów. Na tyle sporej, że warto dla nich przygotować grę na jego motywach.

Epic i Grasshopper współpracują z Electronic Arts

Hed, 15 sierpnia 2008, 13:02

Koncern Electronic Arts pozyskał nowych znaczących współpracowników. Jednym z nich jest Epic, twórca kilku niemal legendarnych tytułów. EA wyda nową grę tej firmy, produkowaną w całości przez polskie studio People Can Fly (wykupione przez Epic w ubiegłym roku). Niestety, prócz faktu, że gra wyjdzie na PC, Xbox 360 i PS3, nie znamy innych szczegółów odnośnie tego projektu.

Gra Carrier Command: Gaea Mission zapowiedziana
Gra Carrier Command: Gaea Mission zapowiedziana

Hed, 15 sierpnia 2008, 11:43

Znana z niezwykle realistycznych gier wojskowych, czeska firma Bohemia Interactive ogłosiła, że, wraz z Black Element Software, pracuje nad nowym projektem. Zapowiadany tytuł będzie adaptacją oryginalnej gry Carrier Command, wydanej w 1988, będącej ambitną próbą połączenia strategii i symulacji. Deweloperzy postarają się przenieść niezwykłe pomysły pierwowzoru w nową erę elektronicznej rozrywki.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 15 sierpnia 2008, 11:07

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Castle Crashers wyceniony, premiera trzeciej części American McGee’s Grimm, plany SEGI na Games Convention, Japończycy kupują grę na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Burnout Paradise kolejną grą w sieciowej dystrybucji PlayStation Network
Burnout Paradise kolejną grą w sieciowej dystrybucji PlayStation Network

Przemysław Zamęcki, 15 sierpnia 2008, 08:47

Jak w przyszłości będą dystrybuowane gry na konsole? Coraz częściej można dojść do wniosku, że wzorem PC, również i na tym polu zwycięży sprzedaż sieciowa. I nie chodzi tu o małe gierki pojawiające się chociażby w usłudze Xbox Live Arcade. Sony wykonało pierwszy krok udostępniając Warhawka i Gran Turismo 5 Prologue, a następnie zapowiadając Siren, które co prawda w formie epizodycznej, ale

Prace nad Spore zostały ukończone

Przemysław Zamęcki, 15 sierpnia 2008, 08:04

Pod koniec lipca informowaliśmy Was, że najnowsza produkcja Willa Wrighta w ciągu tygodnia zostanie ukończona i trafi do tłoczni. No cóż, pomimo obietnic, trwało to nieco dłużej, bo dwa tygodnie, ale i tak obejdzie się bez żadnych opóźnień. Wczoraj Electronic Arts i firma Maxis poinformowały, że Spore jest gotowe i gra weszła właśnie w fazę gold.