Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Insane (PC)
OkładkaInsane (PC)

Insane

Pierwsza odsłona trylogii sandboksowych gier akcji utrzymanych w konwencji horroru.

Akcji | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Insane Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Volition Inc. wydawca: THQ Inc.

InSane to pierwsze przedsięwzięcie związane z branżą gier wideo w dorobku Guillermo del Toro, cenionego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego. Twórca takich obrazów kinowych jak Kręgosłup diabła (2001), Labirynt fauna (2006) i Pacific Rim (2013) początkowo powierzył prace nad tytułem studiu Volition Inc. (znanemu m.in. z serii Red Faction oraz Saints Row). Niestety, kłopoty finansowe koncernu wydawniczego THQ uniemożliwiły dokończenie prac nad grą. Prawa do niej zachował jednak del Toro, który na własną rękę rozpoczął poszukiwania nowego dewelopera i wydawcy.

Inspiracją dla powstania gry stała się twórczość literacka amerykańskiego pisarza, H. P. Lovercrafta, znanego przede wszystkim z cyklu powieści i opowiadań określanych mianem Mitologii Cthuluhu. Ambicją del Toro, który osobiście przygotował scenariusz InSane, było wywołanie u odbiorców atmosfery przerażenia wynikającego z kontaktu z istotami wymykającemu się ludzkiemu rozumieniu świata.

Zgodnie z założeniami projektu, rozgrywka w InSane ma być utrzymana w konwencji sandboksowej gry akcji z naciskiem na swobodę eksploracji otoczenia, budowanie napięcia oraz dynamiczne momenty przyspieszenia biegu wydarzeń.

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Insane: 18+

PC
X360
PS3