Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Company of Heroes Online (PC)

Company of Heroes Online PC

COH Online

Sieciowa wersja świetnej strategii czasu rzeczywistego, przygotowanej przez twórców takich serii jak Homeworld lub Dawn of War. Produkcja przypomina pierwowzór, ale została wzbogacona o szereg opcji sieciowych i mikrotransakcje.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Company of Heroes Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

31 marca 2011 roku firma THQ zaprzestała rozwoju gry i zlikwidowała jej serwery.

Company of Heroes Online to sieciowa odsłona popularnej serii wojennych strategii czasu rzeczywistego, opracowana przez firmę Relic Entertainment i chińskie przedsiębiorstwo Shanda Entertainment. Jest pozycją darmową, powstałą tylko i wyłącznie z myślą o zmaganiach przez Internet, aczkolwiek działającą w oparciu o system mikrotransakcji (umożliwiający zakup specjalnych przedmiotów i dodatków). Gracze wcielają się w dowódców dwóch armii – niemieckiej lub alianckiej – i biorą udział w bitwach i starciach rozgrywanych na wielu zróżnicowanych mapach.

Jednym z najistotniejszych elementów Company of Heroes Online jest drzewko rozwoju dowódcy, w którego decydujemy się wcielić. Jest to ważne o tyle, że zakładając konto w systemie gry mamy możliwość stworzenia tylko jednej postaci. Po ustaleniu jej prezencji stajemy przed wyborem specjalizacji. Rozwój dowódcy jest więc w pełni zależny od naszej pierwszej decyzji. Dla każdej armii – niemieckiej i alianckiej – twórcy wprowadzili po trzy odrębne specjalizacje głównodowodzącego. Nasza postać w ich obrębie może opanować po osiem umiejętności bitewnych. Znalazły się wśród nich zagrywki zarówno ofensywne, jak i defensywne.

Punkty doświadczenia, które przeznaczamy na rozbudowę posiadanych i odblokowywanie nowych umiejętności, zdobywamy oczywiście na polu walki. Największą ich liczbę uzyskujemy poprzez sprawną eliminację przeciwników, a także zajmowanie bądź wyburzanie istotnych budynków. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że liczba punktów, jak i korzystanie z drzewka rozwoju dowódcy są w pełni uzależnione od aktualnego poziomu doświadczenia. Determinuje ono liczbę umiejętności, jakie możemy odblokować, ilość punktów potrzebną do rozbudowy tych posiadanych i możliwość korzystania z nowych oddziałów. Gracze mogą osiągnąć maksymalnie 50 poziom.

Istotnymi elementami z punktu widzenia rozgrywki są tzw. Army Items oraz Bohaterowie. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia ze specjalnymi umiejętnościami bitewnymi. Otóż, przed rozpoczęciem rozgrywki gracze mogą dokonać wyboru bonusowego wyposażenia wpływającego na skuteczność oddziałów. Fani CoHO zdobywają je w miarę wygrywania kolejnych starć, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyli je wcześniej w systemie mikrotransakcji. W taki sam sposób będzie można uzyskać dostęp do tzw. Heroes – specjalnych oddziałów złożonych z bohaterów potrafiących lepiej okiełznać sytuację na polu bitwy. Ciekawe jest to, że podobnie jak dowódca zdobywają oni punkty doświadczenia, za pomocą których gracz potrafi rozwijać ich umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Gry podobne do Company of Heroes Online

Klasyfikacja PEGI Company of Heroes Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Company of Heroes Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Company of Heroes Online - gamescom 2010
Company of Heroes Online - gamescom 2010

Przed premierą 26 sierpnia 2010, 12:48

Wśród Hero Units znajduje się kilka nietuzinkowych rodzajów wojsk. Aliancki dowódca lotnictwa miał do dyspozycji m.in. szybki, lecz słabo opancerzony pojazd zwiadowczy, który może wzywać naloty. Błyskawiczne akcje tego typu jednostek mogą okazać się naprawdę uciążliwe dla wroga, podobnie jak ataki maszyny Sherman Ace – wyjątkowo twardego i niszczycielskiego czołgu, który dodatkowo potrafi znacząco zwiększyć swoją szybkość kosztem energii.