Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2008, 10:30

autor: vampire

Wiecej informacji na temat nowej odsłony Medal of Honor

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej odsłonie serii popularnych shooterów – Medal of Honor, która to miałaby porzucić drugowojenną tematykę na rzecz bardziej aktualnej, jaką jest walka z terroryzmem. Teraz we francuskim serwisie JeuxVideo pojawiło się potwierdzenie tych słów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej odsłonie serii popularnych shooterów – Medal of Honor, która to miałaby porzucić drugowojenną tematykę na rzecz bardziej aktualnej, jaką jest walka z terroryzmem. Teraz we francuskim serwisie JeuxVideo pojawiło się potwierdzenie tych słów - nadchodząca produkcja Electronic Arts otrzyma prawdopodobnie podtytuł Operation Anaconda i ukaże się na PC oraz konsolach PS3 i Xbox 360. Nie wykluczone jednak, że podobnie jak poprzednia części serii trafi także na inne platformy sprzętowe.

Jak widać wydarzenia przedstawione w grze będą nawiązywać do jednej z większych porażek w historii nowoczesnej, a więc Operacji Anaconda, w czasie której siły Koalicji podjęły się interwencji w północno-wschodnim Afganistanie, popierającym Al-Kaidę i jej przywódcę Osamę Bin Ladena. Jak wiemy z powodu opóźnienia rozpoczęcia akcji wojsk amerykańskich i innych błędów taktycznych nie udało się schwytać dowódcy terrorystów, a wielu z nich zdążyło uciec do Pakistanu.

Poznamy tu historię różnych bohaterów, którzy uratowali operację przed całkowitą klęską. Twórcy zapowiadają, że na naszych barkach spoczywać będą bardzo odmienne obowiązki, wymagające różnego podejścia do gry. Tak więc wcielimy się tu między innymi w rolę jednego ze zwykłych żołnierzy walczących w bezpośrednim starciu, jak i jego zupełne jego przeciwieństwo, czyli ukrytego snajpera. Podobno otrzymamy także szeroki wachlarz modyfikowalnych broni – ma być ich ponad 60.

Czy zmiana miejsca i czasu akcji wyjdzie serii na dobre, jak zwykle przekonamy się dopiero po premierze Medal of Honor: Operation Anakonda. Niestety na razie brak informacji na temat tego, kiedy gra miałaby się ukazać. Cały czas czekamy także na oficjalną zapowiedź gry przez koncern Electronic Arts.