Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 14:48

autor: Hed

Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna

Poznaliśmy w końcu konkretne informacje o sieciowej wersji Company of Heroes. Gra zapowiedziana została mniej więcej rok temu, a jej produkcją zajmuje się Relic Entertainment, który wyda ją we współpracy z chińską firmą Shanda.

Poznaliśmy w końcu konkretne informacje o sieciowej wersji Company of Heroes. Gra zapowiedziana została mniej więcej rok temu, a jej produkcją zajmuje się Relic Entertainment, który wyda ją we współpracy z chińską firmą Shanda. Tytuł ten przeznaczony jest przede wszystkim na rynki azjatyckie – najwcześniej grę zobaczą Chińczycy, po nich Koreańczycy i dopiero na końcu reszta świata. Sytuacja więc całkiem nietypowa – do tej pory kolejność wydawnicza bywała odwrotna. Projekt ten jest jednak świadomą próbą zdobycia azjatyckich rynków, w które, jak twierdzi Relic, warto inwestować.

Czego możemy się spodziewać? Company of Heroes Online będzie grą darmową, z popularnym obecnie systemem mikrotransakcji. Prowadząc rozgrywkę, prawdopodobnie mniej więcej przypominającą to, co widzieliśmy w Company of Heroes (podobno bez uwzględnienia zmian dokonanych w dodatku Opposing Fronts), będziemy posiadali także specjalne jednostki bohaterów, którzy nie dość, że zachowają doświadczenie z walki na walkę to jeszcze, wraz z własnym rozwojem, zyskają specjalne możliwości. Będzie je można jednak stosować w ograniczony sposób.

Do tego należy dodać nowe usprawnione drzewko rozwoju „Commander Tree” zawierające 48 umiejętności, awatary symbolizujące graczy w systemie statystyk online oraz sporo map przeznaczonych do potyczek sieciowych. Ciekawe czy w związku z grą wystąpią jakieś kontrowersje odnośnie jej zawartości – wiadomo, konflikty zbrojne to ważne poletko do uprawiania propagandy.

Premiera wersji koreańskiej i chińskiej będzie miała miejsce za kilka miesięcy. Edycja przeznaczona dla obywateli krajów zachodnich pojawi się zaraz po nich.

Oficjalna strona gry i kilka przykładowych screenów:

Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna - ilustracja #1
Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna - ilustracja #2
Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna - ilustracja #3
Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna - ilustracja #4
Szczegóły na temat Company of Heroes Online. Powstaje wersja angielskojęzyczna - ilustracja #5