Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 11:10

autor: Kono

THQ potwierdza - nowa gra z cyklu Company of Heroes nadciąga

Firma THQ w oficjalnym oświadczeniu dla inwestorów ujawniła bardzo interesującą informację dla fanów RTS-ów. Amerykańskie przedsiębiorstwo wyda nową grę z serii Company of Heroes.

Firma THQ w oficjalnym oświadczeniu poinformowała o swoich planach na przyszłość. Wśród tytułów, które amerykańskie przedsiębiorstwo zamierza wydać pojawiły się m.in. Darksiders II, kolejne tytuły z serii Saints Row, Warhammer 40K oraz… nowa odsłona, cieszącej się sporą popularnością, marki Company of Heroes.

Tym samym, oficjalne oświadczenie potwierdziło plotki, o których pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Przypomnijmy, że wówczas źródłem doniesień był magazyn PC Gamer informujący o tym, że firma Relic Entertainment kontynuuje prace nad serią Company of Heroes. Oświadczenie Briana Farrella, szefa firmy THQ, jednoznacznie daje do zrozumienia, że fani RTS-a mogą zacierać ręce.

THQ potwierdza - nowa gra z cyklu Company of Heroes nadciąga - ilustracja #1

Warto zaznaczyć, że skupienie się na znanych i sprawdzonych markach jest jednym z elementów nowej strategii firmy THQ. Amerykański wydawca postanowił zrezygnować z wydawania gier dla dzieci (m.in. z marki Spongebob) i całą siłę przerobową przeznaczyć na promowanie najsilniejszych serii. Firma THQ chce wspierać zarówno obecne konsole, jak i te, które mają się pojawić na rynku.

Wśród tytułów, które pojawią się nakładem THQ w najbliższej przyszłości znajdą się m.in. Darksiders II, nowe gry z cyklu Saints Row i Warhammer 40K, inSane, nieujawniony projekt autorstwa Patrice’a Desilets (współtwórcy serii Assassin’s Creed, obecnie w THQ Montreal) oraz omawiana w tej wiadomości nowa produkcja reprezentująca markę Company of Heroes.

Przypominamy, że Company of Heroes jest strategią czasu rzeczywistego, a za jej stworzenie odpowiadało studio Relic Entertainment. Produkcja opowiadała o działaniach armii Stanów Zjednoczonych w zachodniej części Europy podczas II wojny światowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.