Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Condemned 2: Bloodshot (X360)

Condemned 2: Bloodshot

Condemned 2: Bloodshot to kontynuacja przedstawionej w perspektywie pierwszej osoby gry określanej przez samych autorów mianem mrocznego, brutalnego psychologicznego thrillera.

Akcji | survival horror | thriller | detektywistyczne

Okładka Condemned 2: Bloodshot (X360)

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

11mar2008

X360

18mar2008

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Condemned 2: Bloodshot to kontynuacja przedstawionej w perspektywie pierwszej osoby gry określanej przez samych autorów mianem mrocznego, brutalnego psychologicznego thrillera. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony, produkcja pozwala nam wcielić się w rolę detektywa zgłębiającego zagadki tajemniczych seryjnych morderstw. Grę opracowało Monolith Productions, studio mające na swoim koncie między innymi pierwszą część Condemned, a także F.E.A.R. Jak widać, twórcy wyspecjalizowali się w tego typu produkcjach, więc w trakcie rozgrywki nieraz odczujemy ciarki przebiegające nam po plecach.

Akcja Condemned 2: Bloodshot rozgrywa się rok po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Gracze po raz drugi wcielają się w rolę Ethana Thomasa, byłego detektywa oddziału policji zajmującego się seryjnymi morderstwami. Bohater został zmuszony do ponownego zgłębiania pokrętnych torów myślenia przestępców-sadystów, kiedy w tajemniczych okolicznościach zniknął jego partner. Co ciekawe, Ethan nie jest typem herosa. Po traumatycznych wydarzeniach z przeszłości spotykamy go jako stroniącego od ludzi, złamanego psychicznie człowieka, zmagającego się ze swymi wewnętrznymi demonami.

W trakcie rozgrywki posługujemy się rozbudowanym arsenałem broni białej oraz planej. W tym drugim przypadku niestety autorzy poskąpili nam amunicji. Zupełną nowością jest dodanie możliwości uczestniczenia w walkach wręcz. Podnoszonymi przedmiotami możemy teraz rzucać w przeciwników, a także wykorzystywać elementy otoczenia (np. odbiorniki telewizyjne czy kontenery na śmieci) do ich eliminacji.

Na walce jednak nie kończy się działalność naszego bohatera. Podobnie jak w pierwszej części, sprawę morderstw rozwikłujemy za pomocą zaawansowanych urządzeń śledczych, wśród których znajdziemy znane już narzędzia np. do pobierania odcisków palców czy też szukania śladów krwi oraz zupełnie nowe, niezwykle przydatne gadżety. Po skompletowaniu wszystkich detali możemy obejrzeć rekonstrukcję zbrodni. W grze pojawiły się także bardziej złożone zagadki.

Istotnym elementem Condemned 2: Bloodshoot jest opcja rozgrywki dla wielu graczy za pośrednictwem połączenia internetowego. Nie zabrakło w nim popularnego trybu deathmatch, który, zdaniem twórców, „zawiera najbardziej brutalną walkę wręcz, jaka pojawiła się w grach typu FPP”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 481 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Condemned 2: Bloodshot

Klasyfikacja PEGI Condemned 2: Bloodshot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Condemned 2: Bloodshot - recenzja gry
Condemned 2: Bloodshot - recenzja gry

Recenzja 4 kwietnia 2008, 09:20

Najjaśniejszym punktem Condemned 2 jest mocno podrasowany system przeprowadzania dochodzenia na miejscu zbrodni. Wygląda to tak: idziemy sobie przez jakiś śmierdzący poziom, zabijamy jednego przeciwnika za drugim, aż w końcu dochodzimy do jakiegoś fabularnie uzasadnionego trupa lub innego elementu otoczenia wymagającego fachowej analizy. Mamy do dyspozycji kilka fajnych gadżetów, takich jak lampka ultrafioletowa czy aparat fotograficzny, które pomogą nam w ustaleniu faktów. Centrala wydaje nam przez radio polecenia w stylu: ustal kaliber pocisku, który pozostawił oglądaną ranę; oceń, czy ofiara sama się czołgała po podłodze, czy też była ciągnięta; domyśl się, do czego służy widziane przez ciebie, średniowieczne narzędzie. I tak dalej. Bardzo to fajne, angażujące i rozkosznie wiercące po szarych komórkach. Zwykle trzeba połączyć jakieś fakty, wyłapać jakiś niuans w dialogach, albo zwyczajnie wykazać się spostrzegawczością. Nasze odpowiedzi (zawsze otrzymujemy kilka wariantów, spośród których wybieramy własną) podlegają później ocenie i przyczyniają się do ogólnego wyniku misji (uzależnionego też od np. liczby znalezionych sekretów). Do posunięcia fabuły do przodu nie musimy udzielać dobrych odpowiedzi, ale im wyższy medal za ukończony etap, tym lepszy upgrade otrzymujemy. Bonusem może być zwiększenie paska ze zdrowiem czy też możliwość założenia na rękę kastetu – różnie bywa, ale generalnie warto się przykładać do sprawy.

X360
PS3