Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 sierpnia 2008

Codemasters pokaże w Lipsku wyścigi Fuel?
Codemasters pokaże w Lipsku wyścigi Fuel?

Vercetti, 7 sierpnia 2008, 15:05

Przed sześcioma laty na rynek miały trafić tworzone przez studio Firetoad Software wyścigi Fuel. Ich premiera nie doszła do skutku, bo programiści zdecydowali się wstrzymać prace nad przedsięwzięciem. Teraz z zamiarem wydania gry o takim samym tytule nosi się brytyjska grupa Codemasters – donosi serwis GameParty.net.

PhysX w kartach nVidii za darmo już 12 sierpnia
PhysX w kartach nVidii za darmo już 12 sierpnia

Hed, 7 sierpnia 2008, 15:04

12 sierpnia firma nVidia wypuści nowe sterowniki do swoich kart graficznych. Pliki te, oprócz pomniejszych zmian i poprawek, będą zawierały obsługę PhysX. Co kryje się za tym zgrabnym kalamburem słownym? Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy, jest to sprzętowa obsługa pewnych efektów fizycznych. W praktyce, posiadacze odpowiednich kart graficznych nVidii (GeForce 8 i lepsze) zobaczą zupełnie nowe, bardziej szczegółowe efekty wizualne w najnowszych grach. W jaki sposób nVidia wpadła na pomysł zaimplementowania tego rozwiązania?

Kolejne konkrety dotyczące The Godfather II

ult, 7 sierpnia 2008, 13:51

Raptem tydzień temu informowaliśmy o przybliżonym terminie premiery Ojca Chrzestnego II – wirtualnej adaptacji powieści Mario Puzo, której twórcami są programiści z EA Redwood Shores. Dzisiaj przedstawiamy Wam garść kolejnych informacji o tym tytule.

Powstaje sequel Evil Days: Pound of Ground
Powstaje sequel Evil Days: Pound of Ground

vampire, 7 sierpnia 2008, 13:24

Rosyjska firma Akella zapowiedziała wczoraj wydanie sequela nietypowej produkcji Evil Days of Luckless John, który ma nosić tytuł Evil Days: Pound of Ground i powinien ukazać się u naszych wschodnich sąsiadów w czwartym kwartale tego roku. Tworzeniem gry ponownie zajęło się studio Centauri Production, mające na swoim koncie głównie przygodówki, takie jak: Alternativa, Gooka: The Mystery of Janatris, Memento Mori.

Heavy Rain na obrazkach
Heavy Rain na obrazkach

Przemysław Zamęcki, 7 sierpnia 2008, 12:41

Heavy Rain. Tajna broń Sony i Quantic Dream, firmy, która dostarczyła graczom mnóstwo zabawy przy takich tytułach, jak Omikron: The Nomad Soul czy Fahrenheit. W Los Angeles podczas E3 nie dowiedzieliśmy się kompletnie nic nowego na temat nowej przygodówki produkowanej we francuskim studiu, ale wraz ze zbliżającymi się targami Games Convention zostają uchylone pierwsze rąbki tajemnicy.

Seria LEGO Star Wars sprzedana w liczbie 15 mln sztuk

Vercetti, 7 sierpnia 2008, 12:25

Obrodziło nam ostatnio statystykami na temat sprzedaży popularnych tytułów. We wtorek dowiedzieliśmy się, że Doom 3 rozszedł się w nakładzie 3,5 mln egzemplarzy, a wczoraj w tym samym temacie wynikiem 2 mln pochwalili się twórcy Soul Calibura IV. O swoich rynkowych sukcesach postanowili powiadomić też twórcy serii LEGO Star Wars.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 7 sierpnia 2008, 11:46

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: zapowiedzi Akelli na GC, lipskie targi bez prezentacji nowej gry Jade Raymond, ciężarówką po Europie, straty SEGI, Ubisoft walczy w sądzie z amerykańską korporacją i piratami, cenzura w Gears of War 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Specjalna przedpremierowa edycja LittleBigPlanet
Specjalna przedpremierowa edycja LittleBigPlanet

vampire, 7 sierpnia 2008, 11:40

LittleBigPlanet autorstwa studia Media Molecule jest jedną z najciekawiej zapowiadających się gier tworzonych z myślą o PS3. W dodatku już niedługo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mieli dodatkowy powód aby dokonać zakupu jeszcze przed jej październikową premierą.

Co może znaleźć się w GTA: Chinatown Wars?

Vercetti, 7 sierpnia 2008, 10:59

Od wczorajszego popołudnia cała branża żyje informacją o konwersji Grand Theft Auto IV na PC. Kres spekulacji dotyczących ostatniego dzieła firmy Rockstar Games nie znaczy jednak, że od teraz z plotkami będzie już całkowity koniec.

Wiecej informacji na temat nowej odsłony Medal of Honor

vampire, 7 sierpnia 2008, 10:30

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej odsłonie serii popularnych shooterów – Medal of Honor, która to miałaby porzucić drugowojenną tematykę na rzecz bardziej aktualnej, jaką jest walka z terroryzmem. Teraz we francuskim serwisie JeuxVideo pojawiło się potwierdzenie tych słów.

Nowe informacje o Divinity 2
Nowe informacje o Divinity 2

Łosiu, 7 sierpnia 2008, 10:27

W poprzednim miesiącu niemieckie czasopismo PC Gamer ogłosiło, że powstaje kontynuacja znanego cRPG pod tytułem Divine Divinity. Oficjalnie Divinity 2: Ego Draconis ma zostać zaprezentowane dopiero na Games Convention w Lipsku, lecz teraz już pojawiły się pierwsze obrazki i filmik z tego nowego produktu Larian Studios.

Grand Theft Auto IV i Games for Windows LIVE
Grand Theft Auto IV i Games for Windows LIVE

Hed, 7 sierpnia 2008, 09:54

Wczoraj, ku uciesze ogromnej rzeszy fanów, zapowiedziano w końcu pecetową wersję GTAIV. Dziś pojawiają się nowe spekulacje. Wiadomo, iż firma Rockstar obiecała specjalną rozszerzoną wersję trybu sieciowego dla „blaszaków”. Na oficjalnej stronie gry widnieje także logo Games For Windows LIVE. System ten zakłada możliwość gry sieciowej między platformami. Pojawia się więc pytanie. Czy posiadacze komputerów osobistych będą mogli zmierzyć się z użytkownikami XBoksa 360?