Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 sierpnia 2008

Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna
Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna

Hed, 8 sierpnia 2008, 14:48

Poznaliśmy w końcu konkretne informacje o sieciowej wersji Company of Heroes. Gra zapowiedziana została mniej więcej rok temu, a jej produkcją zajmuje się Relic Entertainment, który wyda ją we współpracy z chińską firmą Shanda.

BioWare rozważa wydanie Mass Effecta na Dual Screenie, spolszczony dodatek do wersji PC wkrótce

Vercetti, 8 sierpnia 2008, 14:46

Pół roku po ukazaniu się Mass Effecta na Xboksie 360 studio BioWare Corporation dostarczyło swój tytuł posiadaczom platformy PC, gdzie nowoczesny cRPG powtórzył sukces z konsoli. Niewykluczone, że wkrótce autorzy dzieła spróbują jeszcze raz zapisać się w pamięci odbiorców, przenosząc projekt na handhelda NDS.

Pierwsze oficjalne informacje o The Godfather II
Pierwsze oficjalne informacje o The Godfather II

Vercetti, 8 sierpnia 2008, 13:50

W opublikowanym dziś oświadczeniu prasowym koncern Electronic Arts oficjalnie potwierdził, że prace nad wirtualną adaptacją drugiej części filmu Ojciec Chrzestny ruszyły pełną parą. Produkcja powstająca we współpracy z firmą Paramount Digital Entertainment ma już swoją stronę, a wkrótce doczeka się także oficjalnego trailera.

World War One zapowiedziana

vampire, 8 sierpnia 2008, 13:42

Firma Ascaron Entertainment zapowiedziała wczoraj wydanie nowej strategii turowej zatytułowanej World War One, która miałaby ukazać się w listopadzie tego roku. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio AGEOD mające na swoim koncie już kilka podobnych produkcji - między innymi obydwie części Birth of America. Jak sam tytuł wskazuje gra podejmuje tematykę Pierwszej Wojny Światowej.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 8 sierpnia 2008, 12:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o premierze Bionic Commando, łatce do pierwszego Halo, problemach Spacetime Studios, beta testach Home i innych. Zapraszamy do lektury.

Warner Bros. przygotowuje 75 gier

Filip „fsm” Grabski, 8 sierpnia 2008, 12:38

Warner Interactive Entertainment - dywizja odpowiedzialna za rozrywkę elektroniczną koncernu Time Warner – planuje w ciągu 7 lat wypuścić 75 gier (co daje średnią 10,7 na rok).

Nowy Wolfenstein bez Hitlera
Nowy Wolfenstein bez Hitlera

vampire, 8 sierpnia 2008, 11:42

Wszyscy, którzy zastanawiali się nad tym, czy B.J. Blazkowicz zmierzy się z samym Adolfem Hitlerem w najnowszej odsłonie Wolfensteina otrzymali odpowiedź na to pytanie podczas tegorocznej edycji QuakeConu. Otóż jak powiedział współwłaściciel i główny grafik studia id Software, Kevin Cloud, twórcy nie mogli juz teraz dodać szefa Nazistów, gdyż musieli zachować coś ekstra na przyszłe edycje.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online
Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online

Hed, 8 sierpnia 2008, 11:35

Z wyścigu o pierwszeństwo w wypróbowaniu Warhammera Online wyłączamy oczywiście testerów. Ci sprawdzają grę już od dobrych kilku miesięcy. Już wkrótce jednak, zgodnie z zapowiedziami, dostęp do niej otrzyma większa rzesza fanów. Jednak nie wszyscy. Autorzy zapowiadają kilka okazji do przedpremierowego wypróbowania sieciowej wersji „młotka”. Sama gra, jak potwierdzili twórcy, światło dzienne ujrzy 18 września, wbrew wcześniejszym spekulacjom, które wskazywały 23 września na dzień premiery (taka data pojawiła się na singapurskiej stronie EA i szybko zniknęła). Kto pierwszy i kiedy zagra w tego oczekiwanego MMORPGa?

Atari i Interplay nareszcie się dogadali w sprawie Dungeons & Dragons

Filip „fsm” Grabski, 8 sierpnia 2008, 11:15

Trwająca już kilka lat kłótnia o prawa do gier bazujących na świecie Dungeons & Dragons między Atari a Interplay’em nareszcie ujrzała swój szczęśliwy koniec.

Diablo III bez dyrektora artystycznego
Diablo III bez dyrektora artystycznego

vampire, 8 sierpnia 2008, 10:22

Jak pamiętamy wielu fanom niezbyt przypadł do gustu styl graficzny nowej odsłony Diablo, dlatego zapewne zainteresuje ich wiadomość, że obecnie w Blizzardzie zwolnił się etat dyrektora artystycznego gry. Na oficjalnej stronie firmy możemy zobaczyć jakie wymagania muszą spełnić potencjalni kandydaci na to stanowisko.

Znamy wymagania sprzętowe Far Cry 2

Przemysław Zamęcki, 8 sierpnia 2008, 10:19

Na miesiąc przed spodziewaną premierą (choć wciąż nie potwierdzoną), Ubisoft postanowił podzielić się z graczami wymaganiami sprzętowymi gry Far Cry 2. „Naszym celem było uczynienie gry jak najbardziej dostępną dla wszystkich graczy. By osiągnąć ten cel, staraliśmy się zoptymalizować Far Cry 2” – mówi Dominic Guay, pełniący funkcję Lead Technical Directora. Sprawdźmy zatem:

10tacle Studios zbankrutowało

Filip „fsm” Grabski, 8 sierpnia 2008, 10:17

Niemiecki wydawca i developer, który pod swoimi skrzydłami miał takie tytuły i serie gier, jak: GTR, GT Legends, Codename: Panzers czy Black Buccaneer ogłosił upadłość.

Niepewna sytuacja Resident Evil 5 w wersji PC

Przemysław Zamęcki, 8 sierpnia 2008, 09:43

Przed kilkoma dniami, Christian Svensson z amerykańskiego oddziału Capcom skarżył się na słabą sprzedaż Devil May Cry 4 w wersji PC. Powodem takiego stanu rzeczy miała być ogromna skala piractwa. Być może, z tego właśnie powodu posiadacze pecetów przy okazji wydania Resident Evil 5 obejdą się smakiem.

Electronic Arts proponuje gry dla... nie tylko dla orłów
Electronic Arts proponuje gry dla... nie tylko dla orłów

Przemysław Zamęcki, 8 sierpnia 2008, 08:29

Electronic Arts szuka pomysłów, w jaki sposób do gier video przyciągnąć coraz większą rzeszę użytkowników. Najnowszym z nich jest nowa seria gier oferowanych pod wspólną marką For Dummies, co w naszym kraju, w przypadku książek wydawnictwa Wiley Publishing eufemistycznie zostało przetłumaczone jako Dla opornych.

Fable II oficjalnie w październiku
Fable II oficjalnie w październiku

Przemysław Zamęcki, 8 sierpnia 2008, 07:42

Peter Molyneux bazgrząc w kajeciku na jednym z filmików napis october dobrze wiedział co robi. Jak się bowiem okazuje, wczoraj wieczorem Microsoft podał informację o dacie premiery Fable II.